Skocz do zawartości

Głośniki do komputera max 1500 zł


RafaLex

Recommended Posts

Poszukuję niedużych głośników na biurko komputerowe o szerokosci 110 cm. Obecnie jest na nim monitor 32 cale (70 cm głębokości). Budżet do 1500 zł, mogą być używki (a nawet preferuję).

Na tej samej ścianie oprócz komputera jest kino domowe i jeśli to będzie działało chciałbym podłączyć kolumny kablem optycznym do Yamahy RX-V685, a głośniki do Zone 2 amplitunerze. Czy przy takiej konfiguracji kolumny podstawowe będą grały razem z subwooferem (SVS SB-1000), da się to tak skonfigurować. 

Obecnie mam na oku Monitor audio Silver 50 za 1200 zł. To już wielkosciowo dla mnie maksymalny rozmiar i nie wiem czy się nadają pod biurko komputerowe (głębokość 70cm). Fajnie jakby były jakieś mniejsze. 

Nad aktywnymi 2.1 na razie nie myślę bo nie mam gdzie śruba postawić. Mają sluzyc głównie do gier i Youtube, sluchanie muzyki sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie da się do drugiej strefy z subwooferem. To jest możliwość podłączenia dwoch par kolumn pod fontowe złącza w amplitunerze  z możliwością przełączania w zależności od wyboru źródła (KD/komputer), tak żeby subwoofer działał. Mam nadzieję że zrozumiale to przedstawiłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RafaLex napisał:

Jeśli nie da się do drugiej strefy z subwooferem. To jest możliwość podłączenia dwoch par kolumn pod fontowe złącza w amplitunerze  z możliwością przełączania w zależności od wyboru źródła (KD/komputer), tak żeby subwoofer działał. Mam nadzieję że zrozumiale to przedstawiłem. 

Jedyną opcją będzie przepinanie kolumn, by nie grały jedne i drugie. A to jest mało wygodne rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RafaLex napisał:

 Źle się wyraziłem kolumny kablem glosnikowym do yamahy oczywiscie. A z komputera (płyty głównej)  kablem optycznym do złącza optycznego w amplitunerze.

Ty sobie sprawdź czy na strefe druga możesz wybrac to złącze optyczne :)

Bo rozumiem że po to Ci to jest.

Jeśli tak to wspomaniane Silver 50 albo QA 3010i sa dobrą opcją.

Także cieplejsze ELAC B5.2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ty sobie sprawdź czy na strefe druga możesz wybrac to złącze optyczne :)

Bo rozumiem że po to Ci to jest.

Jeśli tak to wspomaniane Silver 50 albo QA 3010i sa dobrą opcją.

Także cieplejsze ELAC B5.2

 

Z instrukcji obsługi:

 

You can select the following input sources for Zone2:
• Audio sources input from the HDMI or digital audio input jacks cannot be output to Zone2.
• AirPlay is available in Zone2 only when Airplay playback is ongoing in the main zone.


You can select the following input sources for Zone2:
■ Connection overview
• Analog audio input 
(AV 5–6, AUDIO 1–2, V-AUX [RX-A830 only])
• TUNER (FM/AM radio)
• USB (including iPod)
• SERVER
• AirPlay
• Network streaming services 
(available on some models).

Nic mi to nie mówi, jedynie że przez HDMI ani optyczny kabel nie idzie podłączyć.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Da się, ale pod warunkiem że wykorzystać złącza wysokopoziomowe (terminale). Standardowe wyjście subwooferowe Ci tego nie umożliwi. 

Nawet nie zdawałem sobie sprawy że mam wysokopoziomowe (terminale głośnikowe) w subwooferze. Na codzień używam PB-2000 do filmów, pewnie dlatego. 

Czyli jak to się podłącza kable z kolumn  idą do terminali w amplitunerze i z tych terminali kable do zacisków w subwooferze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RafaLex napisał:

Nic mi to nie mówi, jedynie że przez HDMI ani optyczny kabel nie idzie podłączyć.

No to mówi tyle że złącza optycznego nie możes zustawić na Zone 2. Tak jak myślałem.

Czyli plan w kosz.

12 godzin temu, RafaLex napisał:

Nawet nie zdawałem sobie sprawy że mam wysokopoziomowe (terminale głośnikowe) w subwooferze. Na codzień używam PB-2000 do filmów, pewnie dlatego. 

Czyli jak to się podłącza kable z kolumn  idą do terminali w amplitunerze i z tych terminali kable do zacisków w subwooferze. 

Ale nie bardzo możesz go podłączyć wysokopoziomowymi pod strefe drugą a RCa pdo pierwsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RafaLex napisał:

Zapomnijmy już o Zone 2, za dużo z tym kombinacji. 

Jak wygląda sprawa z podlączeniem dwóch par kolumn pod frontowe zaciski z użyciem przełącznika. 

Ma to sens, są jakieś niedrogie opcje na pilota lub ewentualnie manualny switch (komp i tak jest w zasięgu reki od amplitunera). 

Ale co Ty chcesz zrobić?

Żeby jeden amplituner nagłośniał dwie pary kolumn?

Przeważnie taki switch stosuje się w drugą stronę. 2 elektorniki, jedna para kolumn. Ale w drugą stronę to też może grac,

ALE.

Powiem Ci po krakowsku

KUPŻE SE używany wzmacniacz stereo  do stereo. Dasz za to mniej niż taki switch. A na kable zamontuj banany. I z głowy.

Jak często byś to przepinał?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RafaLex napisał:

Chodzi mi oto żeby bez przepinania kabli za pomocą jednego przycisku zdecydować którą parę kolumn ma napedzać amplituner. (Ma grać tylko jedną para). 

Po prostu chcę znać wszystkie możliwe opcje żeby podjąć jak najlepszą decyzję.

Według mnie nie ma tu problemu. SVS`a wpinasz po RCA i wysokopoziomowo do drugiej strefy. 1 strefa to kino i sub, który działa po LFE a 2 strefa to komp podłączony po USB i sub do terminali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...