Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 z amplitunerem do ~10k


Wootps

Recommended Posts

2 minuty temu, Tasiorsa napisał:

Jest sens bo jak np masz podłączony amplituner przez eARC do TV i powiedzmy odpalasz film z DTS to Ci się pojawia format nieobsługiwany i dźwięk nie dochodzi do amplitunera. U mnie tak jest w LG C2 77''.  Ja mam Playera podłączonego po eARC i po optyku. Jak się trafia film z DTS to przełączam źródło w amplitunerze na optyczne.

Nawet przy pass through / bitstream? Przecież w takim przypadku z tego co rozumiem TV nie tyka sygnału tylko puszczą dalej zera i jedynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment tylko Sony, Philips i chyba TCL mają obsługę DTS. Chociaż słyszałem, że od tego roku także LG przywróciło obsługę tego formatu. U Sony część filmów w ich aplikacji Bravia Core ma ścieżkę DTS, więc dziwne by było gdyby w innych aplikacjach już nie obsługiwało. Mowa o TV wypuszczonych w 2021 roku i później. 

Mam ten sam problem z filmami puszczanymi z pendrive ze ścieżką DTS. Mój Panas HZ1000 nie ma dts i mimo, że amplituner obsługuje to i tak pokazuje mi, że format audio jest nieobsługiwany. Przydałaby się możliwość odtwarzania filmów z pendrive na amplitunerze, no bo wejśćie USB jest, więc to chyba nie problem dla producentów...

Co do DV w grach to właśnie o to chodzi w założeniu, że nie trzeba tego kalibrować, bo format robi to automatycznie w przeciwieństwie do HDR10, który kalibracji wymaga. Być może różnice w odbiorze jakości obrazu wynikają właśnie z błędów w kalibracji HDR10, a nie z wyższości DV, ale ciężko mi to stwierdzić nie widząc tego na żywo.

51 minut temu, Butler napisał:

 

Za miesiąc szukać będę TV do pokoju syna. Niewielki, coś około 40", (ewentualnie niewiele wiecej), bo będzie powieszony bezpośrednio przed łózkiem. Warunek? Obsługa DV, HDR10+, DTS, pelna obsluga PLEX by nic nie musiało transkodować. Super jak by wypuszczał TrueHD z tego PLEXa bo mój Sony tego nie potrafi, Atmos co najwyżej z E-AC3 wypluje do amplitunera.

 

Jak ma być równoczesna obsługa HDR10+ DV i DTS to chyba tylko philips zostaje, a szkoda, bo tam jakość obrazu delikatnie mówiąc nie jest najlepsza (no chyba, że oled). HDR10+ występuje na tyle rzadko, że nie sugerowałbym się tym tak bardzo. 

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sandor Clegane napisał:

Mam ten sam problem z filmami puszczanymi z pendrive ze ścieżką DTS. Mój Panas HZ1000 nie ma dts i mimo, że amplituner obsługuje to i tak pokazuje mi, że format audio jest nieobsługiwany. Przydałaby się możliwość odtwarzania filmów z pendrive na amplitunerze, no bo wejśćie USB jest, więc to chyba nie problem dla producentów...

Odczyt danych z pamięci masowej (np przez USB), a dekodowanie video i wysyłanie przez HDMI to różne tematy. Jakoś nie widzę sensu, żeby rozbudowywać funkcjonalność amplitunera o to.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przemeklbn napisał:

Odczyt danych z pamięci masowej (np przez USB), a dekodowanie video i wysyłanie przez HDMI to różne tematy. Jakoś nie widzę sensu, żeby rozbudowywać funkcjonalność amplitunera o to.

Sens jest taki, że jak mam film na pendrive ze ścieżką dts, a mój tv nie obsługuje tego formatu to bym sobie wpiął pendrive do usb w amplitunerze, który by zdekodował dźwięk i przesłał obraz do tv... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sandor Clegane napisał:

Sens jest taki, że jak mam film na pendrive ze ścieżką dts, a mój tv nie obsługuje tego formatu to bym sobie wpiął pendrive do usb w amplitunerze, który by zdekodował dźwięk i przesłał obraz do tv... 

Cel rozumiem, natomiast sens biznesowy wątpliwy - amplituner musiałby mieć dodatkową moc obliczeniową na przetwarzanie video, pewnie dodatkowo licencje na odtwarzanie płatnych formatów i dodatkowe obciążenie helpdesku pytaniami klientów 'amplituner nie odtwarza mi poprawnie filmu z pendrive'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję rynku dla urządzeń będących kombajnem amplituner+player video w rodzaju zidoo. Jak dla mnie dużo naturalniejsza byłaby taka funkcjonalność w ramach telewizora - w sumie to nawet nie wiem czy tak już nie jest, bo nie miałem potrzeby odtwarzania z pendrive. Zresztą filmy to raczej odtwarzanie z NAS czy jakiegos innego sieciowego medium, nie wiem czy ktoś się jeszcze bawi w jakiej pendrivy. Myślałem, że na odtwarzanie z pendrive to jest jakies niszowe zapotrzebowanie.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tasiorsa napisał:

Jest sens bo jak np masz podłączony amplituner przez eARC do TV i powiedzmy odpalasz film z DTS to Ci się pojawia format nieobsługiwany i dźwięk nie dochodzi do amplitunera. U mnie tak jest w LG C2 77''.  Ja mam Playera podłączonego po eARC i po optyku. Jak się trafia film z DTS to przełączam źródło w amplitunerze na optyczne.

Cała seria C3/G3 umie już DTS. Rok temu tylko dlatego nie kupiłem C2, bo nie umiał DTS. W tym roku w nowej serii to się zmieniło i DTS powrócił. Optyk niestety nie umie ani TrueHD ani DTS-HD Master Audio, jedynie ich core DD i DTS. Lepsze to niż nic. Najlepiej pozbyć się C2 póki jeszcze trzyma cenę i w jego miejsce C3. 

Seria C3/G3 umie także pass-through po eARC TrueHD i DTS-HD MA. W każdym razie tak wynika z testów na rtings.

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, emigrant napisał:

 Najlepiej pozbyć się C2 póki jeszcze trzyma cenę i w jego miejsce C3. 

 

Oj chyba kolega cen nie sprawdzał. C2 77 kupiłem za 13500 PLN (13800 z uchwytem) a C3 77 kosztuje 18999. Zakladając że na C2 musisz stracić to dopłata rzędu 9-10 tysięcy PLN nie jest warta DTSu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tasiorsa napisał:

Oj chyba kolega cen nie sprawdzał. C2 77 kupiłem za 13500 PLN (13800 z uchwytem) a C3 77 kosztuje 18999. Zakladając że na C2 musisz stracić to dopłata rzędu 9-10 tysięcy PLN nie jest warta DTSu 🙂

Za rok c3 będzie też kosztować 13500 jak nie mniej. Najgłupsze co można zrobić to kupić dany model tv zaraz po premierze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sandor Clegane napisał:

Za rok c3 będzie też kosztować 13500 jak nie mniej. Najgłupsze co można zrobić to kupić dany model tv zaraz po premierze :)

Ja tak czekałem aż stanieje C1 77 i tak taniał że mi wycofali ze sklepu :) Jak zobaczyłem że C2 wystartował od ceny 17500 PLN to chory byłem 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wootps napisał:

Dzięki @Piotr Sonido. Acoustic Energy AE 120 dołącza do grona kandydatów. Jak rozumiem z tej serii AE107 oraz AE100 również są w porządku?

Ja akurat jestem zwolennikiem mieszania kolumn w systemach kina. Ale tu nie ma siędo czego przyczepić. W secie taniej.

Wiec jesli te Ci się spodobają to tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja akurat jestem zwolennikiem mieszania kolumn w systemach kina. Ale tu nie ma siędo czego przyczepić. W secie taniej.

Wiec jesli te Ci się spodobają to tak.

 

A czym się różnią AE120 od AE120²/AE120.2/AE120 II, różne nazewnictwo widzę, czymś one się konkretnie różnią? W które powinienem celować? 

Z tego co zauważyłem to różnią się wymiarami, jak z dźwiękiem?

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2023 o 22:15, Wootps napisał:

A czym się różnią AE120 od AE120²/AE120.2/AE120 II, różne nazewnictwo widzę, czymś one się konkretnie różnią? W które powinienem celować? 

Z tego co zauważyłem to różnią się wymiarami, jak z dźwiękiem?

Nie pamiętam modelu AE120.

Wiec nie wypowiem się dokładnie.

Juz jakiś czas 2ki są w ofercie. Zauwazyłem że niektóre sklepy tego nie podają mimo że oferują własnie 2.

AE120 w pierwszej wersji tylko używane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odświeżam temat, ponieważ pojawił mi się w głowie jeden mały problem. Głośniki tylne/boczne, w tym przypadku byłyby to np. AE100 czy Heco Aurora 200 są dosyć  sporymi głośnikami, nie do końca miałbym możliwość zamontowania ich tak żeby to wyglądało estetycznie, a przy okazji grało sensownie.
Dlatego przyszło mi do głowy żeby na tył poszukać czegoś małego/kompaktowego i umieścić to na uchwycie sufitowym albo ścianie, bądź też umiejscowić to na jakiejś półce/komodzie. Przy chodzą mi do głowy takie głośniki jak Cabasse Alcyone 2 albo Monitor Audio Radius 45. Będą one sensownym połączeniem z resztą sprzętu czy takie połączenie nie będzie grać sensownie?
Jest też opcja umieszczenia głośników w suficie podwieszanym, ale wiem, że nie jest to optymalne rozwiązanie dla 5.1, dlatego wydaje mi się, że lepiej byłoby pójść w kierunku
uchwytu sufitowego/montażu na ścianie, ale w takim przypadku chciałbym zamontować coś niewielkich rozmiarów. Macie jakieś sugestie?

Edytowano przez Wootps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jest taka ze surround montuje się na wysokości odsłuchu. Jeśli masz problem z głębokością kolumn to zainteresuj się konstrukcjami on-wall lub instalacyjnymi in-wall.

W podstawowych systemach 5.1 surround wyżej (do 20cm) to jeszcze "jak Cię mogę". Z tym że obecne standardy mówią ze to bardzo słaby pomysł, szczególnie jeśli potencjalnie wskoczą atmosy w/na sufit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do on-wall'ów bo kanapa będzie tyłem do kuchni tak więc nie ma tylnej ściany żeby gdzieś te głośniki umiejscowić. Bezpośrednio z boku kanapy też będzie problem, bo z lewej strony co prawda mam ścianę, ale z prawej jest okno i ściana jest tak z pół metra dalej. Tak więc potrzebuję czegoś z uchwytem tak żebym mógł ustawić głośniki pod odpowiednim kątem.

Umiejscowienie głośników na odpowiedniej wysokości (+/- 20cm) nie będzie problemem, jeśli głośniki będą odpowiednio małe, dlatego myślałem właśnie o surroundach typu Cambridge Audio Minx Min 12, Cabasse Alcyone 2 czy Monitor Audio Radius 45.
Wtedy mógłbym je sobie umiejscowić na półce albo na ścianie:

image.png.cf9b1da5bbe087537e19f1d7dafd7f22.png

image.png.ce7b9b449a3306ef71ac2e5866185982.png

 

Alternatywnie z racji że będę miał prawdopodobnie sufit podwieszany, to myślałem żeby pójść w coś takiego, ponieważ mógłbym sobie tam ładnie pochować kabelki. Wiem, że to rozwiązanie nie jest idealne bo jest powiedzmy te z pół metra za wysoko, ale byłoby to 'najlepsze' rozwiązanie z punktu widzenia estetyki(oczywiście w moim przypadku te głośniki byłyby wtedy za kanapą).

image.png.963762a2116130296a24b6e6a325c282.png

 

Jedynie co mnie martwi to czy małe głośniki, które wyżej wymieniłem nie będą za słabe dla np. frontów AE120. Oczywiście byłby one używane tylko do filmów/gier, bo do muzyki przełączałbym się na stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jestem przekonany co do on-wall'ów bo kanapa będzie tyłem do kuchni tak więc nie ma tylnej ściany żeby gdzieś te głośniki umiejscowić. Bezpośrednio z boku kanapy też będzie problem, bo z lewej strony co prawda mam ścianę, ale z prawej jest okno i ściana jest tak z pół metra dalej. Tak więc potrzebuję czegoś z uchwytem tak żebym mógł ustawić głośniki pod odpowiednim kątem.

Oczywiście miałem tutaj na mysli in-wall a nie on wall :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wootps napisał:

Nie jestem przekonany co do on-wall'ów bo kanapa będzie tyłem do kuchni tak więc nie ma tylnej ściany żeby gdzieś te głośniki umiejscowić. Bezpośrednio z boku kanapy też będzie problem, bo z lewej strony co prawda mam ścianę, ale z prawej jest okno i ściana jest tak z pół metra dalej

Surround przy 5.1 nie montuje się "z tyłu". Optymalna pozycja to ~120 stopni od osi odsłuchu, więc po bokach i tylko lekko za tobą. Okno/ściana za sofą pół metra dalej to bdb pozycja.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...