Skocz do zawartości

Wzmacniacz do sprzętu


hiperhajper

Recommended Posts

Witam posiadam takie kolumny jak na zdjeciu niżej chciał bym zapytać sie o doradzenie jaki wzmazniacz kupic do tego. Dodam tez ze narazie korzystam z takiej o to wieży ale no powiem ze rady nie daje ;) chciał bym ulepszyć to

IMG_9456.jpeg

IMG_9457.jpeg

IMG_9458.jpeg

Dodam też że posiadam Diora WS-704 ale coś z nią nie tak a nie wiem czy warto ją oddawać do serwisu dla tych o to kolumn...

prosił bym o rade czy naprawiać diore czy też kupić już coś nowszego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zgadywać na odległość, ale IMO lepiej dokupić dobry zestaw głośników do tego Kenwooda niż wzmacniacz do Altonów. Na jakość dźwięku największy wpływ ma źródło (CD, Tidal, Gramofon) + kolumny a dopiero na końcu wzmacniacz. Ważna jest też akustyka pomieszczenia, często najtrudniejsza do ogarnięcia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 12:52, hiperhajper napisał:

Witam posiadam takie kolumny jak na zdjeciu niżej chciał bym zapytać sie o doradzenie jaki wzmazniacz kupic do tego. Dodam tez ze narazie korzystam z takiej o to wieży ale no powiem ze rady nie daje ;) chciał bym ulepszyć to

Ja nie lubię takich kolumn jak masz. Ale jeśli już chcesz je koniecznie zatrzymać to kup do nich jakiś wzmacniacz SMSL - są stosunkowo tanie i napędzą Twoje skarby znacznie lepiej niż ta wieża  😉

5 godzin temu, SIpo napisał:

Ciężko zgadywać na odległość, ale IMO lepiej dokupić dobry zestaw głośników do tego Kenwooda niż wzmacniacz do Altonów. Na jakość dźwięku największy wpływ ma źródło (CD, Tidal, Gramofon) + kolumny a dopiero na końcu wzmacniacz. Ważna jest też akustyka pomieszczenia, często najtrudniejsza do ogarnięcia. 

Audiofilskie porady dla kogoś kto chce zwyczajnie posłuchać muzyki na tym co ma, tylko może odrobinę lepiej (o ile się da) 🤦‍♂️

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Bardzo ciekawa teza i raczej niespotykana na tym forum. Możesz rozwinąć? 

No pewnie. Żeby usłyszeć dobry dźwięk, potrzebujemy jak najlepszego źródła. Utube słabo się sprawdza, zajeżdżona kaseta magnetofonowa jest jeszcze gorsza, wiem bo mam wiele takich. Załóżmy że mamy świetne źródło audio, ale to od głośników zależy w znacznej mierze jakość odtwarzanego dźwięku, to głośniki słyszymy końcowo.  Wzmacniacz, jak każdy element toru audio jest ważny ale jego wpływ na brzmienie jest często wyolbrzymiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2023 o 18:51, Bebop napisał:

Ja nie lubię takich kolumn jak masz. Ale jeśli już chcesz je koniecznie zatrzymać to kup do nich jakiś wzmacniacz SMSL - są stosunkowo tanie i napędzą Twoje skarby znacznie lepiej niż ta wieża  😉

Audiofilskie porady dla kogoś kto chce zwyczajnie posłuchać muzyki na tym co ma, tylko może odrobinę lepiej (o ile się da) 🤦‍♂️

Altony bym chciał zostawic ale te niebieskie kolumny to samoróbki własnej roboty ale no wieża co miałem diore padła ale teraz chce coś lepszego kupić do tego

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, nie wiem, jak dokładnie grają Kenwoody, ale Altonów słuchałem i moim zdaniem nie warto. Jaki masz budżet na zmiany? Jeśli jednak szukałbyś samego wzmacniacza, to warto spojrzeć na Toppinga PA3s dla przykładu. 

Alton 110W mają i impentacje 8Om nie wiem czy do tego da rade?

Edytowano przez hiperhajper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, te małe wzmacniacze klasy "D" mają swoją moc. Mam w sypialni taki: https://allegro.pl/oferta/2-kanalowy-wzmacniacz-odbiornik-stereo-bt-5-0-hifi-13040677946

Podłączałem go do różnych kolumn, w tym dużych i nie ma problemu, nawet brzmi nieźle. To że Altony mają moc 110W, znaczy tylko że tyle mogą wytrzymać, nie będziesz ich przecież katował na maksa? Założę się ze zwykły tranzystor 2x25W też "da radę' bez problemu z wysterowaniem tych paczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zakupem Yamaha A-S501

1 minutę temu, SIpo napisał:

Da radę, te małe wzmacniacze klasy "D" mają swoją moc. Mam w sypialni taki: https://allegro.pl/oferta/2-kanalowy-wzmacniacz-odbiornik-stereo-bt-5-0-hifi-13040677946

Podłączałem go do różnych kolumn, w tym dużych i nie ma problemu, nawet brzmi nieźle. To że Altony mają moc 110W, znaczy tylko że tyle mogą wytrzymać, nie będziesz ich przecież katował na maksa? Założę się ze zwykły tranzystor 2x25W też "da radę' bez problemu z wysterowaniem tych paczek.


co do tego Kenwood_RX-28 to on ma tylko 60w czyli na 6om 2x30W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ben 1975 napisał:

Te głośniki w Altonach wyglądają na nieoryginalne. Ja zainwestował bym w orginalne niskotonowe i średniotonowe. Albo za tą kasę  kupiłbym jakieś używane kolumny. Dlatego, że Altony to kolumny nie wysokich lotów. Wiem bo sam miałem.

 

właśnie wczoraj rozmawiałem z znaj i mi tak samo powiedział pokazał mi Tonsile Zeusy to aż się zakochałem w tym basie

ale tak narazie to musiał bym jakiś wzmacniacz kupić a później wymiana kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2023 o 13:07, hiperhajper napisał:

właśnie wczoraj rozmawiałem z znaj i mi tak samo powiedział pokazał mi Tonsile Zeusy to aż się zakochałem w tym basie

ale tak narazie to musiał bym jakiś wzmacniacz kupić a później wymiana kolumn

Lubisz i podoba Ci się stary polski sprzęt :) to nielogiczne ale z drugiej strony co dziś jest logiczne :P Nim zaczniesz wydawać kasę, to sprawdź może u jakiegoś znajomego, który ma "nowoczesny dobry sprzęt' i posłuchaj sobie jak on brzmi, czy takie brzmienie Ci się podoba, jeśli nie to zostawaj przy Tonsilu i Unitrze i ciesz się muzyką. Jeśli chodzi i owzmacniacze to może coś z epoki typu Unitra WS 503 :) Albo Cośtaniego i mocnego typu starsze AKAI AM-39 albo starsze modele 37, 35 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...