Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

Dnia 16.09.2023 o 17:40, AudioTube napisał:

@Carmion zachęcam do „olania” wszystkich opinii w tym także mojej. 
Moja rada jest taka, byś brał na odsłuchy wszystkie inne „Pylony” na odsłuchy do siebie. 
Tylko wtedy będziesz wiedział na pewno, a my poczytamy z wiarygodnego źrodła o Twoich obserwacjach.

 

To jest bardzo dobra koncepcja 😉. Ja przez wiele lat naczytałem, nasłuchałem opinie o Triangle, że jasne, góra dominuje i takie tam pierdoły. Pojechałem, posłuchałem przywiozłem do chałupy i jestem mega zadowolony. Jak dla mnie kolumny bardzo wyrównane, góra mieni się bardzo dużą ilością informacji ale jest delikatna, średnica leciutko ocieplona a bas jaki lubię, nie kartonowy i nie rozlazły miś. 

Wszystko zależy od Twoich preferencji, gustu, uszu, pomieszczenia gdzie będziesz słuchał. To najważniejsze a nie opinie innych. Ja napiszę że te Pylony do du...  a dla Ciebie będzie to koniec drogi. Bierz do domu i słuchaj. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fizycznie miejsce na podłogówki, to sprawdź proszę te z największymi niskotonowcami jakie się da tzn jakie salon może wysłać na test. Ot tak dla testu, odesłać zawsze możesz,  ale co „przeżyjesz-usłyszysz to Twoje. A kupisz i tak portfelem, prawda?

i jeszcze blysnę😃

Nie odsuwaj za mocno od ściany, tak z Max 80cm od przedniej ścianki. 
Mega ważniejsze jest, byś usiadł tak by za plecami z metr zostało.

A gdy jeszcze wrzucisz na ścianę dokładnie za kolumnę absorber/wełna 10cm gruby 50x100cm to nirwana prawie pewna. 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Jeśli masz fizycznie miejsce na podłogówki, to sprawdź proszę te z największymi niskotonowcami jakie się da tzn jakie salon może wysłać na test. Ot tak dla testu, odesłać zawsze możesz,  ale co „przeżyjesz-usłyszysz to Twoje. A kupisz i tak portfelem, prawda?

i jeszcze blysnę😃

Nie odsuwaj za mocno od ściany, tak z Max 80cm od przedniej ścianki. 
Mega ważniejsze jest, byś usiadł tak by za plecami z metr zostało.

A gdy jeszcze wrzucisz na ścianę dokładnie za kolumnę absorber/wełna 10cm gruby 50x100cm to nirwana prawie pewna. 

Akurat miejsca za głową mam mało bo ok 30/40cm. Ale mam panele z wełny mineralnej 3x 120x60 za głową i mocno wpłynął pozytywnie na porządek w dźwięku.  Mocny problemy miałem w korytarzu. Bo czułem że dźwięk wracał z korytarza do salonu 😅 Dopiero zrobienie pułapek basowych od szafy nad całe drzwi wyjściowe i panel w korytarzu wyeliminował problem.  Jeszcze dojdą panele na sufit także będzie jeszcze lepiej. 

 

41 minut temu, Bartek_86 napisał:

Ilo letni będzie ten azur? Wiesz modele 8-10 lat mają już problemy z enkoderem. W jakiej cenie go wyrwiesz?

 

W bardzo dobrej cenie że po sprzedaży cxa 80 niewiele musiałem dołożyć. Jest całkowicie sprawny. Ale mam świadomość że co jakiś czas będzie trzeba wysłać na serwis w celu sprawdzenia. A wymiana co jakiś czas enkodera nie przekreśla go. To nie jest nie wiadomo jaki wydatek na ileś tam lat. Skoro ma być lvl wyżej od cxa 80 to trzeba brać. 

 

Decyzję już podjąłem i wezmę Pylon diamond 28. Bo poza tym, że brakowało mi odrobinę niskich tonów a przede wszystkim zniekształcenia przy głośniejszym odsłuchu od basu. To cały przekaz, barwa dźwięku bardzo mi odpowia i jest przyjemna. A tymbardziej że jestem zmęczony już słuchaniem różnych kolumn bo w ostatnich miesiącach dość sporo tego przerobiłem. Dynaudio emit 50 by wyszły znacznie więcej niż sprzedaż pylob diamond 25 I zakup emit. Dołożenie do Pylon diamond 28 wyjdzie znacznie taniej. 

P_20230910_140410.jpg

IMG_20230710_194150.jpg.c41977a6f29ea013b2834f14ba8e3d40 (1).jpg

IMG_20230714_150954__01.jpg.07312645590d764a3190cf068d0ba634 (1).jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

W bardzo dobrej cenie że po sprzedaży cxa 80 niewiele musiałem dołożyć. Jest całkowicie sprawny. Ale mam świadomość że co jakiś czas będzie trzeba wysłać na serwis w celu sprawdzenia. A wymiana co jakiś czas enkodera nie przekreśla go. To nie jest nie wiadomo jaki wydatek na ileś tam lat. Skoro ma być lvl wyżej od cxa 80 to trzeba brać.

Bez przesady jak będzie sprawny to nic nie trzeba wysyłać na serwis, to nie 25-letni rupieć :)

jak byś chciał wygłaszać wnętrze a i poprawić jego wygląd wizualny to na czasie są teraz "Lamele na filcu" wygoogluj sobie, montaż bajecznie prosty, filc ma dobre właściwości pochłaniające a same lamele zakryją płaską powierzchnie ściany..

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Zza głowy przenieś  proszę absorbery  za kolumny, tylko! do testu. Mały teścik

Autor tematu raczej nie ma możliwości położyć tych absorberów za kolumny, patrząc na wnętrze 😁 a dla testu lepiej niech tego nie robi🤫

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekx napisał:

Dobrze że mój Sansui ma już 30 lat, to już nie rupieć tylko szrot 😀🙈

Hehe, nie chodziło mi o to, że stary Sansui jest zły,  wręcz przeciwnie kiedyś sprzęt audio z wyższej półki budowało się inaczej niż dziś.. 

Bardziej chodziło mi o to, że w takim starym Sansui trzeba zająć się gruntownym przeglądem chyba, że się lubi smród elektrolitu w mieszkaniu, czy też nie przeszkadzają Ci trzeszczace heble, potencjometry a i prąd spoczynkowy pływa sobie w rytm muzyki🙃

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 09:23, Carmion napisał:

Pisać za bardzo nie chcą, pod tym względem kontakt jest mocno ograniczony i widać że chcą jak najmniej pisać. Zresztą musiałem za pierwszym razem wykonać telefon bo mój e-mail zaginął i nie przeczytali bo mieli "zapierdziel" A na e-maile tak nie odpisują. Tylko poprzez rozmowy telefoniczne gadają tak otwarcie jeszcze z pretensjami że coś od nich chcę. 

Tak te pylony są z 2020 roku a kupione na koniec 2022roku. Podobno co jakiś czas coś przerabiają bo z nowej kolumny by bass reflex nie pasował. Co jakiś czas jakieś zmiany wprowadzają. 

No to powiem Ci że to jest bardzo wazna informacja.

Bo Pylon w takim razie otwarcie leci w kulki.

 

Dnia 16.09.2023 o 17:01, Carmion napisał:

Chłopaki z pylona mają zrobić wycenę modelu 28 i się zastanawiam nad 30. Ale chyba 30stki będą na moje pomieszczenie za wielkie. 

30tki są gorsze od 28.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to powiem Ci że to jest bardzo wazna informacja.

Bo Pylon w takim razie otwarcie leci w kulki.

 

30tki są gorsze od 28.

 

Jednak mam duży dylemat co wybrać. Teraz słucham emit 20 i podoba mi się te brzmienie bo jest nie męczące. Z tego co czytałem to emit 50 oferuję znacznie szerszą scenę i głębszy basik. Problem w tym że Pylon diamond również mi się podoba. Także jeszcze dam sobie czas na przemyślenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?
22 godziny temu, Carmion napisał:

Jednak mam duży dylemat co wybrać. Teraz słucham emit 20 i podoba mi się te brzmienie bo jest nie męczące. Z tego co czytałem to emit 50 oferuję znacznie szerszą scenę i głębszy basik. Problem w tym że Pylon diamond również mi się podoba. Także jeszcze dam sobie czas na przemyślenie. 

No to ciekawie bo masz słuszne wnioski. Być może słuchales za krotko. I teraz nie wiesz czy wolisz spokoj czy rockowe granie.

851 jest bardziej liniowy. Wygładzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wnioski takie że azur ma jeszcze lepsze wokale od cxa. Są bardziej nasycone, są jeszcze czystsze i wybrzmiewają z taką lekkością. No i nie gra tak agresywnie wysokimi jak cxa co mnie trochę męczyło. Ale szczegóły i separacja jest na wysokim poziomie. Mam wrażenie że jest szersza scena no i po prostu ułożone brzmienie. Na bank sobie lepiej poradzi azur na dłuższe odsłuchy. Oczywiście nadal czuć że jest to brzmienie Cambridge. Mam wrażenie że przy cichym odsłuchu brzmi pełniej. Ale to akurat może tylko mi się wydaje. 

Ogólnie mi się podoba i problem z męczącymi wysokimi chyba został u mnie rozwiązany. 

Teraz tylko wybrać dynaudio emit 50 lub pylon diamond 28. Ale raczej będzie to pylon. Tak czy siak, złego wyboru tutaj nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Carmion napisał:

Mam nadzieję że będę zadowolony. 

Trzymam kciuki :) napisz jak wrażenia jak już je dostaniesz - pamiętaj że nowe kolumny raczej się zaleca powoli wygrzewać i nie przesadzać z mocą na samym początku.

BTW, jak widać wsparcie polskich producentów nie takie złe... 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Trzymam kciuki :) napisz jak wrażenia jak już je dostaniesz - pamiętaj że nowe kolumny raczej się zaleca powoli wygrzewać i nie przesadzać z mocą na samym początku.

BTW, jak widać wsparcie polskich producentów nie takie złe... 👍

Dostałem informację że jeżeli bym nie zgodził się na wymianę na większy model to by w Pylon diamond 25 wymienili wszystkie głośniki na nowe i ponownie by wszystko sprawdzili. Ale ostatecznie i tak jakbym sprzedał model 25 to i tak dołożyć bym musiał więcej do modelu 28. Opłacałoby mi się zabrać je i sprzedać jakbym zdecydował się na Dynaudio emit 50. Najtaniej widziałem za 7700 za komplet. Więc i tak drożej by mnie wyszły emity niż wymiana na model 28.  Myślę że powinno być na 28 ok. Bo gdy zaczynały się już zniekształcenia przy pylon diamond 25 to akurat już był u mnie "maks" jak słuchałem. Głośniej słuchać nie będę. A i tak rzadko słucham głośno. Ale czasem lubię chwilę głośniej posłuchać 😀  A pan z pylona powiedział że przy tej głośności to akurat 60% możliwości pylona diamond 28. No i będzie niższe zejście na basie niż przy 25. 

Także ostatecznie z podejścia pylona jestem zadowolony chociaż na początku nie zapowiadało się dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Carmion napisał:

Póki co mam obawy czy dobrze zrobiłem. Ciągle słucham muzyki i jestem zachwycony jak Dynaudio sobie radzi. No i regulacja basu na wzmacniaczu bardzo dobrze działa. Nie powoduje degradacji w brzmieniu.

Ten piec po prostu wyciągnął więcej z kolumn z Dynaudio czego nie potrafił zrobić poprzednik.

23 godziny temu, Carmion napisał:

Aż kobieta mi dziś powiedziała żebym te małe kolumny już zostawił bo gra dobrze 😅

Z tego będzie trudno się wywinąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lysy napisał:

Ten piec po prostu wyciągnął więcej z kolumn z Dynaudio czego nie potrafił zrobić poprzednik.

Z tego będzie trudno się wywinąć.

Dokładnie, nie ma już tego że przy cichym graniu gra nijako. Co prawda na korekcji basu musiałem troszkę podkręcić. Ale gra to naprawdę dobrze. Nieważne czy cicho czy głośno. Pełne brzmienie jest praktycznie od początku. Na cxa musiałem trochę "odkręcić" żeby pojawił się pełny dźwięk. Nie gryzą mnie już wysokie. A wokale są jeszcze piękniejsze. Gra to z większą kulturą i neutralnej. Z czasem się zastanowię żeby streamer cxn wymienić na azura. 

P_20230919_200943.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2023 o 18:54, Carmion napisał:

Dokładnie, nie ma już tego że przy cichym graniu gra nijako. Co prawda na korekcji basu musiałem troszkę podkręcić. Ale gra to naprawdę dobrze. Nieważne czy cicho czy głośno. Pełne brzmienie jest praktycznie od początku. Na cxa musiałem trochę "odkręcić" żeby pojawił się pełny dźwięk. Nie gryzą mnie już wysokie. A wokale są jeszcze piękniejsze. Gra to z większą kulturą i neutralnej. Z czasem się zastanowię żeby streamer cxn wymienić na azura. 

P_20230919_200943.jpg

Jestem również zdania że głośniki tej marki mają potencjał, nie raz czytałem na różnych forach że wzmacniacze często ograniczają ich potencjał. Wiadome jest że w pewnym momencie to już one staną się ograniczeniem. Sam mam bardzo małe dynaudio emit 10, do odsłuchu w bliskim polu i po próbie przesiadki z Denona PMA725 (model z lat 90 na 2 trafo) na Emotive TA1 też 2 x 100W (4ohm) dźwięk pogorszył drastycznie, po prostu przy cichym odsłuchu brakowało mi "chyba wszystkiego" a przy głośniejszym było "mydło" bas "się zagubił". Więc na pewno te kolumny potrzebują prądu. Na starszym denonie dźwięk jest pełniejszy od dołu a jeszcze w razie czego i loudness poratuje :)

Edytowano przez sebik_85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...