Skocz do zawartości

Yamaha RX-A4A plus Polk Audio?


pluszak04

Recommended Posts

Witajcie… ktoś doradzi, co dobrać do yamahy…. Myślę miedzy Polk Reverse R700 a Dali Oberon 9, ewentualnie cos innego w tej cenie polecicie? R700 nie przemawia do mnie design, ale myślę, ze grają lepiej niż Oberony 9.

… jest tez rozwiązanie zostawienie aktualnych Dali Zensor 7 i dokupieniem woofera JBL lub Cerwin Vega.

 

Robię przesiadkę z Dali Zensor 7 plus Onkyo TX-nr636… teraz pod yamaha grają totalnie inaczej, czyściej ale mam wrażenie, że brakuje teraz basu. Ale nie furczą już na pokrętle przy maksie i to było najważniejsze.

Polecicie cos do Yamahy? Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pluszak04 napisał:

Witajcie… ktos doradzi, co dobrac do yamahy…. Mysle miedzy Polk Reverse R700 a Dali oberon 9, ewentualnie cos innego w tej cenie polecicie? R700 nie przemawia do mnie design, ale mysle, ze graja lepiej niz Oberony 9.

… jest tez rozwiazanie zostawienie aktualnych Dali Zensor 7 i dokupieniem woofera JBL lub Cerwin Vega.

 

Robie przesiadke z Dali zensor 7 plus Onkyo tx-nr636… teraz pod yamaha graja totalnie inaczej, czysciej ale mam wrazenie, ze brakuje teraz basu. Ale nie furczą juz na pokretle przy maksie i to bylo najwazniejsze

polecicie cos do Yamahy? Dzieki

Cześć,

powiedz coś więcej na temat swojego pomieszczenia i oczekiwań brzmieniowych. Ile tam masz metrów kwadratowych ? Czego lubisz słuchać ? W obu przypadkach to dosyć efekciarskie granie choć Oberony są według mnie lepiej zrównoważone i lepiej kontrolują dół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, masz pełne kino domowe, czy tylko stereo? Jeśli kino, to najlepszą opcją byłoby dorzucenie pewnie końcówki mocy. Atoll AM100 zapewni znaczne lepsze wrażenie niż zmiana dobrych frontów na nieco lepsze. 

Niepełne, glownie slucham stereo. Czemu mam dorzucic koncowke mocy? Po to kupilem lepszy ampli, zeby pociagnal mi  glosniki z półki oberony 9 lub Polk R700. 110W na kanal to za malo?

Jesli zensor 7 jest nieco gorszy(?) od Oberona 9 to pozostaje idea dokupienia woofera, bo jest za malo basu pod yamahą. Lub sla zaoszczedzenia miejsca wymiana na Oberony 9. Zakladam, ze dadza wiecej basu. 
 

glownie slucham muzyki klibowej/hiphopu… deep house… troche symfonicznej. Pokoj 30m-40m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, masz pełne kino domowe, czy tylko stereo? Jeśli kino, to najlepszą opcją byłoby dorzucenie pewnie końcówki mocy. Atoll AM100 zapewni znaczne lepsze wrażenie niż zmiana dobrych frontów na nieco lepsze. 

Ok. Czaje baze… pod koncowka bedzie to grac w teorii lepiej:)… to moze nic nie zmieniac tylko dorzucic woofera? Do yamahy i tych zensorow co mam? Bo one juz nie harczą pod tym ampli..

Te zmiany po to, zeby czasami sasiadowi przestawic meble;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głównie stereo, to końcówka będzie lepszą opcją. Moc w amplitunerach jest różnie liczona, dodatkowo dzielona na wszystkie kanały. 

Zensory to starsza seria, która została zastąpiona przez Oberony. Krok w przód będzie minimalny. Faktyczne przejście na coś lepszego, z większą ilością basu, to Diamondy 30 od Pylon Audio, ale też cena x2. 

Jeśli zależy Ci tylko na basie, to do muzyki świetnie sprawdzą się RELe oraz SVSy z linii SB. Przy wyższym budżecie JL Audio. 

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu o subwooferach: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stereo plus vokal…. Narazie nie buduje kina  (mam podpiete dwie satelitki, ktorych uzywam do filmu od swieta, ale opcja kina musi byc wzieta pod uwage). Skoro Zensory harczaly pod moim Onkyo 636 to moze powinnienem do niego dokupic wzmacniacz (nie mam pre out w onkyo, zeby podpiac wzmacniacz) dlatego kupilem tą yamahe i zensory nie furczą. Mozliwe ze oberon 9 bedzie na tej Yamaha furczal? Precyzujac, najwazniejsze stalo sie zeby to mialo pierd* jak juz poglosze.

 

reasumujac: mam Zensory 7 stereo… plus tą yamahe. Mam budzet na zakup oberonow 9 lub Polk reserve R700. Chce tym budzetem zrobic wieksze walniecie niz mam teraz. Skoro juz wzialem Yamahe RX-4A to musi zostac. I teraz… albo wymieniam zebsory albo dokupuje jakis woofer ~400w 15”. Co lepsze… woofer czy nowe fronty?:)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup subwoofer :) na ampli kina domowego kolumny z reguły grają słabiej, zwłaszcza w dolnych rejestrach niż w stereo, ale tutaj łatwo poratować się subwooferem, który nawet przy okazjonalnym używaniu w kinie domowym zdrobi jeszcze większą robotę :) Inna sprawa, że nie potrzebujesz chyba 15 cali woofera, zwłaszcza, że ma grać głównie w muzyce. Nie wiem jak duże masz pomieszczenie ale warto pomyśleć o SVS SB-2000 albo SVS SB-1000 Pro :) no chyba, że stać Cie na SB-2000 PRO to wtedy brałbym tą ostatnią wersję, z tych tańszych to 1000 PRO wg mnie lepiej się zgra z kolumnami, ma mniej mocy niż niż wersja 2000 ale ma za to DSP ( wersje pro mają taką opcję) która dużo pomoże z odpowiednim ustawieniem subwoofera. Jednak jeśli jesteś basolubem to z tańszych ten 2000 zrobi większy "przeciąg" :P 

Jak duże masz pomieszczenie?:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tez tak mysle, bo widze, ze Zensory grajace prawie na maksa graja jeszcze znosnie… a brakuje basu. Skoro oberony czy inne nie dadza mi 100% ich walniecia pod amplitunerem to pozostaje sub. (Probowalem uniknac suba, bo skrzynia przy 15” calach to juz 60cm ekstra stolik w salonie)  Myslalem, ze wymieniajac na oberon 9, bede mial duzo wiecej mocnego basu. Ale odpowiedzi sugeruja, ze nie. Pokoj to ok 25m2. Ale przyszlosciowo bedzie wiecej

15 godzin temu, Q21 napisał:

Skoro głównie stereo, to końcówka będzie lepszą opcją. Moc w amplitunerach jest różnie liczona, dodatkowo dzielona na wszystkie kanały. 

Zensory to starsza seria, która została zastąpiona przez Oberony. Krok w przód będzie minimalny. Faktyczne przejście na coś lepszego, z większą ilością basu, to Diamondy 30 od Pylon Audio, ale też cena x2. 

Jeśli zależy Ci tylko na basie, to do muzyki świetnie sprawdzą się RELe oraz SVSy z linii SB. Przy wyższym budżecie JL Audio. 

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu o subwooferach: 

 

Obejrze, dzieki. SVS lepszy niz porownywalny JBL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam JBLi Carvin mi się kojarzy bardziej setradowo z dźwiękiem ale też wieki nie słyszałem, SVSy są świetnie wycenione względem tego co oferują. Jak masz 25 m2 a będzie więcej to weź albo 2000 albo 2000 PRO bo coś czuję, że one spełnią prędzej Twoje oczekiwania względem 1000 PRO. 2000 to 12 cali głosnik w obudowie zamkniętej, więc są naprawde mega kompaktowe ( jak można tak powiedzieć ) jak na to co oferują, obudowa zamknięta sprawi też, że ten bas będzie szybszy dokładniejszy i bardziej zróżnicowany, nie schodzi aż tak nisko aczkolwiek uważam, że te 19Hz Ci wystarczą, Ewentualnie masz jeszcze wersje z basrefleksami wersje PB, większe, zrobią większe zamieszanie ale biorąc pod uwagę, że potrzebujesz suba do muzyki głównie to ja bym polecał jednak wersję SB :) Pogadaj tu ze sklepami, weź od nich na testy i sam się przekonaj. Zmiana kolumn niewiele tu wniesie, bo w tej kofiguracji i przy Twoich potrzebach to Yamaha będzie wąskim gardłem nie kolumny :) Wiem co mówię, zmieniałem kino na stereo i za głowę się złapałem jak zobaczyłem jak kolumny odżyły, większa dynamika, lepszy bas, no generalnie ogólnie to wszystko na plus poza liczbą kanałów, które możesz podpiąć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam mozliwosc oddania do sklepu tej Yamahy, jesli ona mnie ogranicza, ale… nie wiedzialbym jak rozbudowac zestaw z onkyo 636 dodajac koncowke mocy. I wtedy kupienie Oberonow. Masz inny pomysl, zeby owca byla cala i wilk syty? ;) (Oberony dalej nie dadza takiego basu jak sub?)

 

jesli nie ma innego wyjscia pojde w woofer, yamahe zostawie bo onkyo to dziadek… jak zmienie salon to moze przeznacze fundusze na glosniki plus dodatkowy wzmacniacz. Mam nadzieje, ze dam go rade zgrac z tą nowa Yamaha co wzialem.

zamieszalem moze troche, ale probuje zamknac sie w przedziale z hajsem:)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pluszak04 napisał:

Robię przesiadkę z Dali Zensor 7 plus Onkyo TX-nr636… teraz pod yamaha grają totalnie inaczej, czyściej ale mam wrażenie, że brakuje teraz basu. Ale nie furczą już na pokrętle przy maksie i to było najważniejsze.

No tak, ponieważ podpięta elektronika ma znaczenie, jak zagrają dane kolumny.

Niestety, przy bardzo głośnym graniu, trzeba uważać na przetworniki wysokotonowe, aby ich nie spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, że bym kupił suba, w kinie jest wręcz niezbędny w muzyce bardzo pomoże :) bardzo bardzo :)
Kiedyś jak będzie wolna gotówka to wtedy ewetualnie dokupił jakąś końcówkę mocy/ wzmacniacz używkę za 2 koła i wtedy będzie świetne stereo a i w kinie zrobi się dużo lepiej :)
Mówiłeś, że opcja kinowa musi zostać, bez sensu wracać do starego onkyo bo i tak tego z głową nie rozbudujesz :) ta Yamaszka to fajny sprzęcik kina domowego i daje możliwości rozbudowy :) nie od razu Rzym zbudowano więc można to rozciągnąć w czasie. Bo teraz masz dwie opcje :) albo zostaje Yamaha dobierasz suba i masz opcje kinowe, plus więcej basu w muzyce ( a kiedyś jak będziesz miał ochotę wydać więcej kasy to i tak dokupisz końcówkę lub wzmak z funkcją końcówki mocy i wtedy będzie już ideolo :P ), albo oddajesz ją bierzesz mocny wzmak stereo, dla którego za chwilę oberony staną się zbyt słabe i ta karuzela się nigdy nie zatrzyma :P bo będzie spoko wzmak, zmienisz kolumny ale dalej nie będzie kina domowego :) wiec i tak kiedyś to kino będziesz kompletować :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A może spróbowałbyś połączenie na którym my pracujemy regularnie. Czyli z B&W 603s2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-603-s2-anniversary-edition.html

To mocne i zwarte połączenie. Dużo dynamiki, klarowności na górze. Zawsze możesz rozbudować sobie ten zestaw o pozostałe składniki :)

Chciałbyś umówić się z nami na prezentacje?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… a jesli zainwestowalbym w oberony 9… potem dokupil wzmacniacz 

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ja bym zrobił tak, że bym kupił suba, w kinie jest wręcz niezbędny w muzyce bardzo pomoże :) bardzo bardzo :)
Kiedyś jak będzie wolna gotówka to wtedy ewetualnie dokupił jakąś końcówkę mocy/ wzmacniacz używkę za 2 koła i wtedy będzie świetne stereo a i w kinie zrobi się dużo lepiej :)
Mówiłeś, że opcja kinowa musi zostać, bez sensu wracać do starego onkyo bo i tak tego z głową nie rozbudujesz :) ta Yamaszka to fajny sprzęcik kina domowego i daje możliwości rozbudowy :) nie od razu Rzym zbudowano więc można to rozciągnąć w czasie. Bo teraz masz dwie opcje :) albo zostaje Yamaha dobierasz suba i masz opcje kinowe, plus więcej basu w muzyce ( a kiedyś jak będziesz miał ochotę wydać więcej kasy to i tak dokupisz końcówkę lub wzmak z funkcją końcówki mocy i wtedy będzie już ideolo :P ), albo oddajesz ją bierzesz mocny wzmak stereo, dla którego za chwilę oberony staną się zbyt słabe i ta karuzela się nigdy nie zatrzyma :P bo będzie spoko wzmak, zmienisz kolumny ale dalej nie będzie kina domowego :) wiec i tak kiedyś to kino będziesz kompletować :P  

… a co moze byc mocniejsze niz oberon 9… w rozsadnych granicach cenowych? (Zeby szlo wiecej basu). Mysle jeszcze nad tymi kolumnami i wzmacniaczem ekstra. Zaczalem sie rozgladac gdzie postawie ten subwoofer… SB 2000 pro i natrafilem na przeszkode w postaci… aktywnej zony 😂😂, ktorej musialbym przestawic kwiatek. A to pomsta do nieba🤣. Wiec na stole jest jeszcze opcja ze wzmacniaczem i mocniejszymi kolumnami skoro oberon 9 nie przebije wyrazniej zensora 7 pod amplitunerem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom kupno duzych kolumn w kinie domowym wcale nie musi oznaczać poprawy dzwieku.

Na 90% Twoja A4A zmieni kolumny frontowe na małe a ich pasmo obetnie do poziomu 60 lub 80 Hz. A jesli tego nie zrobi to powinieneś to zrobić Ty :)

A4A gra na prawde spoko. Przestrzenie, dokładnie, rozdzielczo.

I dzwiek z Oberonów 9 by tu pasował. ale nie wniesie za specjalnie nic względem 7mek.

Nawet jak stawiasz także na odsłuch stereo.

Uważam że dobrym kompanem dla tego amplitunera a miałem 1070/1080 i na testach A4A wypadaja ELACI, Heco z wyższych serii, wspomniane Polki czy KEF.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pluszak04 napisał:

Jakiej mocy na kanal potrzeba na półke Polk Reserve R700 ew lekko wyzej? Patrzylem tez SVS Prime Pinnacle Tower

Wspomniane przeze mnie wzmacniacze są takimi w sam raz opcjami pod R700 o ile nie słuchasz grubo powyżej normalnego poziomu :) Tych kolumn SVS niestety nie znam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Wspomniane przeze mnie wzmacniacze są takimi w sam raz opcjami pod R700 o ile nie słuchasz grubo powyżej normalnego poziomu :) Tych kolumn SVS niestety nie znam. 

Audiolab 8300A z 2021

Maksymalna moc wyjściowa:

2 x 75W RMS (8 Ohm)

2 x 115W (4 Ohm)

REGA ELEX-R z 2019

2 x 72W RMS 8 ohm

2 x 90W RMS 6 ohm

2 x 113W RMS 4 ohm

Atoll IN200 z 2021

2 x 120W / 8 Ohm,

2 x 200W / 4 Ohm.

 

…takie uzywki znalazlem w poblizu mnie. Atoll prawie dwa razy drozszy niz wyzej wymienione (reszta za ta sama cena). Wizualnie do yamahy pasuje mi REGA i cenowo tez, kwestia czy nie wiekowa juz…ale atoll to chyba juz mega przyszlosciowo.  (dopytuje, bo w sumie dopiero zaczynam czytac o tym wszystkim, a chec odluchu wprawia w niecierpliwosc posiadania na juz:) )


przyszlosiowo pod Polk R700 lub polke wyzej i SVS SB-2000PRO i do tej Yamahy razem. Ktory polecicie? Dwa pierwsze to pewnie decyzja, ktory design odpowiada bardziej.

Edytowano przez pluszak04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...