Skocz do zawartości

Sony TA-AN 1000


Marbo62

Recommended Posts

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

i tak by sub musiał być :)

 

Ha! Oczywiście, że tak! Mówię tylko że 22 same by sobie poradziły trochę głębiej. A tak to Sub musi robić za sub + ich niskotonowy głośnik, aż do 150Hz. I i tak brzmi to całkiem dobrze, na tym zresztą opierają się zestawy satelitek Canton Movie czy Magnat Cinema i KEF jajko, ale lepiej pomóc.

Tylko 22 niestety chyba 2x cena. Cóż, może kiedyś zrobię więcej kanałów i wrzucę 22 na surround.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem. One tez grają lepiej z tego co pamiętam w  tej sekcji średnicy. No generalnie ciekawy produkt jak na taki mikro system.

 

Fronty mam duże podłogowe, ale po czasie mam przeczucie, że trochę dałem się ponieść "megalomanii" i dobre monitory byłyby lepsze, skoro nawet Minx12 daje radę.

Z jakiegoś powodu też fantazjuję o 7.2.4 złożonym całkowicie z Minxów + jakieś dwa SVS/REL :D równe brzmienie wszędzie i idealna kalibracja + akustyka. To by mogło namieszać :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po montażu MINX 22 z tyłu w 5.1. Wrażenie fajne :) jak pisaliście: Sony ożyło :).

Jak zamontuję przednie górne 2 (MINXy 12) dam znać, bo to się wiąże z remontem sciany. 

PS 1. Czy te Minxy 12 jako przód na suficie nie będą zbyt ... hmmm ... słabe (Może też Minx 22)? 

2. Co myslicie o takiej konfiguracji: Prawo, Lewo, Center: JBL studio 270x2 studio 225C, Sub 250 P, tył prawy i lewy : Minx 22.

Czy w takiej sytuacji 12 przód na suficie, czy kombinować boki na suficie? Odległośc od Sony i TV 4 m.

3. U mnie przy włączaniu też słychać głośne PYK :).

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Eljhal napisał:

Hej, jestem po montażu MINX 22 z tyłu w 5.1. Wrażenie fajne :) jak pisaliście: Sony ożyło :).

Jak zamontuję przednie górne 2 (MINXy 12) dam znać, bo to się wiąże z remontem sciany. 

PS 1. Czy te Minxy 12 jako przód na suficie nie będą zbyt ... hmmm ... słabe (Może też Minx 22)? 

2. Co myslicie o takiej konfiguracji: Prawo, Lewo, Center: JBL studio 270x2 studio 225C, Sub 250 P, tył prawy i lewy : Minx 22.

Czy w takiej sytuacji 12 przód na suficie, czy kombinować boki na suficie? Odległośc od Sony i TV 4 m.

3. U mnie przy włączaniu też słychać głośne PYK :).

Dziękuję.

Cóż ja mam i górne, i surround 12 i jest ok. Chociaż jak możesz to 22 będą też lepsze.

Miejsce na suficie nad kolanami, najprościej na szerokość frontów, choć są różne pomiary.

PYK też słyszę, to ponoć zależy od jakiegoś ustawienia standby. Mi się podoba :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 29.01.2024 o 07:29, Piotr Sonido napisał:

No tak, to znaczy że mu krzywdy nie  zrobi.

Cła Ci nie doliczyli?

 

Witam, amplituner w czwartek zawitał u mnie w domku po długiej podróży, ostatecznie cło trzeba byłe jednak dopłacić 219zł, podobno jak celnik zobaczył karton to kolega widział już po jego wzroku że nie będzie dobrze, trudno, sprzęt zamontowany, skalibrowany, gra bardzo dobrze, jestem zadowolony, ale mam inne pytanko, do starego wzmacniacza miałem podłączony także gramofon, nowy nie ma przedwzmacniacza i niestety gramofon nie gra, czy możecie coś polecić co zrobić, domyślam się że trzeba dołożyć przedwzmacniacz, najlepiej SONY, doradzicie coś??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2024 o 19:04, rafeo napisał:

Witam, amplituner w czwartek zawitał u mnie w domku po długiej podróży, ostatecznie cło trzeba byłe jednak dopłacić 219zł, podobno jak celnik zobaczył karton to kolega widział już po jego wzroku że nie będzie dobrze, trudno, sprzęt zamontowany, skalibrowany, gra bardzo dobrze, jestem zadowolony, ale mam inne pytanko, do starego wzmacniacza miałem podłączony także gramofon, nowy nie ma przedwzmacniacza i niestety gramofon nie gra, czy możecie coś polecić co zrobić, domyślam się że trzeba dołożyć przedwzmacniacz, najlepiej SONY, doradzicie coś??

 

A no właśnie. Ale to i tak wyjątkowo mało naliczyli.

Przedwzmacniacz gramofonowy?

No to nie Sony na pewno. Project albo Rega. firmy które się tym zajmują.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A no właśnie. Ale to i tak wyjątkowo mało naliczyli.

Przedwzmacniacz gramofonowy?

No to nie Sony na pewno. Project albo Rega. firmy które się tym zajmują.

 

a podpowiesz jakiś konkretnie model??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś doradzić? Z góry będę bardzo wdzięczny.

Zmieniłem ostatnio TV na Sony XR-50X94S, podpiąłem go do Audiolab 6000A (optykiem) z kolumnami Heco Aurora 300, i nie jestem zadowolony z dźwięków jakie wydają kolumny. Przede wszystkim chodzi o filmy, seriale, programy z lektorem (dźwięk jest dla mnie przytłaczający, lektor zasłania całą scenę). W przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej jest cały czas bardzo fajnie. Niestety treści z streamingu oglądam głównie z lektorem 90% i nie mogę już słuchać moich kolumn, do tego stopnia, że zrobiłem kombo i dźwięk mam łączony (cześć z głośników TV, część z kolumn). Jestem już na tyle zmęczony wypływającym dźwiękiem, że zacząłem mocno zastanawiać się nad zmianą kolumn, albo zakupie grajbelki od Sony ht-a5000 z subem. Czy znacie jakieś rozwiązanie aby stereo w tym zestawieniu było znacznie lepiej odbierane? Czy mogę dokupić jakiś amplituner i połączyć go z Audiolab? Czy lepiej zmienić same kolumny? Czy lepiej faktycznie zakupić dedykowany soundbar? Zaznaczę tylko, że w przyszłości (2-4lata) chciałbym posiadać zestaw 5.1/7.1. Mój budżet to 4500zł na całość nowego zestawu. To co? Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zielony z Zielonej napisał:

w przyszłości (2-4lata) chciałbym posiadać zestaw 5.1/7.1. Mój budżet to 4500zł na całość nowego zestawu. To co? Pomożecie?

Budżet dość mały na 5.1. Nawet jeżeli wykorzystasz obecne Heco. Skoro z oryginalna ścieżka jest fajnie a z lektorem już nie to problemem jest materiał wejściowy a nie sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMBe napisał:

Ale tu zmiana sprzętu niewiele da. Niestety lektor jest głośniejszy dużo od oryginalnej ścieżki na którą jest nałożony.
Musi być bo inaczej oryginalna ścieżka zagłuszałaby lektora :>>>

Tak, tak, oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, jednakże w poprzednim TV, budżetowym Philipsie ten problem nie był aż tak słyszalny. Lektor był, zagłuszał ale nie tak nachalnie jak teraz.

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Budżet dość mały na 5.1. Nawet jeżeli wykorzystasz obecne Heco. Skoro z oryginalna ścieżka jest fajnie a z lektorem już nie to problemem jest materiał wejściowy a nie sprzęt.

Oczywiście rozbudowywałbym go w czasie. Póki te marne ;) 4500zł chciałem przeznaczyć na podstawę, zostać przy Heco, a resztę głośników dokupywać z czasem.

Najgorsze jest to, że przy połączeniu PCM nie mam żadnego, najmniejszego wpływu na korektę dźwięku. Zastanawiam się jeszcze czy mogę w jakikolwiek sposób podłączyć Audiolab jako AUX do TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witajcie.

Właśnie zamówiłem AN1000 i mam pytanie. 

Jak ze słuchaniem radio internetowych na tym sprzęcie? Jak to realizujecie? Wzmacniacz nie ma ani radia FM ani wbudowanego internetowego wg opisu. Jest jakaś aplikacja na telefon, z której można by było to uruchoić zdalnie czy będzie musiałbyć zawsze jakiś sprzęt zewnętrzny podłączony aby przesyłać dzwięk?

 

Drugie pytanie. Możecie polecić jakieś głośnieki (2szt) montowane w sufit podwieszany? Obecnie mam system 5.1, a stary wzmaczniacz (harman kardon avr 147) zmieniam z powodu przejście na 5.1.2. Przód mam na kolumnach DALI Connect 6, a suround i sub jest H/K HKTS 11Bq.

Edytowano przez azizi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azizi napisał:

Witajcie.

Właśnie zamówiłem AN1000 i mam pytanie. 

Jak ze słuchaniem radio internetowych na tym sprzęcie? Jak to realizujecie? Wzmacniacz nie ma ani radia FM ani wbudowanego internetowego wg opisu. Jest jakaś aplikacja na telefon, z której można by było to uruchoić zdalnie czy będzie musiałbyć zawsze jakiś sprzęt zewnętrzny podłączony aby przesyłać dzwięk?

 

Drugie pytanie. Możecie polecić jakieś głośnieki (2szt) montowane w sufit podwieszany? Obecnie mam system 5.1, a stary wzmaczniacz (harman kardon avr 147) zmieniam z powodu przejście na 5.1.2. Przód mam na kolumnach DALI Connect 6, a suround i sub jest H/K HKTS 11Bq.

AirPlay 2, Bluetooth, jakieś aplikacje jeszcze są, ewentualnie Chromecast. Jakaś apka Sony 360 jest ale nie korzystam.

Połączenie urządzenia Applowskiego przez AirPlay uruchamia natychmiast wzmacniacz zdalnie. Siedzisz na telefonie/iPadzie/macu, dajesz źródło TA-AN1000 (pokazuje się na liście jak jest wifi/LAN podłączony) a Sony się włączy.

W podwieszany jest mnóstwo opcji od Magnatów po 200zł do Klipschy za 2000zł sztuka.

Ja mam wystające z sufitu Cambridge Minx maluszki i gra.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gumowe Ucho napisał:

AirPlay 2, Bluetooth, jakieś aplikacje jeszcze są, ewentualnie Chromecast. Jakaś apka Sony 360 jest ale nie korzystam.

W podwieszany jest mnóstwo opcji od Magnatów po 200zł do Klipschy za 2000zł sztuka.

Ja mam wystające z sufitu Cambridge Minx maluszki i gra.

Dzięki za informacje.

Czyli trzeba i tak mieć jakieś użądzenie z któego będzie źródło puszczoane na wzmacniacz z tego co rozumiem. Nie ważne czy to tablet, telefoncz czy czy coś innego.

 

Co do głośników w sufit czy Melodika BLI6 się nada? Cena wypośrodkowana, a głośnik fajny w recenzjach się wydaje.

 

Macie może jakieś link do ateriałów jak prawidłow takie 2 głośniki w sufit pod atmos 5.1.2 umiejscowić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, azizi napisał:

Dzięki za informacje.

Czyli trzeba i tak mieć jakieś użądzenie z któego będzie źródło puszczoane na wzmacniacz z tego co rozumiem. Nie ważne czy to tablet, telefoncz czy czy coś innego.

 

Co do głośników w sufit czy Melodika BLI6 się nada? Cena wypośrodkowana, a głośnik fajny w recenzjach się wydaje.

 

Macie może jakieś link do ateriałów jak prawidłow takie 2 głośniki w sufit pod atmos 5.1.2 umiejscowić?

Tutaj od Dolby
https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide/

Zdaje się że tak - choćby i był to telewizor telefon albo konsola z Apple Music czy innym Spotifajem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gumowe Ucho napisał:

Tutaj od Dolby
https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide/

Zdaje się że tak - choćby i był to telewizor telefon albo konsola z Apple Music czy innym Spotifajem.

Jeszcze raz dzięki.

Właśnie na stronie dolby patrze sobie na to samo co podlinkowałeś.

Czyli te sufitowe muszą być tak w połowie pomieszczenia, między TV a kanapą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. 
 

Czy ten Sony ma jakieś OSD? Chodzi mi czy np. podczas przełączania źródeł dźwięku będą się na ekranie telewizora pojawiać informacje, że zmieniło się np. Dolby Atmos na DTS czy głośność została zwiekszona i tym podobne? Czy tylko na tym małym wyświetlaczu takie informacje się pojawiają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zamowiłeś go kompletnie w ciemno widze.

Nic o nim nie wiedząc. Skąd taki pomysł w takim razie?

https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/5037/275708f09c83260ffa238bb30827ba2a/50370285M.pdf

Slowa klucz nie znalazłem.

Nie tak w ciemno :)

Byłem w sobotę w sony center i go oglądałem. Pobawiłem się nim ale nie był podłączony pod żaden ekran :/

Moje podstawowe wymagania spełnia, ale tego co na miejscu nie sprawdziłem (bo nie mogłem albo zapomniałem) dopytuje tu.

Nie ma lepszej opini niż użytkownika, który posiada taki sprzęt :)

Swoją drogą w sony center nie widzieli np czy jest apka do niego, czy można się przez www połączyć itp. Nawet pilota nie było aby pokazać. 

Przeczytałem wszystkie 5 stron tego tematu ale wiecie ... sprzęt jeszcze nie na miejscu więc chciało by się już wiedzieć co i jak. Na YT jest dużo filmików ale głównie o tym samym. 

Mimo, że ma kilka braków to i tak uważam, że nic lepszego dla siebie nie znajdę. Zakup to taki impuls bo i cena dobra była, a zbieram się już dłuższy czas do niego więc chciałem w końcu na coś się zdecydować.

 

ps. co do głośników padło na POLK AUDIO rc80i

https://www.amazon.pl/gp/product/B00006BMQT/ref=ewc_pr_img_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1

Edytowano przez azizi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...