Skocz do zawartości

Jaki wybrać zestaw do 20000zł?


Makiu

Recommended Posts

Hej, 

Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat idealnego zestawu do mojego nowego domu. 

Kilka informacji technicznych - 

Salon otwarty z jadalnią ma 62m2 

Muzyka jakiej słucham - Tech House, Techno, Minimal 

Zestaw będzie podpięty pod tv tak więc fajnie by było, gdyby sprawdził się też do filmów (rzadko) a w tv głównie oglądam piłkę nożną, nic więcej 

Myślałem o zestawie który znalazłem na Olx 

2x RP 280f + 2x Rp 160m + Spl-150 

Do tego oczywiście albo amplituner (czytałem że jednak żaden ampli nie zastąpi wzmacniacza stereo) albo wzmak stereo. Stąd do Was pytanie czy pod takie gatunki muzyki elektronicznej będzie to dobry setup czy jednak szukać czegoś innego?  Jeśli jednak ten zestaw będzie ok to czym go najlepiej napędzić? 

Ewentualnie mogę coś dorzucić do budżetu jeśli będzie to warte świeczki 

Używany sprzęt wchodzi oczywiście w grę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Dwie sprawy.

Jak ma byc kino to nigdy nie ignoruj centralnego.

Bez niego nie ma setu kinowego.

6 godzin temu, Makiu napisał:

2x RP 280f + 2x Rp 160m + Spl-150 

Tu go nie ma,

Jak ma być stereo to z kolei RP160m Ci nie potrzebne a sub warto wziąc pod stereo o ile wogole.

Widze że bierzesz pod uwagę także sprzet uzywany.

Ja także słucham i słuchałem tego typu muzyki. Świetnie w tym klimacie radża sobie starsze Monitor audio silver 10 to poprzednik obecnych 500tek. Dostaniesz je dużo taniej.

Dalej, Heco Celan GT 902 albo Magnat Quantum 1009s.

Ale to do stereo.

W kinnie będzie pewnie co innego.

Wiec? Co finalnie chcesz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Heja

Dwie sprawy.

Jak ma byc kino to nigdy nie ignoruj centralnego.

Bez niego nie ma setu kinowego.

Tu go nie ma,

Jak ma być stereo to z kolei RP160m Ci nie potrzebne a sub warto wziąc pod stereo o ile wogole.

Widze że bierzesz pod uwagę także sprzet uzywany.

Ja także słucham i słuchałem tego typu muzyki. Świetnie w tym klimacie radża sobie starsze Monitor audio silver 10 to poprzednik obecnych 500tek. Dostaniesz je dużo taniej.

Dalej, Heco Celan GT 902 albo Magnat Quantum 1009s.

Ale to do stereo.

W kinnie będzie pewnie co innego.

Wiec? Co finalnie chcesz?

 

Bardzo zaciekawiły mnie te Monitor Audio Silver 10

Czy różnica między Silver 10 a 500 G7 będzie znacząca? (nie mówimy tu o cenie) 

Jesli różnica ma być spora, to, wole dopłacić do 500 G7. Jeśli nie to wezmę Silver 10. Czym najlepiej je napędzić?  Co polecacie? Najlepiej coś z bluetooth a jeśli nie, to dołożę daca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak ma byc kino to nigdy nie ignoruj centralnego

Muszę się zgodzić z Piotrkiem. Centralny jest mega ważny ( może bardziej niż subwoofer) jeżeli poważnie mówimy o kinie. Z drugiej strony jeżeli muzyka jest na 1 miejscu a kino mniej to Polk Audio R700 to świetna baza. Czasem na rynku wtórnym da się dorwać focal 948 w świetnej cenie.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głównie muzyka, to na spokojnie szedłbym w dobre stereo. W tym budżecie na taki metraż warto zainteresować się takimi opcjami jak Polk Audio R700 (obecnie w promocji, dorzucamy do nich przewód głośnikowy) - https://www.q21.pl/polk-audio-reserve-r700-czarny.html 
Uniwersalne, dynamiczne brzmienie, z fajnym rozmachem. 

Pylon Diamond 30 to granie cieplejsze, też dynamiczne, bardzo muzykalne. - https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-30.html

Cieplej i gęściej zagrają znowu Fyne F502 - https://www.q21.pl/fyne-audio-f502-ciemny-dab-outlet.html

Do nich trzeba będzie oczywiście znaleźć ciekawy wzmacniacz. Warto rozważyć Cambridge Audio Evo 150 szukając sprzętu all-in-one, Roksan K3 + WiiM Mini szukając cieplejszego podejścia - https://www.q21.pl/roksan-kandy-k3-integrated-amplifier-charcoal-raty-50x0-lub-specjalna-oferta-dostawa-0-zl.html

Audiolab 9000A również jest bardzo fajną opcją. Uniwersalny wzmak, delikatnie podbijający bas, ale też bardzo muzykalny. Poszukując streamera do niego warto spojrzeć np. na WiiM Pro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2023 o 21:31, Makiu napisał:

Szukam czegoś uniwersalnego, co sprawdzi się także przy okazji oglądania sportu. Mimo wszystko podział wygląda następująco: Muzyka 75% Kino 25% 

Po prostu poszukuje złotego środka 

No to złoty środek to na pewno nie kino bez centralnego i bez suba.

Tak nie ma.

Wiec to musisz określić.

Dnia 20.08.2023 o 22:01, Makiu napisał:

Bardzo zaciekawiły mnie te Monitor Audio Silver 10

Czy różnica między Silver 10 a 500 G7 będzie znacząca? (nie mówimy tu o cenie) 

Jesli różnica ma być spora, to, wole dopłacić do 500 G7. Jeśli nie to wezmę Silver 10. Czym najlepiej je napędzić?  Co polecacie? Najlepiej coś z bluetooth a jeśli nie, to dołożę daca. 

10 i 500tki grają inaczej.

10 były mieksze miały wiecej dołu. Schodził niżej. 500tki lepiej go kontrolują. W kinie ma to mniejsze znaczenei bo to pasmo i tak jest obciete na amplitunerze.

Brałeś pod uwage kolumny uzywane stąd ta propozycja.

Dlatego pytanie do Ciebue jeszcze raz co chcesz.

25% kino to szczerze chyba bym poszedł w czyste stereo.

No chyba że 75% słuchasz i tak w tle a 25% jednak się skupiasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...