Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

14 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale on nie ma wejście na końcówkę . 

Wszystko idzie w kierunku All in one 🤷🏿‍♂️ w Twoim wypadku .

Ale leniuszek z Ciebie na maksa 

W CA jednym pilotem obsługujemy wszystkie elementy systemu

 

Nie ma co się dziwić. Sprzęt znajduję się w salonie i nie tylko ja z niego korzystam. No tak, wtedy azur by służył jako Integra. Tak jak teraz cxa 80. Do pełni szczęścia w obsłudze brakuję tylko HDMI. Ale bez tego mogę żyć. 

 

Gdybym miał osobny pokój tylko do słuchania muzyki to mógłbym mieć przedwzmacniacz, końcówkę mocy, dac, streamer oddzielnie. A tak to niestety trzeba iść na kompromis. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carmion Azure 851a wyglada ciekawie więc  spróbować napewno warto. To chyba klasa wyżej niz CXA I jest mocniejszy. I jest w klasie XD , posiada 2 toroidalne transformatory i najwyraźniej, w/g Cambridge, jest to rozwiązanie ktore laczy zalety klas A i AB.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja też mam w zwykłym pokoju , a obsługa to nie jakieś czary 😊

Mi to nie trzeba mówić. Ale weź drugą połówkę przekonaj. A że nie słyszy różnicy w dźwięku 😅

 

15 minut temu, Artur Brol napisał:

Spróbować warto. To chyba klasa wyżej niz CXA I jest mocniejszy.

 

Z tego co widzę to azur 851a i 851n to klasa wyżej niż cxa i cxn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości jeden główny toroid i mniejszy z przodu do pre prawdopodobnie . Z 2 wielkimi jakie miałem w  in200 albo Am200  i dual mono nie ma nic wspólnego , więc takie srutututu majtki z drutu 😉 

Co do obsługi , potrafię bardzo umiejętnie obsługiwać pralkę i suszarkę ,więc nie róbmy z kobiet malo kumatych , jak chce to się nauczy 🙂

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pylony wróciły z serwisu i pojechały znów. Niestety, zaczęły się różne dźwięki pojawiać od jednej kolumny z przodu od membrany. A te dźwięki z bass reflex to rezonanse bo "taka jest konstrukcja" i tak powinno grać i to wina bass reflex. Nowego bass reflexu nie mogłli wstawić bo nowe kolumny już trochę Inaczej produkują i by nie pasował.

Serwis pylona próbował mnie przekonać że dla pylonów diamond 25 Cambridge cxa 80 to za mocny piec i że słuchanie na 30-40% regulacji głośności może być już za dużo dla tych kolumn. Ale się uparłem i pojechały znów na serwis. Poza tym to dziwne bo moc nominalna to 100w a maksymalna to 200w. A Cambridge ma tylko 120w przy 4ohm. Także bym musiał naprawdę głośno słuchać aby się zbliżyć do tych wartości. Mało tego. Dynaudio emit 20 podstawowe kolumny grają czysto nawet przy znacznie głośniejszym odsłuchu  i przy podbitym basie ( gdzie aż tak głośno nie słucham) ale dla testu zrobiłem wyjątek i odziwo zagrały nadal czysto i pewnie...

Nie wiem, jak ta sprawa się rozwiąże, ale za drugim razem nawet nie chcieli abym wysłał kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, więc jest dokładnie tak jak pisałem :D

Diamondy 25 mogą przyjąć moc 100Wat RMS tak jak producent pisze i nie można jej przekraczać (200Wat to moc maksymalna chwilowa którą kolumna może przyjąć ) a Cxa80 ma w testach coś około 160wat na kanał więc jest ponad normę ale nie istnieje coś takiego jak "za mocny wzmacniacz do danych kolumn" jeżeli tylko użytkownik sprzętu będzie wiedział jak z niego korzystać..

Nie wyobrażam sobie że pakujesz w codziennym słuchaniu w te diamondy 100wat na kolumnę 😆 Jak chcesz tak głośno słuchać to potrzebujesz naprawdę innych paczek, diamondy się do tego nie nadają...

A Dynaudio to mocniejsze kolumny bo potrafią znieść przynajmniej 150wat RMS

Jak masz jaki kolwiek miernik z opcją mierzenia true RMS (koszt od 60zł) to możemy zmierzyć ile pakujesz mocy w kolumny w danym momencie, to proste..

Bo może naprawdę pakujesz zbyt wiele watów w te małe głośniki..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek_86 napisał:

Bo może naprawdę pakujesz zbyt wiele watów w te małe głośniki..

30-40% regulacji głośności - to nie powinno być za dużo z CXA80 dla Diamondów 25. To na ile można ich max słuchać? Na 1/4 gwizdka? Bez przesady, ten CA to nie spawarka. To chyba nie jest normalne.

Miałem Dynaudio X34 (równie filigranowe, jak Diamond 25) i z Naim XS2 pierwsze zniekształcenia pojawiały się ok. 13, Unisona Unico Primo mogłem też odkręcić nawet na 70%. Z Regą Elicit R i na 80%, ale tam nie było klasycznego potka. 

1 godzinę temu, Bartek_86 napisał:

Dokładnie tak, tylko skoro były u producenta to były sprawdzane, chyba nie powiesz mi że sobie je rozpakowali obejrzeli i odesłali bo mieli taki kaprys?

Nie mam nic do Pylona, ale serwisy mają różne podejście i czasami bardzo specyficznych ludzi.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Takich cudów jeszcze nie doświadczyłem odpukać... A co na to sprzedający? 

Sprzedający jest tylko pośrednim ogniwem między producentem/dystrybutorem a klientem. Jeżeli kupujący skorzystał z gwarancji, sprzedający nie ma za wiele do powiedzenia w tej kwestii. Jeżeli komunikacja została nawiązana bezpośrednio na linii klient-producent, to sprzedający ma temat "z głowy" i jest szczęśliwy. Nikt tego głośno nie przyzna, ale taka jest prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_86 napisał:

Heh, więc jest dokładnie tak jak pisałem :D

Diamondy 25 mogą przyjąć moc 100Wat RMS tak jak producent pisze i nie można jej przekraczać (200Wat to moc maksymalna chwilowa którą kolumna może przyjąć ) a Cxa80 ma w testach coś około 160wat na kanał więc jest ponad normę ale nie istnieje coś takiego jak "za mocny wzmacniacz do danych kolumn" jeżeli tylko użytkownik sprzętu będzie wiedział jak z niego korzystać..

Nie wyobrażam sobie że pakujesz w codziennym słuchaniu w te diamondy 100wat na kolumnę 😆 Jak chcesz tak głośno słuchać to potrzebujesz naprawdę innych paczek, diamondy się do tego nie nadają...

A Dynaudio to mocniejsze kolumny bo potrafią znieść przynajmniej 150wat RMS

Jak masz jaki kolwiek miernik z opcją mierzenia true RMS (koszt od 60zł) to możemy zmierzyć ile pakujesz mocy w kolumny w danym momencie, to proste..

Bo może naprawdę pakujesz zbyt wiele watów w te małe głośniki..

Bym był w stanie uwierzyć że pakuje dużo watów gdybym nie słuchał pylon opal 20 na tym wzmacniaczu. Wychodzi na to że Pylon opal 20 mając moc nominalna 60w potrafił zagrać głośniej bez jakichkolwiek zniekształceń od pylon diamond 25. Przerobiłem trochę kolumn i Pylon diamond 25 dziwnie rezonuje od bass reflex że słychać w miejscu odsłuchu i jeszcze po powrocie z serwisu to słychać od przodu z membrany że coś się dzieje jakieś metaliczne dźwięki... Dla mnie ewidentnie kolumny są uszkodzone. 

A czy słucham głośno? Mieszkając w bloku nie słucham głośno bo by sąsiedzi policję wzywali. Owszem, czasem puszczę trochę głośniej ale nie na tyle żeby na cały blok się niosło. Nigdy nie miałem takich problemów jak z tymi kolumnami. A myślałem że idąc półkę wyżej to będzie w jakości na +. 

Dla mnie mają dziwne podejście bo sami przyznali że jest to wada konstrukcji i dlatego z bass reflexu się wydobywają się te dźwięki. Ale że to tak już musi być i nic z tym się nie zrobi. Na siłę próbowali wmówić że Cambridge to za mocny wzmacniacz do tych kolumn. Dopiero jak zagroziłem że zgłosze sprawe do ochrony praw konsumenta to wyrazili chęć na kolejne sprawdzenie ( po kontakcie telefonicznym z projektantem pylona diamond i ma się przyjrzeć sprawię osobiście) Teraz niby mają dokładnie zbadać kolumny. Napisałem do nich że skoro te kolumny posiadają wadę fabryczną z bass reflex to oczekuję wymiany na nowe kolumny lub wymiany na model większy. Mają też dziwne podejście bo nie dostałem żadnego kwitku że były na serwisie i co zostało zrobione. A w kartach gwarancyjnych nie zostały wbite nawet pieczątki.  Póki co mocno mnie marka do siebie zraziła. Ale zobaczymy co teraz wymyślą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_86 napisał:

Heh, więc jest dokładnie tak jak pisałem :D

Diamondy 25 mogą przyjąć moc 100Wat RMS tak jak producent pisze i nie można jej przekraczać (200Wat to moc maksymalna chwilowa którą kolumna może przyjąć ) a Cxa80 ma w testach coś około 160wat na kanał więc jest ponad normę ale nie istnieje coś takiego jak "za mocny wzmacniacz do danych kolumn" jeżeli tylko użytkownik sprzętu będzie wiedział jak z niego korzystać..

Nie wyobrażam sobie że pakujesz w codziennym słuchaniu w te diamondy 100wat na kolumnę 😆 Jak chcesz tak głośno słuchać to potrzebujesz naprawdę innych paczek, diamondy się do tego nie nadają...

A Dynaudio to mocniejsze kolumny bo potrafią znieść przynajmniej 150wat RMS


Bo może naprawdę pakujesz zbyt wiele watów w te małe głośniki..

Jak piszesz, cos takiego jak za mocny amp nie istnieje.

Jak najbardziej sie nadają. 

Juz tlumacze dlaczego tak myślę.

Ano tak sobie myślę bo mam Pylony 25 ki I graja z Gato DIA 250s.

Czyli ze wzmacniaczem ktory pakuje 500 wat w 4 oHmy.

Glosnosc, chyba na 60 byla - chyba sporo ponad polowa.

Nic, zadnych znieksztalcen, nic.

Czyli jak teraz sobie myślę, kolega kupił uszkodzone albo ich konstrukcja ( inna od moich) nie jest zbyt udana.

Przykro ze chce sie Pylon wymigac. 

Beda miec zepsutą opinię a to często źle na wyniki finansowe wpływa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Dla mnie mają dziwne podejście bo sami przyznali że jest to wada konstrukcji i dlatego z bass reflexu się wydobywają się te dźwięki. Ale że to tak już musi być i nic z tym się nie zrobi. Na siłę próbowali wmówić że Cambridge to za mocny wzmacniacz do tych kolumn.

No słabe to. Dlatego nie łykam tekstów "dobre bo polskie". A już gadka z za mocnym Cambridgem pokazuje, jakie prawdziwki są w serwisach. Zazwyczaj jednak dobrze wiedzą, o co chodzi, ale kasa musi się zgadzać... I mają pewne wytyczne od "góry".

 

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Teraz niby mają dokładnie zbadać kolumny.

Oby, koniecznie daj znać jak to wyjdzie.

 

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Mają też dziwne podejście bo nie dostałem żadnego kwitku że były na serwisie i co zostało zrobione. A w kartach gwarancyjnych nie zostały wbite nawet pieczątki. 

Tym akurat się nie martw, 99% producentów tak do tego podchodzi. Sprawa jest w toku i nikomu nie chcę się pisać "pracy doktorskiej" w gwarancji. Wbijanie jakiś pieczątek w gwarancji przy weryfikacji sprzętu? Nie żartuj:) Także wszystko jest OK.

 

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Dla mnie mają dziwne podejście bo sami przyznali że jest to wada konstrukcji i dlatego z bass reflexu się wydobywają się te dźwięki. Ale że to tak już musi być i nic z tym się nie zrobi.

Bravo, bravisimo. Przepraszam za wyrażenie, ale wychodzi na to, że wadliwa chujnia sprzedawana jest parę koła i jednocześnie producent nieomal to przyznaje. Po co się czepiasz kliencie. Przecież to Pylon, legenda w testach polskich recenzentów. Pylon wydawał mi się ok, ale czas Ci pokaże. Mam nadzieję, że Cię za bardzo nie dobiłem. Osobiście nie kupuję polskich produktów audio. Bo jestem patriotą....

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomasz1w napisał:

No słabe to. Dlatego nie łykam tekstów "dobre bo polskie". A już gadka z za mocnym Cambridgem pokazuje, jakie prawdziwki są w serwisach. Zazwyczaj jednak dobrze wiedzą, o co chodzi, ale kasa musi się zgadzać... I mają pewne wytyczne od "góry".

 

Oby, koniecznie daj znać jak to wyjdzie.

 

Tym akurat się nie martw, 99% producentów tak do tego podchodzi. Sprawa jest w toku i nikomu nie chcę się pisać "pracy doktorskiej" w gwarancji. Wbijanie jakiś pieczątek w gwarancji przy weryfikacji sprzętu? Nie żartuj:) Także wszystko jest OK.

 

Bravo, bravisimo. Przepraszam za wyrażenie, ale wychodzi na to, że wadliwa chujnia sprzedawana jest parę koła i jednocześnie producent nieomal to przyznaje. Po co się czepiasz kliencie. Przecież to Pylon, legenda w testach polskich recenzentów. Pylon wydawał mi się ok, ale czas Ci pokaże. Mam nadzieję, że Cię za bardzo nie dobiłem. Osobiście nie kupuję polskich produktów audio. Bo jestem patriotą....

Już całkowicie się zraziłem do polskich marek i nie tylko w audio. Kiedyś miałem problemy z subwooferem niemieckiej marki a dokładnie regulacja Hz przestała działać. To jak wrócił po jednej naprawie i nadal była usterka to za drugim razem sami zaproponowali nowy bez żadnego narzekania. A w Polsce to pierwsze co jak mogło się coś zepsuć i tyle co się nasłuchałem i musiało dojść do tego że sprawą się zainteresował projektant pylon diamond. Ale nadal był temat wzmacniacza Cambridge 😅 jest to trochę przykre, że w tym przypadku trzeba było trochę walczyć aby drugi raz je wzięli na serwis. Ale póki co wychodzi że z nią jest wszystko ok i taki słabszy pylon opal 20 potrafi znacznie głośniej zagrać. Kolumny wczoraj odebrał kurier więc coś więcej pewnie będę wiedział pod koniec przyszłego tygodnia. 

Ale aż strach będzie w takim przypadku podłączyć Cambridge azur 851a skoro cxa 81 jest "za mocny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrym pomysłem jest zmierzyć je programem Rew. Kupiłem kiedyś kolumny z uszkodzonym tweterem. Nie było nic słychać  niepokojącego ale zniekształcenia wysokich tonów były 10x większe na jednej kolumnie... Po wymianie głośnika (na gwarancji) zagrały jeszcze lepiej. 

Poki co nie zaczynałbym jakiejś krucjaty większej, bo bedzie Ci głupio jak te kolumny naprawią... 

Myślę że taka firma jak PA nie oleje użytkownika 👍

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

Osobiście nie kupuję polskich produktów audio. Bo jestem patriotą....

A ja mam polskie Divine Acoustics Proxima 3 i nie dosc że to najlepsze kolumny jakie miałem, to jeszcze support jest znakomity - pytałem kilka razy o różne pierdoły i za każdym razem właściciel firmy poświęcał mi swój czas... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Artur Brol napisał:

Z czym porownywales te Proximy ?

Widze ze juz ich w ofercie nie ma.

Bezpośrednio? Tylko u siebie w domu z bardzo dobrymi Audium Comp 5.2. Audium grały dobrze tylko w moich 17m miały za dużo basu (konieczne było DSP). A Proximy nawet bez DSP grają zjawiskowo - szybko, ekstremalnie detalicznie, ale przy tym z głębią, przestrzenią i kulturą. Warto pamiętać że rynku japońskim gdzie dostały świetne recenzje i sprzedawały się dobrze kosztowały kilkukrotnie więcej niż u nas i w takiej klasie cenowej rywalizowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marcinmarcin napisał:

i za każdym razem właściciel firmy poświęcał mi swój czas..

Marcin siemka.

Użyłeś słowa właściciel. To słowo klucz dla mnie. Jednoosobowa odpowiedzialność. Sytuacja zero jedynkowa. Jest ryzyko, wiem. Dobrze jest zbadać wcześniej teren na ile ta „odpowiedzialność” naprawdę działa. Ty, ja i wielu, wielu mamy szczęście, przyjemność i satysfakcję, by korzystać z usług „właścicieli”, którzy nie mają innego wyjścia jak o nas dbać. Za nasze ciężko zarobione pieniądze. 
 

@Carmion współczuję i życzę dobrego dla Ciebie rozwiązania. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Carmion napisał:

Pylony wróciły z serwisu i pojechały znów. Niestety, zaczęły się różne dźwięki pojawiać od jednej kolumny z przodu od membrany. A te dźwięki z bass reflex to rezonanse bo "taka jest konstrukcja" i tak powinno grać i to wina bass reflex. Nowego bass reflexu nie mogłli wstawić bo nowe kolumny już trochę Inaczej produkują i by nie pasował.

W sensie nie byli tego wstanie poprawić?

Zmieniają produkcję, sposób wykonania w czasie zycia produktu?

Tak Ci odpisali?

15 godzin temu, Carmion napisał:

Serwis pylona próbował mnie przekonać że dla pylonów diamond 25 Cambridge cxa 80 to za mocny piec i że słuchanie na 30-40% regulacji głośności może być już za dużo dla tych kolumn.

Yyyyyy LOL

14 godzin temu, Bartek_86 napisał:

Diamondy 25 mogą przyjąć moc 100Wat RMS tak jak producent pisze i nie można jej przekraczać (200Wat to moc maksymalna chwilowa którą kolumna może przyjąć ) a Cxa80 ma w testach coś około 160wat na kanał więc jest ponad normę ale nie istnieje coś takiego jak "za mocny wzmacniacz do danych kolumn" jeżeli tylko użytkownik sprzętu będzie wiedział jak z niego korzystać..

Ale Ty nie dajesz takiej mocy  z tego wzmacniacza. Kto Ci to powiedział?

Niestety ale tutaj Pylon zawiódł i to kompletnie na całej linii.

Pytanie czy trafiło na zły dzień serwisanta, czy to jest u nich standard.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie nie byli tego wstanie poprawić?

Zmieniają produkcję, sposób wykonania w czasie zycia produktu?

Tak Ci odpisali?

Yyyyyy LOL

Ale Ty nie dajesz takiej mocy  z tego wzmacniacza. Kto Ci to powiedział?

Niestety ale tutaj Pylon zawiódł i to kompletnie na całej linii.

Pytanie czy trafiło na zły dzień serwisanta, czy to jest u nich standard.

 

Pisać za bardzo nie chcą, pod tym względem kontakt jest mocno ograniczony i widać że chcą jak najmniej pisać. Zresztą musiałem za pierwszym razem wykonać telefon bo mój e-mail zaginął i nie przeczytali bo mieli "zapierdziel" A na e-maile tak nie odpisują. Tylko poprzez rozmowy telefoniczne gadają tak otwarcie jeszcze z pretensjami że coś od nich chcę. 

Tak te pylony są z 2020 roku a kupione na koniec 2022roku. Podobno co jakiś czas coś przerabiają bo z nowej kolumny by bass reflex nie pasował. Co jakiś czas jakieś zmiany wprowadzają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Marcin siemka.

Cześć :) wiesz to sytuacja dość wyjątkowa - ja kupiłem używane 2 letnie kolumny, które już wyszły z produkcji, a takiego supportu wręcz sie nie spodziewałem... rozumiem jakbym kupił nowe Bellatrixy za 40. A tu po prostu dużo życzliwości - widać że Piotr z DA to prawdziwy pasjonat. Kolumny i tak bym kupił, nawet jakby nie było żadnego supportu - wygląd, wykonanie, użyte materiały a wreszcie jakość dźwięku dają mi poczucie obcowania z czymś totalnie wyjątkowym...

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...