Skocz do zawartości

Denon x2800 + jaki zestaw 5.0 do 3k


tomek88

Recommended Posts

Witam,

Trafił mi się w dobrej cenie Denon x2800 i będę go miał jutro. Niestety mam teraz problem z wyborem głośników.

Potrzebuje na szybko jakiegoś zestawu 5.0 - w przyszłości dokupię sub. Obecnie mój budżet to około 3 tyś zł.

Zestawu głównie potrzebuję do muzyki i filmów, sporadycznie konsola.

Wstępnie myślałem o zestawach z Wilson Raptor 5 lub 7 czy Taga Harmony 607 lub 807

Czy to są dobre wybory czy lepiej szukać czegoś całkiem innego.

Poniżej rzut salonu.

m2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tasiorsa napisał:

Oczywiście do tego dokupić centralny i tyłu ale zakładam że na to zostanie 1600 PLN bo 100 PLN na pewno się urwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tasiorsa napisał:

Zawsze się zastanawiam czy w stosunkowo niskim budżecie 2 - 2.5 tys nie polecacie używanych kolumn? Przecież używana kolumna w tym budżecie musi lepiej zagrać od nowej.

Nie prawda. Ja polecam.

Branż anie poleci bo ich nie ma. Logiczne.

9 godzin temu, tomek88 napisał:

Używanych głośników się trochę boję. Nigdy nie wiadomo jak ktoś je traktował i w jakim są stanie.

Ale jak mówicie, że nie ma sensu w tym budżecie kupować zestawu 5.0 to może lepiej teraz kupić 2 główne kolumny za ~3k i za jakiś czas dokupić całą resztę zestawu?

No to je sprawdzasz przed zakupem. Nie kupujesz z drugiej strony polski tylko gdzieś gdzie możesz podjechac.

9 godzin temu, tomek88 napisał:

W euro rtv jest promocja na Dali Oberon 5 za 3049. Czy to jest dobry pomysł na starto do przyszłej rozbudowy?

N/ie do Denona

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek88 napisał:

Używanych głośników się trochę boję. Nigdy nie wiadomo jak ktoś je traktował i w jakim są stanie.

Ale jak mówicie, że nie ma sensu w tym budżecie kupować zestawu 5.0 to może lepiej teraz kupić 2 główne kolumny za ~3k i za jakiś czas dokupić całą resztę zestawu?

Zdecydowanie lepszy pomysł kupić 2 dobre kolumny i z czasem uzupełniać 🙂

A co do używanych kolumn. Wg mnie jak nie jest uszkodzona mechanicznie, nie są spalone cewki głośników wysoko tonowych to mogą pograć lata.

Sam ostatnio wymieniłem 20 letnie Paradigmy na 15 letnie i jestem zachwycony 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety euro późno dostarczyło oberony do salonu i nie udało mi się ich odebrać przed wakacjami. Wiec dalej poszukuje czegoś.

Ale chyba podjadę do jakiegoś sklepu w Wwa i spróbuję odsłuchać pare zestawów.

I jak nie polecacie brać czegokolwiek w okolicy 3k to chyba pójdę w jakiś droższy zestaw +/- 6k i najwyżej na raty wezme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek88 Zestaw do 6000 zł? Proszę: bardzo:

Fronty

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-opticon-2-monitor-CID99-IDPoYFV.html

Surroundy

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podstawkowe-dali-opticon-1-czarne-para-CID99-IDWnGxh.html

Central

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-zensor-vokal-centralna-kolumna-glosnikowa-CID99-IDKOZFC.html

Za mniej niz 5000 zł masz zestaw który rozwali na łopatki każdy nowy zestaw 5.0 w tej cenie. Opticony to klasa albo dwie wyżej niż Oberony. Wszystko możliwe z wysyłką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i kupiłem zestaw Dali Oberon 5 + 1 + Vokal za niecałe 6,5k.

Jestem mega zadowolony z dźwięku no i są one małe, idealnie pasują do ustawienia u mnie w mieszkaniu.

Dziękuję bardzo Wam za pomoc, wiem mogłem kupić coś lepszego, używanego ale na początek dla mnie wystarczy :)

Edytowano przez tomek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...