Skocz do zawartości

Zmęczenia a odbiór muzyki przy odsłuchach


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Chciałem rozpocząć temat przyjemności ze słuchania muzyki a dokładniej w jaki sposób nasze zmęczenie, niewyspanie, przebodźcowanie wpływa na przyjemność odsłuchu  z naszych zestawów audio.

W moim przypadku gdy jestem zmęczony to wysokie tony zaczynają mnie kłuć po uszach do tego stopnia, że potrafiłem sprawdzać czy aby nie zostały one podgłośnione. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca.

Następna sprawa to zaczynam muzykę od ciszy i kończę na ciszy. Nic mi w tle nie może przeszkadzać.

I najważniejsze najpierw musze się sam w sobie wyciszyć by z przyjemnością zacząć słuchać dodatkowo bez rozpraszaczy.

Taka to moja kultura słuchania muzyki. Gdy o wszystko zadbam to wszystko w dźwięku jest na miejscu. Uważam, że te aspekty są również tak samo ważne jak dobrej jakości sprzęt, akustyka czy muzyka sama w sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję serdecznie kolejnego założonego tematu.

6 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

w jaki sposób nasze zmęczenie, niewyspanie, przebodźcowanie wpływa na przyjemność odsłuchu  z naszych zestawów audio.

Aż mnie radość rozpiera, gdy czytam, że jest jeszcze ktoś, kto o tym napisał. Raźniej mi.

Ja włączam audio, tylko wtedy, gdy jest mi dobrze ze sobą. W radości i w smutku, ale zawsze w obecności ze sobą. Lubię wtedy sobie pośpiewać i czasem popłakać. 
Gdy nie wiem, co się ze mną dzieje, co czuję i czego potrzebuję, to już audio nie odpalam. Wtedy „gra” zawsze nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

W moim przypadku gdy jestem zmęczony to wysokie tony zaczynają mnie kłuć po uszach do tego stopnia, że potrafiłem sprawdzać czy aby nie zostały one podgłośnione

A w moim, gdy jestem zmęczony, to relaksuję się przy muzyce właśnie i nic mnie nie drażni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję dobry temat dobry 👍 

A ja uwielbiam słuchać muzyki dla muzyki jednak najbardziej największą satysfakcję mam wtedy gdy słucham czegoś po raz pierwszy. Nowy sprzęt nie daje mi takiej satysfakcji  jak nowa płyta CD. Wtedy nawet jak jestem zmęczony nawet zły, wszystko odchodzi na bok muzyka zwyczajnie mnie uspokaja. Nie wiem jak wy ale mi najlepiej słucha się w samotności, teraz wakacje wszyscy w domu Żona ❤️ dzieci 🙂 więc sobie nie posłucham tak jak lubię czyli głośno 😁 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, muzofan napisał:

Ja ze swojej strony mogę dodać że jeśli coś drażni w brzmieniu, zależnie od nastroju i zmęczenia, to znaczy tyle że zestaw stereo w danym pomieszczeniu został nie do końca odpowiednio dobrany. Nie da się tego uniknąć bez porządnego ogarnięcia akustyki pomieszczenia.

W moim przypadku gdy jestem zwłaszcza nie wyspany to każdy zestaw brzmi źle. Jest to powiązane tylko i wyłącznie z moim aktualnym stanem. 

Sam odbiór dźwięków jest drażniący nawet jeżeli ktoś głośniej mówi. 

7 godzin temu, RLC2 napisał:

Przyznaję dobry temat dobry 👍 

A ja uwielbiam słuchać muzyki dla muzyki jednak najbardziej największą satysfakcję mam wtedy gdy słucham czegoś po raz pierwszy. Nowy sprzęt nie daje mi takiej satysfakcji  jak nowa płyta CD. Wtedy nawet jak jestem zmęczony nawet zły, wszystko odchodzi na bok muzyka zwyczajnie mnie uspokaja. Nie wiem jak wy ale mi najlepiej słucha się w samotności, teraz wakacje wszyscy w domu Żona ❤️ dzieci 🙂 więc sobie nie posłucham tak jak lubię czyli głośno 😁 

 

 

Rozumem. W moim przypadku akurat żona słucha ze mną ale też tylko wtedy sprawia jej to przyjemność gdy jest wypoczęta. Coś jest w tym temacie i poszukam jakiś artykułów na ten temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie może być dwojakiego rodzaju tzn. nieprzespana noc i po treningu, gdzie człowiek jest pozytywnie naładowany endorfinami.

W pierwszym przypadku słucham ciszej ( nie ze względu na to, że coś mnie kłuje w uszy ), a w drugim lubię sobie posłuchać głośniej ( i nie tylko wtedy ).

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...