Skocz do zawartości

Wieża z Wifi, BT i Spotify + głośniki do 3000 zł


Lord_Joshua

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Jak w temacie, poszukuję zestawu audio za około 3 tys. zł do pokoju 20m2. Miło by było, gdyby cena była odrobinę niższa, ale jeżeli faktycznie jakość dźwięku ma być dużo lepsza to mogę wydać do 3500 zł. Sprzęt będzie wykorzystywany w większości do odtwarzania muzyki ze Spotify oraz yt - odtwarzacz płyt cd nie jest konieczny.

Przeglądałem już trochę forum i zacząłem się gubić w tym wszystkim, stąd ten wątek - już miałem zamawiać Denon CEOL N11 w zestawie z głośnikami za 2399 zł, ale ktoś podpowiedział że dużo lepszą jakość dźwięku będzie miała Yamaha MCR-N470D. Problem w tym, że ten model już nie jest nigdzie dostępny...

Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, odtwarzacz CD jest zbędny - w 100% muzyka będzie odtwarzana ze Spotify plus YT, dlatego chciałbym aby sprzęt bezpośrednio obsługiwał platformy streamingowe. Najbardziej mi zależy na jak najlepszej scenie muzycznej, separacji dźwięków i precyzyjnym basie (oczywiście biorąc pod uwagę moje widełki cenowe) - głównie słucham różnych odmian rocka/metalu, czasami coś spokojniejszego i bardziej melodyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na możliwie najwyższa jakość dźwięku, proponowałbym zwrócić uwagę na Denon DRA-800HOnkyo TX-8250 lub Octavio AMP. To trzy bardzo dobre dźwiękowo urządzenia z pełnym wyposażeniem sieciowym. W niższych kwotach niestety musisz liczyć się z dużymi kompromisami jakościowymi. Jako alternatywa warto spojrzeć na klasyczne nieduże wzmacniacze takie jak np. Rega Brio lub Cyrus One do których dołożymy funkcje sieciowe poprzez Wiim Mini bądź Octavio Stream. To będzie jeszcze korzystniejsza opcja dźwiękowo i zapewniająca dłuższa żywotność sprzętu w przyszłości (jak wejdą jakieś nowe standardy, platformy streamingowe itp. wymienisz tylko streamer, a wzmacniacz pozostanie). 
Kolumny - tutaj wybór jest uzależniony od Twoich indywidualnych preferencji. Oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Zwróć uwagę na Indiana Line Nota 250X, bardzo dobrą opcją jest Polk Audio XT20Wilson Raptor 3.

Zapraszam na odsłuchu, pomoc w doborze konfiguracji oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli CD nie musi grać pierwszych skrzypiec. To rozważ z naszej oferty 

Bluesound Powernode EDGE w raz z głośnikami Indiana Line Tesi 261

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-bluesound-powernode-edge-indiana-line-tesi-261.html

 

Taka przyjemna kombinacja miesci się w Twoim budżecie przy czym jest bardzo funkcjonalna, nowoczesna i przyjemnie brzmi :)

zachęcamy Cię do przetestowania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2023 o 13:04, Lord_Joshua napisał:

Witam wszystkich forumowiczów,

Jak w temacie, poszukuję zestawu audio za około 3 tys. zł do pokoju 20m2. Miło by było, gdyby cena była odrobinę niższa, ale jeżeli faktycznie jakość dźwięku ma być dużo lepsza to mogę wydać do 3500 zł. Sprzęt będzie wykorzystywany w większości do odtwarzania muzyki ze Spotify oraz yt - odtwarzacz płyt cd nie jest konieczny.

Przeglądałem już trochę forum i zacząłem się gubić w tym wszystkim, stąd ten wątek - już miałem zamawiać Denon CEOL N11 w zestawie z głośnikami za 2399 zł, ale ktoś podpowiedział że dużo lepszą jakość dźwięku będzie miała Yamaha MCR-N470D. Problem w tym, że ten model już nie jest nigdzie dostępny...

Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi!

Panasonic SC-PMX802 sprawdzi się idealnie, wiem, bo używam od niedawna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim za pomoc - ostatecznie zdecydowałem się na zakup Triangle BR02 Active BT, a zadecydowało głównie zajmowane miejsce ponieważ moja szafka ma tylko 35 cm głębokości. Jak na razie jestem zachwycony jakością dźwięku po BT z wykorzystaniem aptx hd, w przyszłości dokupię również streamer więc zestaw będzie kompletny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2023 o 23:00, Lord_Joshua napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc - ostatecznie zdecydowałem się na zakup Triangle BR02 Active BT, a zadecydowało głównie zajmowane miejsce ponieważ moja szafka ma tylko 35 cm głębokości. Jak na razie jestem zachwycony jakością dźwięku po BT z wykorzystaniem aptx hd, w przyszłości dokupię również streamer więc zestaw będzie kompletny :) 

To fajnie, że udało Ci się coś wybrać :) Miłego odsłuchu,

Gdybyś w przyszłości potrzebował naprawdę dobrego streamera za nie duże pieniądze do tego zestawu, to zerknij sobie na 

Bluesound NODE.

Zapraszamy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...