Skocz do zawartości

Wymiana Klipsch rf 88 na coś innego


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam

Założyłem już jeden temat w sprawie subwooferów i powiedzmy, że tam już sprawa zbliża się do końca. Jak jednak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia więc od razu myślę nad pewną zmianą jeśli chodzi o kolumny frontowe w moim zestawie. Obecnie są to Klipsch Rf 82 i ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale przy głośnym słuchaniu zaczęło mi przeszkadzać mocno skrzecząca góra, czasem aż szkliwo w zębach pęka a okazji do słuchania muzyki tak głośno jak lubię (a lubię bardzo głośno) mam bardzo mało i chciałbym wykorzystać te okazje w pełni. Chciałbym więc wymienić te kolumny na coś chociaż z trochę delikatniejszą górą. Jednocześnie muszą to być kolumny, które potrafią zagrać bardzo głośno więc raczej z wysoką skutecznością. Kolumny są podpięte do NAD C356BEE (robi jako końcówka mocy) a ten do Marantza Sr 6011. Budżet to okolice 3k z ewentualną możliwością podciągnięcia do 4k. Liczę raczej na sprzęt używany bo nowe kolumny mają teraz kosmiczne ceny. Myślałem nawet nad takim niecnym planem by kupić Audiosymptom i8, są spokojnie w budżecie, mają wysoką skuteczność, niby też mają tubę wysokotonową, ale według testów nie jest ona męcząca. Zastanawiałem się też nad KEF Q750/950. Dobrze by było gdyby bass reflex był z przodu ale nie jest to mus. Muzyka to D'n'b, dubstep, house, hardstyle, trance (ogólnie łubu dubu). Muzyki slucham w stereo, przeważnie z subwooferami. Żródło to komputer przez HDMI. Mam nadzieję, że nie jest za bardzo chaotycznie. Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetną opcją byłyby Monitor Audio Bronze 500. Cena startowa jest znacznie powyżej budżetu, ale mamy je obecnie w outlecie w świetnej ofercie - https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-500-orzech-outlet-27917.html

Góra łagodniejsza niż w Klipschu, dalej barwne i efektowne brzmienie. 

W razie czego zapraszamy na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem świetną opcją byłyby Monitor Audio Bronze 500. Cena startowa jest znacznie powyżej budżetu, ale mamy je obecnie w outlecie w świetnej ofercie - https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-500-orzech-outlet-27917.html

Góra łagodniejsza niż w Klipschu, dalej barwne i efektowne brzmienie. 

W razie czego zapraszamy na odsłuch :) 

Wszystko ładnie pięknie, już nawet napaliłem się jak szczerbaty na suchary ale zobaczyłem że kolor orzech a w sumie nie napisałem, że w grę wchodzi tylko kolor czarny bo cała reszta też jest czarna. Także oferta super i prawie kupiłem. Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid Szumilas napisał:

Myślałem nawet nad takim niecnym planem by kupić Audiosymptom i8, są spokojnie w budżecie, mają wysoką skuteczność, niby też mają tubę wysokotonową, ale według testów nie jest ona męcząca.

widać podobają Ci się membrany 😉 w kolorze miedzi. Testy testami, trzeba by tego posłuchać, ewentualnie mieć opinię kogoś kto zna Klipsch-a serii 8 (mam na myśli stary Reference - czyli oznaczenie frontów RF albo obecny Reference Premiere RP) i miał okazję posłuchać tych i8 więc powinno być jakieś porównanie o ile jego gust i preferencje będą zbliżone do Twoich. Bo jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i każdy z nas ma swój "smaczek".

Ale z tego co pamiętam w tamtym wątku wyszło, że kiepska akustyka u Ciebie - może to jest powód "krzykliwości" tych Klipsch RF82?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek72 napisał:

widać podobają Ci się membrany 😉 w kolorze miedzi. Testy testami, trzeba by tego posłuchać, ewentualnie mieć opinię kogoś kto zna Klipsch-a serii 8 (mam na myśli stary Reference - czyli oznaczenie frontów RF albo obecny Reference Premiere RP) i miał okazję posłuchać tych i8 więc powinno być jakieś porównanie o ile jego gust i preferencje będą zbliżone do Twoich. Bo jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i każdy z nas ma swój "smaczek".

Ale z tego co pamiętam w tamtym wątku wyszło, że kiepska akustyka u Ciebie - może to jest powód "krzykliwości" tych Klipsch RF82?

Oby się nie okazało że to akustyka też psuje mi wysokie tony bo spalę to mieszkanie. Chociaż kolumny grały też u dwóch kolegów i u nich też przeszkadzały mi trochę wysokie tony (raz z amplitunerem i raz ze wzmacniaczem CA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie RF82 grają z Audiolab-em 8300A i nie powiem, jest to jasne brzmienie, a przy dużej głośności góry "nie brakuje", ale też dół jest na dobrym kontrolowanym poziomie, zależy co kto lubi. Z Klipsch-em jest chyba tak, że albo go polubisz albo znienawidzisz, jest to jednak trochę specyficzne granie.

48 minut temu, Dawid Szumilas napisał:

Oby się nie okazało że to akustyka też psuje mi wysokie tony bo spalę to mieszkanie. Chociaż kolumny grały też u dwóch kolegów i u nich też przeszkadzały mi trochę wysokie tony (raz z amplitunerem i raz ze wzmacniaczem CA)

jeżeli przeszkadzało Ci to w innych zestawieniach i pomieszczeniach, to może faktycznie czas na zmiany 😁

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Paradigm natomiast krążą legendy ze v7 grają mniej ciekawie bo zmniejszyli głośniki z 20 cm na 18 cm.

Tu masz test https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2632-monitor-11v7

Sam się przymierzałem do wymiany Monitor 3 v2 na 9 v7 ale za namową z konkurencyjnego forum poszedłem w Studio 60 v3

Zadaj sobie pytanie tutaj: https://www.audiostereo.pl/topic/2895-klub-zwolenników-paradigm/page/151/

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze będą faktycznie nieco mniej jasne. nie będa tak ostre. Pytanie czy to wystarczy. Z używanych mozna polować na Monitor audio ale starsze Silver 8 , albo RX8

KEFy będa kompletnie inne. Może to ta droga?

22 godziny temu, Repugnant napisał:

a ja mam pytanie troszke z innej beczki ile moze byc warta taka para rf82II ?

https://www.hifishark.com/model/klipsch-rf-82-ii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Bronze będą faktycznie nieco mniej jasne. nie będa tak ostre. Pytanie czy to wystarczy. Z używanych mozna polować na Monitor audio ale starsze Silver 8 , albo RX8

KEFy będa kompletnie inne. Może to ta droga?

https://www.hifishark.com/model/klipsch-rf-82-ii

A RS8 bo widzę, że jest kilka ofert z tymi kolumnami? Bardzo dobrze wyglądają Focal Chorus 816 V ale to chyba nie kolumny do mojego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Chorusy nie. I to nie modele 816. To słabe kolumny.

Starsze RS8 graja bardziej miekko na basie. Przez co ich bas jest wiekszy i głebszy.

Fajna opcja. Da się dostac nieskazitelne w dobrej cenie.

 

To już jakiś punkt zaczepienia. Poważnie myślę, też nad tymi kefami z tym, że nie wiem czy 750 czy 950, rozsądek podpowiada że 750 ale serce jest za 950 i bałbym się, że 750 nie zagrają tak głośno jakbym chciał a chciałbym bardzo głośno ( dobrze że mam wyrozumiałych sąsiadów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2023 o 20:28, Dawid Szumilas napisał:

To już jakiś punkt zaczepienia. Poważnie myślę, też nad tymi kefami z tym, że nie wiem czy 750 czy 950, rozsądek podpowiada że 750 ale serce jest za 950 i bałbym się, że 750 nie zagrają tak głośno jakbym chciał a chciałbym bardzo głośno ( dobrze że mam wyrozumiałych sąsiadów)

950 wcale nie zabiją Cie basem. One nadal dobrze go kontrolują. Te 2 z 3 przetorników to pasywne radiatory.

Dnia 9.08.2023 o 20:57, Dawid Szumilas napisał:

Aha i zwiększyłem budżet do 5k chociaż patrząc na to jakie kolumny wpadają mi w oko zanim przypomnę sobie o filtrowaniu ceny to powinienem zwiększyć do 50k.

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/m40/

https://www.audiosystem.com.pl/produkty/ae509/

I pozamiatane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...