Skocz do zawartości

Ripowanie muzyki z Blu Ray


Bebop

Recommended Posts

12 minut temu, Bebop napisał:

Spróbowałem i nic z tego nie wyszło. Program jest płatny / jest wersja trial 30 dni / ale ja tego nie umiem obsłużyć. Nawet nie widziałem na pulpicie dysku BluRay. 

Poszukam innego programu/sposobu. A może ktoś kiedyś tu podpowie.

Próbowałeś dBpoweramp? Chyba trialowa wersja jest w pelni funkcjonalna, ja mam płatną, ale nie mam blueray, HDCD ripuje akurat.

Zobacz, może doczytasz coś ciekawego.

https://www.dbpoweramp.com/

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Chyba w pierwszej kolejności muszę nabyć BluRay external drive. Próba ripowania z PS4 to raczej nie najlepszy pomysł. 

Znalazłem program MakeMKV https://www.makemkv.com/ i film do tego na YT. 

Jeśli kiedyś to ogarnę, dam znać tutaj. 

 

Ps, @DiBatonio z ciekawości zapytam, czy dbpoweramp jest lepszy do ripowania niż Exact Audio Copy - który ja akurat używam? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bebop napisał:

Spróbowałem i nic z tego nie wyszło. Program jest płatny / jest wersja trial 30 dni / ale ja tego nie umiem obsłużyć. Nawet nie widziałem na pulpicie dysku BluRay. 

Poszukam innego programu/sposobu. A może ktoś kiedyś tu podpowie.

Ciężko jest z innego napędu niż ten z kompa.

 

Edit:

 w tym samym czasie pisalismy :)

 Co do ripowania płyt polecam AnyDvd... https://www.redfox.bz/pl/anydvdhd.html

 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bebop napisał:

Ps, @DiBatonio z ciekawości zapytam, czy dbpoweramp jest lepszy do ripowania niż Exact Audio Copy - który ja akurat używam? 

Uważam, że tak.

Jest bdb, Michał z earstream też jest podobnego zdania, a gość zna się na rzeczy.

dBpoweramp jest bardziej intuicyjny, lepiej radzi sobie z okładkami, tagami, ma wiele możliwości EAC  igdy  i nie leżał, żeby naprawdę fajnie ripowal trzeba w nim głębiej pogrzebać w ustawieniach. 

Ale są tacy, co wolą akurat EAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bebop napisał:

Pewnie kiedyś wypróbuję dbpoweramp. Póki co, jestem zadowolony z EAC, dla mnie jest łatwy i intuicyjny. Pogrzebałem w ustawieniach - przez co ripowanie trwa dość długo ale nie mam błędów - a to dla mnie jest najważniejsze. 

W dbPoweramp jest też niezła konfiguracja i wszelakie kodeki oraz możliwości, zależy od wersji tej aplikacji.

Właśnie szukałem po netach o tych apkach dbPoweramp na szczycie 😉

Bardzo fajnie sobie radzi też jRver Media Center, też spoko i jakościowo ripy są bdb,  zdarzało mi się w nim robić konwersję.

https://www.anymp4.com/pl/dvd/cd-ripper.html

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy już udało się ogarnąć temat zgrania dźwięku z płyty Blu-Ray? 

Ja używam dwóch programów ... AnyDVD - potrzebny do łamania zabezpieczeń oraz DVD Audio Extractor.

Oba można użyć darmo przez 3-4 tyg.

No i odpowiedni napęd. Ja używam LG BH10LS30 mam tez inny(zewnętrzny)

Program Any DVD działa w tle i nic robić nie trzeba.

DVD Audio Extractor 

Płytą przykładową jest u mnie Avatar w wersji 3D ale obok jest wersja tylko Blu-Ray

Przechwytywanie.JPG.8e933e5878121ee8c74364027d76443e.JPG

Lewe górne okno pokazuje Menu płyty. Po czasach widać, gdzie film a gdzie tylko dodatki.

Okno dolne pokazuje Ścieszki dźwiękowe, liczę, że w przypadku płyty koncertowej pozycji będzie mniej. Prawe okno to .... niestety podział na poszczególne części/ indeksy i tu tez spodziewam się mniej pozycji, bo moze się okazać, że nie da się zgrać koncertu jednym ciągiem.

Osobiście nie mam żadnej takiej płyty koncertowej na tym nośniku wiec nie wiem, jak będzie w realu i nie mam, jak tego sprawdzić.

---

Mam płytę DVD z plikami Hi-Res wiec pokarze jeszcze na jej przykładzie co pokazuje Extractor

Przechwytywanie2.JPG.f5fa98174d6a46ad9b3b84cf8bb70811.JPG

Tu widać co tam na płycie schowali ... w wiec mamy 5 nagrań w wersji 6 channel (zapewne 5/1) 

kolejny pokazuje nagrania w rozdzielczości 24bit próbkowanie 96 kHz / LMP to format zapisu

Przechwytywanie3.JPG.03614656f3ddd33f0a5af16e6e0463e4.JPG

dalej ... 

Przechwytywanie4.JPG.87c8dad419b5c95b0943a2edf26f89e9.JPG

myślę ze tu wszystko jest jasne, zaś formatów zapisu jest więcej - OGG/ALAC/FLAC/Direct Stream Demuc czy CD Image

Potem zostaje wybrać lokalizacje i w ostatnim oknie wybrać START

Powodzenia.

---------------

Do zgrywania CD używam dBpoweramp ale zmieniłem ustawienia co do zgrywania, zamiast jednego szybkiego przebiegu ustawiłem na dwa bezpieczne (wolniejsze)

Przypominam sobie, że też był problemy ze zgraniem, praktyczne stał w miejscu ... okazało się ze nie płyta była wina tylko .... po długim zgrywaniu napęd się przegrzewał i dlatego tak było, wystarczyło przenieść płytę do kolejnego napędu i po kłopocie. 

 

Operacja pisania trwała tak długo ze wszystko się pomieszało. ............ myślę ze udało się uporządkować

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Tu widać co tam na płycie schowali ... w wiec mamy 5 nagrań w wersji 6 channel (zapewne 5/1) 

To jest 5 ścieżek osobnych. Dźwięk 5/1 jest jako jedna ścieżka - zawsze.

 

edit

 AnyDvd działa najlepiej na napędzie wbudowanym.

Edytowano przez gienas
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gienas napisał:

Na moje oko płyta jest uszkodzona fizycznie i korekcja napędu nie daje rady.

Pyta to nówka sztuka, zero rys. Ale... mocno wibruje w napędzie - więc może być wadliwa. Podejrzewam też sam napęd, może być kiepskiej jakości, chociaż, nigdy problemów nie sprawiał.  Drugi dzień już mi to mieli. Zostały dwa ostatnie utwory. Potem sprawdzę log czy są błędy. 

 

35 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Nie wiem czy już udało się ogarnąć temat zgrania dźwięku z płyty Blu-Ray? 

Dziękuję Bogusław, fajnie to wszystko opisałeś. Najpierw muszę zdobyć jakiś przyzwoity napęd BR. Przyjrzę się temu który masz Ty.  - Edit, - ja potrzebuję zewnętrzny. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bebop napisał:

Dziękuję Bogusław, fajnie to wszystko opisałeś. Najpierw muszę zdobyć jakiś przyzwoity napęd BR. Przyjrzę się temu który masz Ty.  - Edit, - ja potrzebuję zewnętrzny. 

 Ja używam Pioner BDR-XD07TB ale jest bez docisku z góry i tez potrafi wpaść w drgania, bo z centrowaniem płyt wszelakich zawsze były kłopoty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

tez potrafi wpaść w drgania, bo z centrowaniem płyt wszelakich zawsze były kłopoty

No właśnie, te drgania. Czy Twoim zdaniem są wydawnictwa/labele które zawsze mają dobrze wycentrowane CD?  Ja zauważyłem, że te tańsze często są obarczone takimi wadami. 

Czy prawdziwe CD odtwarzacze radzą sobie z tym (drganiami) lepiej niż popierdółki - napędy komputerowe USB? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bebop napisał:

No właśnie, te drgania. Czy Twoim zdaniem są wydawnictwa/labele które zawsze mają dobrze wycentrowane CD?  Ja zauważyłem, że te tańsze często są obarczone takimi wadami. 

Czy prawdziwe CD odtwarzacze radzą sobie z tym (drganiami) lepiej niż popierdółki - napędy komputerowe USB? 

Zbieram japońskie wydania chociaż nie tylko i bardzo sporadycznie, ale też były przypadki złego centrowania.  Niestety te napędy bez dodatkowego docisku z góry troche się nie sprawdzają. Oczywiście są lepsze napędy zewnętrzne BDR-WX01DM ale ta cena.

Kiedyś chciałem pożyczyć maszynę do centrowania .. wkładasz płytę a nuż obcina zewnętrzną krawędź jak w tokarce aż jest ok. maszynka nigdy nie dojechała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia tak wystrzeliła w górę w ostatnich latach a producenci CD nadal nie radzą sobie z wycentrowaniem plastikowych krążków. Mam wrażenie, że kładą ten rozgrzany plastik na prasę jakąś łyżką - jak placki ziemniaczane. Toż to kpina! 

19 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Kiedyś chciałem pożyczyć maszynę do centrowania .. wkładasz płytę a nuż obcina zewnętrzną krawędź jak w tokarce aż jest ok. maszynka nigdy nie dojechała.

Być może taka tokarka działa i naprawia CD. Obawiam się, że może nie sama krawędź ale równomierna grubość/waga tworzywa jest ważna. W końcu to rotuje z dość dużą prędkością i nawet minimalne dewiacje powodują drgania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od drgań płyty jest korekcja napędu.

 Kiedyś się zabezpieczało płyty dvd nakłuwając ją od strony napisów. Odtworzyć ją się dało :)  ale już zgrać nie.

Poczytaj i poszukaj naędu BR tu https://www.cdrinfo.pl/hardware/49-LG-GGW-H20L  <- przykładowy napęd pierwszy z listy, a po prawej masz w tabelce ranking innych ( Top 15 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bebop napisał:

Laser czyta od góry?  Nie słyszałem o czymś takim.

Lubię takie stare, solidnie wyglądające klocki 👍chociaż nie wiem jaki to model Pionka. 

Pioneery, chyba Sony też mialy takie.

Bardzo fajne rozwiązanie,  to była jakaś wysoka seria Pioneera w sumie kilka modeli by.o z odwróconym mechanizmem.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...