Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu po 10 latach / nowy dom


slonik86

Recommended Posts

Dnia 24.11.2023 o 15:16, Wojtek K. napisał:

Czy te Denony aż tak się psują?

Moje doświadczenie, jest, takie, że tak.
...a nie katuję sprzętu, dbam o niego.
Oddałem tego mojego PMA 800NE do niezależnego serwisu, stał tam też PMA 1700NE, z padniętym wyświetlaczem.
Facet w serwisie powiedział, że Denonom najczęściej, czytaj nagminnie pada lewa końcówka mocy. Zawsze lewa. Był pewien, że w moim teżbzie padnięta lewa końcówka mocy. okazało się, że nie. Po prostu w praktyce nieużywany przetwornik D/A tego wzmacniacza postanowił sobie paść.... pewnie z nudy 😛 bo cały czas DCD 800NEłączyłem z nim via analog. 


 

Dnia 24.11.2023 o 15:49, slonik86 napisał:

Jestem po rozmowie z  firmą Horn i jadę oddać towar znów na gwarancję, jestem maxa wkur....!

Oby 3cia awaria nastąpiła przed upływem gwarancji i nie daj się na gadkę, typu, że poprzednio zepsuł się układ "A", potem układ "B", a teraz "x". Nie obchodzi Cie to.
W momencie 3ciej awarii żądaj zwrotu kasy. a kolejna awaria będzie. :(
Potem pojedziecie z żoną do, najlepiej jakiegoś niezależnego sklepu i tam coś wybierzecie. :) W takich sklepach są zupełnie inni sprzedawcy, bo nie są uwiązani marketingiem żadnego producenta, tylko dobierają swoją ofertę według własnego doświadczenia i uznania. raczej niczego nie będą wciskać.


 

Dnia 24.11.2023 o 15:49, slonik86 napisał:

Reguły nie ma , mam wzmacniacz denona 10 letni był katowany na maxa i nic się z nim nie dzieje oprócz zdrapanej farby.

 Im starszy tym lepszy:p  Bez żartów, Niestety tak jest, że im nowszy sprzęt tym gorzej zrobiony. Najwyraźniej Denon, Marantz pewnie też, skoro, to ten sam producent, chce być liderem w tej "konkurencji:.
Mam stary, z najniższej półki wzmacniacz Pioneer a-204R. z roku 1997, gra do dziś, bez żadnego serwisowania.

Ja, w każdym razie, nic już nie kupię spod tych dwu szyldów. Tym bardziej, że firmowy serwis... nie zawsze dba o powierzony do naprawy sprzęt.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eltanianin napisał:

Moje doświadczenie, jest, takie, że tak.
...a nie katuję sprzętu, dbam o niego.
Oddałem tego mojego PMA 800NE do niezależnego serwisu, stał tam też PMA 1700NE, z padniętym wyświetlaczem.
Facet w serwisie powiedział, że Denonom najczęściej, czytaj nagminnie pada lewa końcówka mocy. Zawsze lewa. Był pewien, że w moim teżbzie padnięta lewa końcówka mocy. okazało się, że nie. Po prostu w praktyce nieużywany przetwornik D/A tego wzmacniacza postanowił sobie paść.... pewnie z nudy 😛 bo cały czas DCD 800NEłączyłem z nim via analog. 


 

Oby 3cia awaria nastąpiła przed upływem gwarancji i nie daj się na gadkę, typu, że poprzednio zepsuł się układ "A", potem układ "B", a teraz "x". Nie obchodzi Cie to.
W momencie 3ciej awarii żądaj zwrotu kasy. a kolejna awaria będzie. :(
Potem pojedziecie z żoną do, najlepiej jakiegoś niezależnego sklepu i tam coś wybierzecie. :) W takich sklepach są zupełnie inni sprzedawcy, bo nie są uwiązani marketingiem żadnego producenta, tylko dobierają swoją ofertę według własnego doświadczenia i uznania. raczej niczego nie będą wciskać.


 

 Im starszy tym lepszy:p  Bez żartów, Niestety tak jest, że im nowszy sprzęt tym gorzej zrobiony. Najwyraźniej Denon, Marantz pewnie też, skoro, to ten sam producent, chce być liderem w tej "konkurencji:.
Mam stary, z najniższej półki wzmacniacz Pioneer a-204R. z roku 1997, gra do dziś, bez żadnego serwisowania.

Ja, w każdym razie, nic już nie kupię spod tych dwu szyldów. Tym bardziej, że firmowy serwis... nie zawsze dba o powierzony do naprawy sprzęt.

Na drugi dzień już pojechałem oddać sprzęt, bo mnie tak zaczął denerwować, jest na ponownym serwisie.Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem grzecznie co myślę i nagrałem film co znów się dzieje.

Zobacz na necie że niema ani jednego słowa o takiej awarii. Nawet jednej ze coś się dzieje z tym modelem.

 

Z innej beczki rozmawiałem z kuzynem i oby dwoje doszliśmy do wniosku że firmy liczę już tylko na zysk i produkcja ma iść szybko nie zważając nawet a markę.Tylko opierając się na historię niezawodności. Przykład kupiłem Odkurzacz Miele w tym roku po 2 tyg. Od zakupu reklamowałem,zasilacz robił zwarcie. Kuzyn kupił w miesiąc temu ekspres na drugi dzień zepsuty po 6 kawach, zbiornik wadliwy wylała się woda przez noc i blat na puchł.itd....

Nawet w mojej firmie zauważyliśmy że towar jaki sprzedajemy klientom odbiega od jakości to co było 4-5 lat temu. Czyli na odpierdol i cięcie kosztów(zysk, marża)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, slonik86 napisał:

Zobacz na necie że niema ani jednego słowa o takiej awarii. Nawet jednej ze coś się dzieje z tym modelem.

Myślę, że takie informacje są szybko moderowane, czytaj usuwane.
Np. kiedyś na YT był film o dysfunkcji Matanca CD z serii 6006. Zniknął.....
Dysfunkcjr - awarie  polegały na tym, że "polecenia" czynności wykonane przez CDek, nie odpowiadały poleceniom wydanym z przycisków na panelu przednim. np. wciskasz "open" a  ten odtwarza.

Chyba zaniosę mojego CDka JVC z 1994r do "niezależnego" miejscowego serwisu, może uda się dobrać laser. i wymienić transformator, bo ten nieco brumi. ... Zmęczył się biedak po 26 latach ciężkiej tyrki bez awarii.


ps.
...a sprzęty agd...? Wolę wielu nie mieć. Niż ciągle odsyłać szajs. Jak, biorę do ręki wiele z nich, rezygnuję z zakupu., bo to się rozlatuje, już z powodu samego istnienia i patrzenia na to.

No i, co ja mogę więcej stwierdzić.... :(

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Eltanianin napisał:

Myślę, że takie informacje są szybko moderowane, czytaj usuwane.
Np. kiedyś na YT był film o dysfunkcji Matanca CD z serii 6006. Zniknął.....
Dysfunkcjr - awarie  polegały na tym, że "polecenia" czynności wykonane przez CDek, nie odpowiadały poleceniom wydanym z przycisków na panelu przednim. np. wciskasz "open" a  ten odtwarza.

Chyba zaniosę mojego CDka JVC z 1994r do "niezależnego" miejscowego serwisu, może uda się dobrać laser. i wymienić transformator, bo ten nieco brumi. ... Zmęczył się biedak po 26 latach ciężkiej tyrki bez awarii.


ps.
...a sprzęty agd...? Wolę wielu nie mieć. Niż ciągle odsyłać szajs. Jak, biorę do ręki wiele z nich, rezygnuję z zakupu., bo to się rozlatuje, już z powodu samego istnienia i patrzenia na to.

No i, co ja mogę więcej stwierdzić.... :(

Nie akurat AGD ,  zabawki  i sprzęt do ogrodu i BHP. Nie mogę więcej napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2023 o 15:48, slonik86 napisał:

salon + kuchnia 36m2  , tylko salon to ta mniejsza połowa. Nie mam gdzie  zmieścić podłogowych kolumn a komoda jest w miarę wysoka że jak siedzę na przeciwko to głośniki te nawet mniejsze  zensor 1 są na wysokości głowy.

 

Połowy są równe! 😁 

Możesz użyć w zdaniu np mniejsza/większa część pokoju/salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Odebrałem wczoraj odtwarzacz , wymienili mi na nowego.

Tam ty musiał już mieć jakiś defekt przy produkcji w Wietnamie.  Nowy Szybciej reaguje na przyciski, laser cichutko chodzi jak powinien. Tacka na cd przy wysuwaniu nie jest taka już głośna jak wcześniej było słychać jak pracują zębatki plastikowe.

Ktoś ewidentnie dał dupy przy produkcji i składaniu. Teraz jestem zadowolony:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2023 o 13:13, Palmos napisał:

Nie jakiś defekt tylko mnóstwo defektów. Ważne że się dobrze skończyło i jesteś happy 👍

Dla mnie, to już na długie lata będzie nie Denon, a Defekton 😛
Chciałem się zainteresować wzmacniaczem PMA 1600NE, ale już mi się odechciało 😛
Widziałem ostatnio, też dwie sztuki na stole sekcyjnym.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Eltanianin napisał:

Dla mnie, to już na długie lata będzie nie Denon, a Defekton 😛
Chciałem się zainteresować wzmacniaczem PMA 1600NE, ale już mi się odechciało 😛
Widziałem ostatnio, też dwie sztuki na stole sekcyjnym.... ;)

Nawet w 100% masz rację ale przeglądając i uświadamiając sobie kup odtwarzacz CD do 2000 zł z wejściem USB ,niby audio hi-fi NOWE?

Bo uwierz mi w zamian nic nie znalazłem szukając eBay Amazon i na sklepach audio.

Musiałem trafić na model jak w autach , błędy młodzieńczych lat produkcji.

Nie bronie Denona bo z kulturą powiedziałem co myślę na temat ich produktu sprzedawanego w Polsce do Pana z serwisu i ze zrozumieniem  przyjął mój przykład. Tylko potwierdza moją tezę że czy wydasz 10tys. Czy 2tys

Możesz trafić na bubla produkcji i nie ma co się nakręcać tylko jak kolego wyżej napisał kupować w polskiej dystrybucji. Codziennie przyjmuje reklamacje w swojej firmie i często idziemy na rękę klientom bo widzimy jak robione są teraz rzeczy do sprzedaży bezpośredniej - detalicznej.

Proszę was bez spiny ☝️

Tydzień już siedzę z dziećmi w domu w chorobie i wiele już płyt dziecięcych i moich przesłuchanych. Wiem co piszę 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slonik86 napisał:

Proszę was bez spiny ☝️

Spiny nie ma...., tzn, troszkę jest,  ;) 😛  gdy CD-r mi "przytnie", w moim DCD 900NE. Wiem, CD-ry mają prawo nie grać poprawnie, i nie oczekuję cudów, ale uraz został, po dwu przedwczesnych "śmiertelnych" zejściach moich urządzeń , tego producenta. I przy każdym wrażeniu "dysfunkcji" się spinam 😛
Wielokrotna padaczka dwu urządzeń, kupionych na przestrzeni nie całego roku, to nie jest, to dla mnie, już przypadek, a raczej "znak firmowy".
...że, też ten PMA 800NE nie mógł paść 3 tygodnie prędzej, skoro musiał :D Byłbym teraz, sprzętowo w zupełnie innym miejscu...

Poprzedni sprzęt kupowałem w połowie lat '90 (Pioneer, JVC) i działa do dziś bez ingerencji serwisów. Choć przydałaby mu się zwykła konserwacja: (potencjometry, kondensatory tracące z racji sędziwego wieku parametry, etc. ).
Odkładam hajs na model CDka konkurencji , też z wejściem USB. Owszem drożej, ale nie szaleńczo drogo.  

Oczywiście oba padnięte urządzenia kupowałem w polskiej dystrybucji.

1 godzinę temu, slonik86 napisał:

Tydzień już siedzę z dziećmi w domu w chorobie i wiele już płyt dziecięcych i moich przesłuchanych. Wiem co piszę 🧐

 

Życzę, oby jak najdłużej Wam służył ten CDek. Bo, do puki działa, to  jest całkiem przyzwoity za te 1800zł.

Edytowano przez Eltanianin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...