Skocz do zawartości

Subwoofer do Elac BS403 27m2


tomasz1w

Recommended Posts

Dnia 16.07.2023 o 15:32, AudioTube napisał:

Danymi z folderów reklamowych nie zawracałbym sobie głowy, papier wszystko przyjmie.

 

22 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Ten rel do 27m będzie za słaby. 30 hz przy -6db to wstyd dla subwoofera. Są kolumny pasywne z podobnym zejściem.

I weź tu bądź mądry człowieku. Obaj koledzy pewnie mają doświadczenie, na skróty rzecz ujmując odczytałem ich rady, że bez DSP to lepiej piniądz na wódkę wydać;) Jednak pójdę pewnie drogą kup, podłącz, posłuchaj, a po 10 dniach sam zdecyduj. Jak nie przypasuje, to zwrot. Ale jednak zostawię sobie parę groszy na płyny zdrowotne;) 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, przejrzałeś mnie😃

Termin barwy brzmienia interesuje mnie. Podobnie jeśli chodzi o barwę w fotografii. Malowanie światłem, poszukiwanie tego odpowiedniego dla mnie światła sprawia, że odpoczywam i nabieram sił do „życia”

Być może stąd także fascynacja niektórymi „lampami” a raczej tym specyficznym ich brzmieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat rzeka się zrobił;) Najnowsza opcja to SVS SB 2000 PRO. Jeszcze nie locha, ale podobno ma inne (lepsze) uderzenie, niż SB 1000 PRO, a jednocześnie potrafi być szybki i ładnie pokazać teksturę. "Trochę" też więcej, niestety, kosztuje. Ale na tą chwilę przekonuje mnie najbardziej. Niestety ze względu na brak czasu, moje subwooferowe rozważania są od pewnego czasu bardzo teoretyczne. Ale jeszcze trochę, jeszcze chwilkę;) Poza tym SVS poleca ten model do moich Elaców. Chociaż wiem, że te zestawienia na stronie SVS czy REL'a są pewnie zazwyczaj teoretyczne, zrobione na zasadzie jakiegoś algorytmu.

image.png.806a6ec18f596f0fb31c931367827a8d.png

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No jednak wybór padł na B&W ASW610. Czekam jeszcze na przesyłkę z Niemiec. Kupiłem w ciemno, za ok. 2400 z przesyłką, więc wydaje mi się, że to dość dobra oferta. Aktualna cena w Topie to 2999 zł minus stówobranie = 2899 zł, więcej niestety nie ugrałem:) Jak już przyjdzie, to najpierw będzie etap ułożenia żony (bo jeszcze nie wie o moim zakupie, a planuje już miejsce na nowy kwiat, który mocno się rozrasta...). Później trzeba to będzie wszystko jakoś ze sobą zgrać:) Będę dawał znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...