Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR6100 jakie dokupić głośniki? Czy lepszym wyborem byłby Denon X2800H?


revkrk

Recommended Posts

@revkrkDzięki. Więc u mnie ten przewód do wymiany na kątowy. Tutaj można zamiennie zastosować przewód z bolcem uziemiającym a końcówka do amplitunera IEC C13 nawet obustronnie kątowe. U mnie szafka RTV stoi blisko ściany i wszystkie wtyki muszą być kątowe.

 

CL_116_600x6002.jpg.23b8cf240f5cd8a6c1269b669ed532c3.jpg

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@revkrkJak masz już wybrany amplituner to zrób tak samo z zestawem głośników. Zamów coś innego, żeby mieć jakiś punkt odniesienie do tych Teufel, bo wydaje mi się, że wywalona kasa w błoto to całe Teufel, chiński szajs. To tylko takie moje przeczucia i może nie mam racji. Tutaj rekomendowane do Denona X2800H są Monitor Audio Bronze 6G 200  - https://www.monitoraudio.com/pl/seria-bronze-6g/  Powinny ładnie zagrać w stereo jak i w KD. Ja bym się wycofał z tych Teufel, ale jak tam uważasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@revkrk fajnie że wybrałeś według swoich upodobań, najważniejsze żeby Tobie się podobało. Chociaż ja dźwiękowo podobnie jak @Piotr Sonido skłaniałbym się jednak ku Onkyo, ale jak wcześniej pisałem każdy ma swoje upodobania i gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Co do głośników wrócę do tego co pisałem wcześniej - co prawda u Ciebie zagrają inaczej, ale poszedłbym drogą umówienia się w salonie audio, podpięcia Denona 2800 i przesłuchania różnych zestawów - zawsze to lepszy obraz względem kupowania "w ciemno" na podstawie opinii internetowych. Nie żebym negatywnie był nastawiony do Teufel, ale gdybym miał wybór to raczej bym szedł przynajmniej w odsłuch w salonie. Może jakieś Pylon-y, Heco, być może TAGA (u mnie z Onkyo źle nie wypadała). No jest trochę zestawów głośników w niewygórowanych cenach. A może na początek fronty i central, a surround na razie z Prism zostawić, a z czasem zmienić. No możliwości jest wiele. A wszystko sprowadza się do budżetu jakim dysponujesz.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, revkrk napisał:

Tylko zestaw wychodzi ponad 12k.

Olej na razie zestaw. Kup porządne stereo a resztę później. Ja też nie mam kasy na wszystko. Najpierw wymieniam Onkyo 606 na Denona X2800H w zimie. Latem w lipcu/sierpniu wleci Lg Oled C3, bo wtedy to przełom kiedy wchodzi nowy model do sprzedaży w sklepach a stary ma fajne ceny. Czekałem specjalnie na C3, bo od C3/G3 w końcu wrócił DTS w telewizorze. Niestety C2/G2 i niższe nie umieją przesłać do amplitunera DTS, jedynie DD.  Dopiero na sam koniec pewnie zimą 2025 zajmę się zamianą tego gówna Jamo 606 na coś fajnego. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, revkrk napisał:

@Piotr Sonido oczywiście Onkyo też ma wiele plusów, jednak w bezpośrednim porównaniu Denon wypada lepiej w moim pomieszczeniu i z moimi słabymi głośnikami

Nie no jasne rozumiem. Dlatego każdy wybiera pod siebie :)

18 godzin temu, revkrk napisał:

EDIT: Jeszcze jedna dygresja przyszła mi do głowy czytając odpowiedź @Piotr Sonido. W Onkyo podpiąłem mikrofon i zrobiłem kalibrację Accu EQ w Magnacie póki co na Stockowych ustawieniach, może stąd taka rozbieżność z jakością odsłuchu muzyki. Chociaż w teorii powinno być na plus NR6100

nie rozumiem?

Kalibracja zarówno w Onkyo jak i Denon ma pomóc w kinie domowym. To amplituner kina domowego.

Stereo jest tm jedna z funkcji. Jak wyświetlacz.

18 godzin temu, emigrant napisał:

@revkrkZerkniesz mi ten wtyk? :). BTW, ja też nie biorę X3800H tylko X2800H, bo po pierwsze to jest do pokoju 16 mm^2, po drugie nie planuję więcej jak 5.1, po trzy X3800H to już poważny koszt a nie wiem czy jest adekwatny co do jakości dźwięku z tego X3800H. Trzeba mieć na uwadze, że X2800H to budżetówka. Tam nic nie ma wysokiej jakości. Jaka cena taki amplituner. Na duży plus, że ma wszystko z bajerów co powinien mieć współczeny amplituner do KD. Ja zmieniam amplituner głównie pod kino domowe, ale jakoś nie chcę ponownie Onkyo.   

3800 gra jak 2800. Różni się funkcjami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 07:12, Piotr Sonido napisał:

Stereo jest tm jedna z funkcji. Jak wyświetlacz.

Tak to jedna z funkcji i nie jest to priorytetem w amplitunerach - szczególnie w tych "tańszych" amplitunerach, sam się przekonałem jak już byłem zachwycony stereo w Marantz SR5013 (chyba najlepsze w swojej lidze) i podłączyłem Audiolab-a 8300A. Ale Piotrek porównując tryb stereo/direct do wyświetlacza trochę "odpiąłeś wrotki" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek72 napisał:

Tak to jedna z funkcji i nie jest to priorytetem w amplitunerach - szczególnie w tych "tańszych" amplitunerach, sam się przekonałem jak już byłem zachwycony stereo w Marantz SR5013 (chyba najlepsze w swojej lidze) i podłączyłem Audiolab-a 8300A. Ale Piotrek porównując tryb stereo/direct do wyświetlacza trochę "odpiąłeś wrotki" 😉

Ja tak nie uważam.

Zaraziłem niektórych znajimych tez audio. I jeden wybrał właśnie amplituner kina i faktycznie miał 5.1

Mowi do mnie że jednak muzyka na tym nie gra tak fajnie.

Odsłuchał u siebie na tych samych frontach a ma monitory wzmacniacza stereo. Teraz ma dwie elektroniki. To jest dodatkowa funkcja jak wyświetlacz czy radio.

Tryb stereo musi być.

7 godzin temu, emigrant napisał:

Od 3800 w górę siedzi nowy DSP Shark Griffin Light XP. W 2800 coś starego. 

Możliwe możliwe. I co to zmienia?

Czym się przejawia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Możliwe możliwe. I co to zmienia?

Czym się przejawia?

Nie wiem co to zmienia. Oprócz nowego procesora DSP Shark Griffin Light XP to X3800H ma przetworniki DAC Burr Brown'a. Końcówki mocy w klase AB. Tego w X2800H "nima". Wątpliwa sprawa, że X3800H gra tak samo jak X2800H imho... Wydaje mi się, że X3800H to już kompletnie inna klasa amplitunera i nie ma nic wspólnego z X2800H. X2800H powstał, żeby ludzie mieli wszystkie nowoczesne "ficzersy" do KD bez uwzględnienia jakości dźwięku, ale za rozsądne pieniądze. Chcesz lepszej jakości dźwięk kup sobie X3800H lub wyższy model. W każdym razie ja to tak widzę. Początkowo X3800H kosztował ponad 8000 złotych a X2800H 4000 złotych, więc 2x droższy ampli. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emigrant napisał:

Nie wiem co to zmienia. Oprócz nowego procesora DSP Shark Griffin Light XP to X3800H ma przetworniki DAC Burr Brown'a. Końcówki mocy w klase AB. Tego w X2800H "nima". Wątpliwa sprawa, że X3800H gra tak samo jak X2800H imho... Wydaje mi się, że X3800H to już kompletnie inna klasa amplitunera i nie ma nic wspólnego z X2800H. X2800H powstał, żeby ludzie mieli wszystkie nowoczesne "ficzersy" do KD bez uwzględnienia jakości dźwięku, ale za rozsądne pieniądze. Chcesz lepszej jakości dźwięk kup sobie X3800H lub wyższy model. W każdym razie ja to tak widzę. Początkowo X3800H kosztował ponad 8000 złotych a X2800H 4000 złotych, więc 2x droższy ampli. 

Prawda, 3800H gra wyraźnie lepiej niż 2800. Podobnie jest w przypadku Marantza Cinema 50 i Marantza Cinema 60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie troszkę offtopowe pytanie. Czy najwyższa półka amplitunera 5.1 z przed 10 lat zagra lepiej niż 5.1 z bieżącej serii? Oczywiście nie będzie bajerów, jednak ciekaw jestem czy sprzęt audi z czasem produkuje się lepszy, czy słabszy.

Dla przykładu ja siedzę mocno w konsolach i na film Blu-Ray puszczony na PS3 i PS5 będzie pewnie wyglądał tak samo. 

Edytowano przez revkrk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@revkrk Moim zdaniem tor audio na pewno jest lepszy w topowym amplitunerze sprzed 10 lat niż w takim aktualnym, budżetowym X2800H. Prawda jest taka, że współcześnie wszystko jest policzalne i nikt nic za darmo nie da. Na przykład model niżej AVR-S970H ma wycięty bi-amping. Pewnie tylko kwestia innego firmware, ale przez ten zabieg amplituner już jest tańszy od X2800H. Bo wątpię, że to kwestia sprzętowa braku bi-ampingu w AVR-S970H a w X2800H bi-amping jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2023 o 12:11, emigrant napisał:

Nie wiem co to zmienia. Oprócz nowego procesora DSP Shark Griffin Light XP to X3800H ma przetworniki DAC Burr Brown'a. Końcówki mocy w klase AB. Tego w X2800H "nima". Wątpliwa sprawa, że X3800H gra tak samo jak X2800H imho... Wydaje mi się, że X3800H to już kompletnie inna klasa amplitunera i nie ma nic wspólnego z X2800H. X2800H powstał, żeby ludzie mieli wszystkie nowoczesne "ficzersy" do KD bez uwzględnienia jakości dźwięku, ale za rozsądne pieniądze. Chcesz lepszej jakości dźwięk kup sobie X3800H lub wyższy model. W każdym razie ja to tak widzę. Początkowo X3800H kosztował ponad 8000 złotych a X2800H 4000 złotych, więc 2x droższy ampli. 

2800 też ma AB.

Poczatkowa cena modelu 3800 była kompletnie wyssana z palca. Próba wyludzenia wrecz :P

Pochyle sie nad tymi dwoma modelami jeszcze. Bo w kinie to wiem że rożnica jest ale w stereo.... no mocno wątpie.

Dnia 28.07.2023 o 14:58, revkrk napisał:

A ja mam takie troszkę offtopowe pytanie. Czy najwyższa półka amplitunera 5.1 z przed 10 lat zagra lepiej niż 5.1 z bieżącej serii? Oczywiście nie będzie bajerów, jednak ciekaw jestem czy sprzęt audi z czasem produkuje się lepszy, czy słabszy.

Dla przykładu ja siedzę mocno w konsolach i na film Blu-Ray puszczony na PS3 i PS5 będzie pewnie wyglądał tak samo. 

Zagra lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tasiorsa napisał:

Cinema 50 to następna SR 6015?

Bezpośredniego następny SR7015 chyba nie ma bo Cinema 40 to bardziej SR8015

Tak. Cinema 50 to bardziej SR 6015, Cinema 40 to raczej SR7015, a odpowiednika SR 8015 w sumie nie ma bo najwyższa Cinema w wersji zintegrowanej obsługuje maks 9 kanałów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...