Skocz do zawartości

Jakie kolumny do NAD M10 V2?


bleq

Recommended Posts

Dzień Dobry,

noszę się z zamiarem zmiany kolumn i chciałbym zasięgnąć opinii.
Aktualnie jest NAD M10 V2 + Tannoy XT8F + SVS SB-3000 w salonie ok. 40m2, który jest otwarty na resztę parteru. Zależy mi na kolumnach, które najlepiej zgrają się z NAD'em oraz poradzą z cięższą muzyką jak Ozzy, Dio itp.
Ze wzmacniacza jestem zadowolony, a po lekturze w sieci i konsultacji z żoną, bo muszą jakoś wyglądać, myślę nad:
1. Monitor Audio Gold 300 5G
2. Fyne Audio F502SP
3. Elac Vela FS408 - brak wersji walnut, ewentualnie 407, ale boję się, że będą za małe do tego metrażu.

O samych kolumnach trochę czytałem, ale może ktoś miał przyjemność słuchania ww. kolumn z tym NAD'em. Głównie widzę zestawienia z ELAC lub B&W, a mnie najbardziej interesują pozycje 1 i 2, czy to dobry kierunek. Ewentualnie czy 407 poradzą sobie u mnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wszystkie trzy wymienione przez Ciebie opcje to rozsądny kierunek. Z nich moim zdecydowanym faworytem byłyby 502SP - po prostu lubię te paczki. 

Do listy dopisałbym Pylon Audio Jasper 25 mkII, KEF R11 Meta, chociaż z subem warto będzie też sprawdzić znacząco tańsze R7 Meta oraz Dynaudio Evoke 30. Ciekawą opcją mogą też być System Audio Legend 60.2. Jaspery i KEFy są minimalnie ciemniejsze, ocieplone i przede wszystkim bardzo uniwersalne. Legend są ciepłe, muzykalne, potrafią być również dość efektowne. Dynaudio znowu nieco łagodniejsze, grzeczniejsze.

Wszystkie z moich propozycji powinny przyjemnie zgrać się z NADem, oczywiście zależnie od gustu. 

Zapraszamy również do naszego salonu, gdzie mogą odbyć się niezobowiązujące odsłuchy, sprzęt możemy wypożyczyć, a także zaoferować przyjemne rabaty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co przy obecnym podłączeniu Ci nie gra?

XT8F to fajne kolumny.

Jest za jasno?

407ki będą za małe do tego pomieszczenia faktycznie. One maja spory bas nawet bym powiedział wychodzący na tle reszty. ale przy głośniejszym graniu w takim pomieszczeniu się po prostu zgubi.

Gold 300 to sensowna propozycja do takiego metrazu oraz do tego wzmacniacza.

Fyne F502 SP to inne granie niż Twój obecny Tannoy. Nieco łagodniejsze a w górze pasma.

W każdym razie do tego NADa nie podłączał bym kolumn nudnych. Bo będzie to mało muzykalne.

Zaproponowane przez Ciebie nimi nie są.

Kiedy odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bleq napisał:

Dzień Dobry,

noszę się z zamiarem zmiany kolumn i chciałbym zasięgnąć opinii.
Aktualnie jest NAD M10 V2 + Tannoy XT8F + SVS SB-3000 w salonie ok. 40m2, który jest otwarty na resztę parteru. Zależy mi na kolumnach, które najlepiej zgrają się z NAD'em oraz poradzą z cięższą muzyką jak Ozzy, Dio itp.
Ze wzmacniacza jestem zadowolony, a po lekturze w sieci i konsultacji z żoną, bo muszą jakoś wyglądać, myślę nad:
1. Monitor Audio Gold 300 5G
2. Fyne Audio F502SP
3. Elac Vela FS408 - brak wersji walnut, ewentualnie 407, ale boję się, że będą za małe do tego metrażu.

O samych kolumnach trochę czytałem, ale może ktoś miał przyjemność słuchania ww. kolumn z tym NAD'em. Głównie widzę zestawienia z ELAC lub B&W, a mnie najbardziej interesują pozycje 1 i 2, czy to dobry kierunek. Ewentualnie czy 407 poradzą sobie u mnie.

 

Jak powiedział Piotrek - Vele mogą okazać się za małe. Natomiast co do reszty to ogólnie mocne konstrukcje. W obu przypadkach zyskasz potężny dół o innej charakterystyce i sporo góry. W F502SP to wysokotonowiec w wydaniu koncentrycznym z serii 700 - szorstki, ale lubi się podobać. Bardzo dociążona góra. Niemniej Goldy oparte na wstędze też zasypią detalami. Ciężko tu nawet zaproponować alternatywę ponieważ według mnie do sprawdzenia masz na prawdę fajne modele. Jeśli chciałbyś coś bardziej zbalansowanego i nie tak krzykliwego to zerknij na Sonus Faber Sonetto VIII. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bleq napisał:

Dzień Dobry,

noszę się z zamiarem zmiany kolumn i chciałbym zasięgnąć opinii.
Aktualnie jest NAD M10 V2 + Tannoy XT8F + SVS SB-3000 w salonie ok. 40m2, który jest otwarty na resztę parteru. Zależy mi na kolumnach, które najlepiej zgrają się z NAD'em oraz poradzą z cięższą muzyką jak Ozzy, Dio itp.
Ze wzmacniacza jestem zadowolony, a po lekturze w sieci i konsultacji z żoną, bo muszą jakoś wyglądać, myślę nad:
1. Monitor Audio Gold 300 5G
2. Fyne Audio F502SP
3. Elac Vela FS408 - brak wersji walnut, ewentualnie 407, ale boję się, że będą za małe do tego metrażu.

O samych kolumnach trochę czytałem, ale może ktoś miał przyjemność słuchania ww. kolumn z tym NAD'em. Głównie widzę zestawienia z ELAC lub B&W, a mnie najbardziej interesują pozycje 1 i 2, czy to dobry kierunek. Ewentualnie czy 407 poradzą sobie u mnie.

 

Gdyby jednak kolor nie był wyznacznikiem to polecam sprawdzenie Vele 408 w tym metrażu dadzą sobie radę i efekt będzie fajny, Elac lubi się z Nadem jak chodzi o granie a w razie V trochę możesz Diraciem zmienić. Goldy 300 tez bardzo fajna propozycja a Sobus Faber może być trochę za nudny w tym zestawieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...