Skocz do zawartości

Interkonekty analogowe RCA i problem z przydźwiękiem sieciowym


Recommended Posts

Poszukuję interkonektów analogowych z wtykami RCA, testuję końcówkę mocy która jest połączona złączem niezbalansowanym i niestety mam lekki problem z przydźwiękiem sieciowym.

Jego intensywność zależna jest też od ilości urządzeń elektrycznych, które aktualnie w domu pracują. 

Jakie przewody warto przetestować, które mogłyby sobie lepiej z tym problemem poradzić i wyizolować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia elektryczne oraz przewód antenowy są odłączone od sieci poza integrą i końcówką. Je łączą tylko analogi RCA, wtedy kolumny buczą. Jak odłączę RCA to martwa cisza. Występuje to też jak integra jest w ogóle wyłączona, gdy ją włączam to dodatkowo jest "pyknięcie" w kolumnach i buczenie się wzmaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba podłączone do listwy Gigawatt PF-2 Evo. Mają ze sobą połączenie wyłącznie poprzez RCA a wszystkie inne przewody odpiąłem od nich i z listwy.

Jak są połączone RCA a głośnikowe wpięte w integrę to cisza, buczy tylko przy końcówce jak ma wpięte RCA, wypięte też cisza.

Przełączyłem też oba urządzenia do zwykłej listwy marketowej to buczenie było bardzo głośne.

Próbowałem też obracania wtyków o 180 stopni, może gdzieś faza się nie zgadzała ale to też nic nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dorwać listwę bez uziemienia, nie było łatwo :)

Czy integra podłączona, czy końcówka do niej, nic to nie zmienia. Buczy i szumi. Słyszalne to jest z pół metra.

Mam też pomysł, że może to być antena, gniazdo jest zaraz obok sieciowego.

Jutro będę miał inny interkonekt na test, zobaczymy czy coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy TV kablowej problem rozwiąże separator galwaniczny za 20PLN, jednak skoro brumienie występuje z odpiętą kablówką sprawdziłbym same IC pod względem poprawności konfekcji. Używasz jakiś DIY, czy czegoś ogólnodostępnego z nieco większym prawdopodobieństwem powtarzalności? Obracanie przewodów zasilających w gniazdach listwy ma sens, o ile robisz to świadomie i dążysz do zachowania prawidłowej polaryzacji - robienie tego na spontanie, bez weryfikacji np. "neonówką" za 3PLN mija się z celem.  Dobrze by było jakbyś podał co z czym i czym łączysz i jaką masz instalację elektryczną w domu, bo na razie to takie wróżenie z fusów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ferszcik napisał:

Czy integra podłączona, czy końcówka do niej, nic to nie zmienia. Buczy i szumi. Słyszalne to jest z pół metra.

Z doświadczenia znajomych, nic nie wyleczy tego lepiej niż zmiana sprzętu, nic też innego nie pomoże w 100 % 😉 wiem że to są już gusta ale ja bym pogonił nawet jakby nie buczał... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem przewód antenowy od jego rozdzielacza (nie wiem czy tam nie było wzmacniacza) w skrzynce, nie był to problem i nie zmniejszyło to problemu buczenia.

Podmieniłem fabryczny przewód od końcówki z Powersync Plusem od listwy. Tym zwykłym podłączyłem listwę i okazuje się, że ten przewód ma odwróconą polaryzację. Poinformowała mnie o tym listwa za pomocą czerwonej diody a wpiąłem go do tego samego gniazda. :)

Jutro będę miał interkonekty od Audioquesta na test, zobaczymy czy to wina przewodów.

@marcinmarcin Ale co byś pogonił dokładnie i dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem inny interkonekt RCA od Audioquesta. I nic się nie zmieniło. Gdy włączona jest tylko końcówka to bardzo delikatnie szumi, trzeba przyłożyć ucho do wysokotonowego. Gdy odpalam integrę następuje lekkie "pyknięcie" w kolumnach i szum już jest mocniejszy, słyszalny z odległości metra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ferszcik napisał:

Wczoraj przeprowadziłem ostateczny test. Podłączenie wszystkiego w innym mieszkaniu. :)

Wniosek: Integra sieje coś po RCA.

Końcówka jest kompletnie cicha połączona z innym wzmacniaczem. Z moim wzmacniaczem poważnie brzęczy.

A zdradzisz w końcu co z czym podpinasz? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ferszcik napisał:

A, w sumie nie wspomniałem.

TDAI-1120 z SDA-2400

No i od tego trzeba było zacząć 😉 Sprawdź zatem co masz ustawione w menu dla "Analog output" - powinieneś mieć aktywne "Full range" i  Output Level Control - Regulated. Dodatkowo sprawdź, czy przypadkiem coś nie jest namieszane w ustawieniach zaawansowanych z filtrami, equalizacją i zweryfikuj czy anomalia występują zarówno z aktywnym jak i wyłączonym RoomPerfect™.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to wszystko dokładnie tak ustawione. Level nawet na -12dB. Sprawdzałem czy gdzieś czułość nie była ustawiona na większą, zmieniałem wszelkie ustawienia. 

Wczoraj SDA była podłączona do innego Lyngdorfa - TDAI-2200 i była kompletna cisza. 

Coś się niesie przy wyłączonym TDAI i wtedy już kolumny szumią. Po włączeniu TDAI to już nie jest szum tylko brzęczenie słyszalne z 2m. Nie czepiam się lekkiego szumu, który żeby usłyszeć to trzeba przyłożyć ucho do głośnika, tutaj jest gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DC bloker od Tomanka. Miałem podobnie i to nie od rca, ale od sieci.

tu poczytasz https://tcelectronic.pl/tomanek-dc-blocker-dcb1-reduktor-skladowej-stalej-sieci-zasilajacej-230v.html

Miałem buczenie, ale. Jak rękę położyłem na wzmacniaczu nad transformatorem to buczenie znikało. Rękę zdjąłem i buczenie powracało. Dotyczyło to tylko prawej kolumny za TV. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...