Skocz do zawartości

Wymiana TX-8150


poldolot

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Po tygodniu czytania i szukania zdecydowałem się napisać ;> Chwilę zastanawiałem się czy na pewno tutaj, ale z racji, że chcę zostać przy moich dwóch Pylonach Audio Pearl 25 to wybrałem dział Stereo.

Do sedna: chciałbym wymienić swoje aktualnie grające Onkyo TX-8150 na coś nowego nie tracąc obecnych funkcjonalności, ale z eARC. Niestety w budżecie do 5k (lekko może się da naciągnąć) nie znalazłem nic w czystym stereo dlatego zacząłem szukać w KD. Mój wybór zawęził się do takiego zestawienia:

  • Pioneer VSX-935
  • Onkyo TX-NR6100 / Onkyo TX-NR7100
  • Denon AVR-X2800H DAB

Porównanie: zkelectronics.com

Główne wymagania:

  • Najważniejsze dla mnie to nie mieć gorszego dźwięku niż mam teraz, jestem z niego bardzo zadowolony. Nie chcę mieć dwóch sprzętów więc pre outy + dedykowane wzmacniacze odpadają. Muzyka/filmy 50/50, źródła różne, od YouTuba przez Spotify po FLACi przez większość VOD na PS5 kończąc (kilka filmów na Blue-Ray też jest) ;>
  • HDMI 2.1 z eARC
  • Tuner FM i DAB
  • Spotify connect
  • AirPlay 2
  • sterowanie przez sieć (Raspberry PI w domu z automatyzacją)
  • Chromecast  - bez tego dam radę ;>

Pytanie poboczne: skoro w/w VSX-935 posiada DACa AKM AK4458 a mój TX-8150 AKM AK4452 to zagrają podobnie? Tu się kompletnie nie znam czy można to porównywać, jak nie to poproszę o wytłumaczenie za co DAC odpowiada w KD 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tylko stereo, czyli fronty i nie mam miejsca na resztę nawet gdybym chciał ;/

Dlaczego? Zaczęło się od chęci samego HDMI co by była lepsza integracja TV <-> amplituner no i zacząłem czytać, że eARC to jednak lepszy od ARC. Może błędnie, ale założyłem, że jeżeli to sprzęt audio będzie odpowiedzialny za downmixing to zrobi to lepiej niż TV czy PS5 na którym takowe z Blu-Ray poleci, jeżeli się mylę to może faktycznie samo ARC mi wystarczy. Niestety nie zmienia to faktu, że stereo z HDMI, Twoje propozycje również, to więcej niż mój budżet :( 

Obie propozycje fajne, ale nie mają radia :( sterowania przez sieć nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przejście na amplitunery kina domowego nie da Ci żadnego zysku w rozumieniu dźwiękowym. Tutaj jedyne opcje to TX-8390 od Onkyo, Audiolab 7000A + streamer, który możesz schować za wzmakiem, czy właśnie wspomniane przez Piotra Cambridge Evo 75. 

Dobrą opcją będzie też końcówka mocy jak Atoll AM200 + NuPrime Omnia WR2, która ma ARC, ale z racji, że nie chcesz dwóch sprzętów, to ponownie tracimy tę możliwość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie chcę dwóch sprzętów a TX-8390 był moim pierwszym wyborem zanim o eARC przeczytałem, tylko niestety nie zgadzam się z jego ceną, która z 3,5k skoczyła na 6k ;/

Wracając do KD, wiem, że go nie wykorzystam, ale jeżeli nie stracę na jakości dźwięku przesiadając się z TX-8150 to może jednak mnie ten wybór zadowoli? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem i mocno się nad TX-8390 zastanawiam, ale cena 6k (u Was nawet 6,3k ;>) jest mocno zaporowa, zwłaszcza, że kosztował niemal połowę tego ;]

Poszukałem trochę stereo jednak bez eARC i mam pytanie czy podobne konstrukcyjnie do w/w Onkyo Denon DRA-800H lub Marantz NR1200 też mi się sprawdzą z Pearlami 25? Czy faktycznie jest duży spadek mocy dla 4 ohm'owych kolumn jak to piszą w testach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, poldolot napisał:

Tak, nie chcę dwóch sprzętów a TX-8390 był moim pierwszym wyborem zanim o eARC przeczytałem, tylko niestety nie zgadzam się z jego ceną, która z 3,5k skoczyła na 6k ;/

Wracając do KD, wiem, że go nie wykorzystam, ale jeżeli nie stracę na jakości dźwięku przesiadając się z TX-8150 to może jednak mnie ten wybór zadowoli? ;>

Choć zmiana aktualnego amplitunera na ampa av nie ma większego sensu to zbyt wielu alternatyw niestety nie masz. HDMI i stereo i tak się już gryzie, niewiele urządzeń stereo wyposażonych jest w taką funkcjonalność a jeśli już to nie w tym budżecie. DRA-800H posiada samo ARC bez "e". On wniósłby tu sporą poprawę w zakresie samego brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chmarski napisał:

Może Cyrus One Cast? 

Dzięki, ale tak na szybko patrząc, to nie ma połowy funkcjonalności których oczekuję ;>

56 minut temu, S4Home napisał:

Choć zmiana aktualnego amplitunera na ampa av nie ma większego sensu to zbyt wielu alternatyw niestety nie masz. HDMI i stereo i tak się już gryzie, niewiele urządzeń stereo wyposażonych jest w taką funkcjonalność a jeśli już to nie w tym budżecie. DRA-800H posiada samo ARC bez "e". On wniósłby tu sporą poprawę w zakresie samego brzmienia. 

Na TX-8390 to bym się w ciemno przesiadł, jak by nadal do 4k kosztował a z Denonem to chyba czeka mnie odsłuch ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, poldolot napisał:

Dzięki, ale tak na szybko patrząc, to nie ma połowy funkcjonalności których oczekuję ;>

Na TX-8390 to bym się w ciemno przesiadł, jak by nadal do 4k kosztował a z Denonem to chyba czeka mnie odsłuch ;]

Wypożycz, posłuchaj, pobaw się sterowaniem CEC i oceń czy Ci pasuje. W razie czego zapraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

DRA-800H posiada samo ARC bez "e". On wniósłby tu sporą poprawę w zakresie samego brzmienia. 

Moim zdaniem będzie inaczej w porównaniu do tego co ma w tej chwili autor tematu, czyli Onkyo TX-8150

Jakość brzmienia pozostanie na podobnym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale no to wracamy do punktu wyjscia.

Do stereo!

Nie jest Ci potrzebne eARC. ARC jeśli już musisz mieć hDMI wystarczy.

Nie jest Ci potrzebne w ogole HDMI bo złącze optyczne czy Coaxial wystarczy

Naczytałeś się o systemach kina. A to co innego. W stereo to nie jest potrzebne

Moim zdaniem ograniczasz wybór zupełnie niepotrzebnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale no to wracamy do punktu wyjscia.

Do stereo!

Nie jest Ci potrzebne eARC. ARC jeśli już musisz mieć hDMI wystarczy.

Nie jest Ci potrzebne w ogole HDMI bo złącze optyczne czy Coaxial wystarczy

Naczytałeś się o systemach kina. A to co innego. W stereo to nie jest potrzebne

Moim zdaniem ograniczasz wybór zupełnie niepotrzebnie.

Ograniczam z wygody korzystania z jednego urządzenia przy jednoczesnym nie korzystaniu z dwóch pilotów i jestem świadomy, że idealnego urządzenia nie ma w moim budżecie. TX-8390 jest dla mnie niemal idealny, odpuszczając eARC, ale cena skoczyła z 3,5k do ponad 6k w rok i świadomość takiego przepłacania mnie jakoś strasznie wewnętrznie boli ;> Wiem, że już go nie produkują, ale poszukałem na innych rynkach i na przykład w Szwajcarii nadal jest w normalnej cenie (z podatkiem i cłem wyjdzie max 4k) tylko nie ma jak zamówić ;]

Poza tym to gdyby nie chęć integracji TV po HDMI to bym nawet o wymianie mojego TX-8150 nie myślał ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 20.07.2023 o 07:20, Piotr Sonido napisał:

Czasem w Niemczech i UK sa także taniej. Poszukaj tam. Z tamtad sprowadzisz?

Nie wiem czy nie  za dużo powierzasz na HDMI. Co jak to ARC nie bedzie działac jak chcesz? Bo różnie bywa.

Szukałem, ale nie znalazłem ;>

Dotarł, sztuka ze Szwajcarii, jednak mi się udało zamówić :] 

image.png.f3aff8f5f087ee4e4ab74149622a3276.png

Działa i wszystko jest tak jak chciałem, łącznie z ARC ;)

Na moje ucho to lekko brzmi inaczej, ale dla mnie jak najbardziej poprawnie.

Mam takie pytanie, może ktoś wie: TX-8390 ma regulację głośności do 100 a TX-8150 do 80 i mimo, że to TX-8150 ma mniej mocy to taki sam poziom głośności (bez pomiarów, tak moje ucho ;]) uzyskuję w TX-8150 na 20 a w TX-8390 na 50. Głośniki PA Pearl 25 mają 4 ohm i tak też mam ustawione, czy coś źle zrobiłem czy to normalne? TX-8390 wyjęty z pudełka miał domyślnie głośność na 50 ustawioną o ile pamiętam a TX-8150 na 25 ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...