Skocz do zawartości

Amplituner do ok. 5000 zł


Szuprycz

Recommended Posts

20 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Jeszcze jest Sony TA-AN1000. Zbiera dobre recenzje - ale branża audio go raczej nie dystrybuuje tylko Sony Centre, więc nie spodziewam się polecajek tutaj.

Ten się wydaje rewelacyjną opcją za te pieniądze. Oglądam testy i ma super opinie, idąc tym tropem, nie ma sobie równych do 5k zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie wiem na co zwracasz uwagę ale to jest amplituner który dekoduje i wzmacnia 7 kanałów z tego co widzę. Za 5k PLN można kupić sprzęty które pozwolą na więcej.

Dla mnie to nie ma znaczenia akurat. Plusem Sony jest też możliwość bezprzewodowego połączenia satelit. Nie widze amplitunera w tej cenie z tak dobrymi opiniami i testami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Butler napisał:

Nie zapomnij kupić taśmy mierniczej albo laserowego odleglosciomierza żeby zrobić kalibrację 🤣

Mi tam audyssey zawsze ustawia odległości większe niż w rzeczywistości, szczególnie subwoofera, więc może to i nawet lepiej, że trzeba samemu zmierzyć. Poza tym jakby dobrze grało to ręczne mierzenie odległości w ogóle by mi nie przeszkadzało. Szkoda tylko, że póki co w pl jest dostępny tylko najniższy model z całej serii...

No i fakt, że ten sony póki co jest za drogi jak to zwykle, a nawet zawsze bywa z nowościami. 

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

Jak bezprzewodowe surround są konieczne to masz do wyboru Sony i Yamaha że swoim MusicCast. Z tym że Sony ma w ofercie pełne wireless bo SA-RS5 mają wbudowany akumulator. Tu duży plus dla Sony jeśli takie kryterium jest istotne. Ale sprawdź w instrukcji czy to wszystko działa wg. założeń.

Czytam w necie że do X3800 i LX305 też coś bezprzewodowo podłącze. Nie wiem tylko jak to tam działa.

Edytowano przez Szuprycz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Denon i Pioneer podłączysz bezprzewodowo inne głośniki jako drugą strefa, ale nie jako surround z centralną regulacją poziomu głośności w ramach jednego systemu. Taką funkcjonalność daje Yamaha z glosnikami Musicast 20,50 i Sony (do sprawdzenia)

W praktyce... można wszystko bezprzewodowo podłączyć ale składając z roznych komponentów. Np. przekaźnik bezprzewodowy np. SVS Soundpath Wireless Audio Adapter i dowolne aktywne kolumny. Ale tu musiały by być preouty na surround w ampli, czyli RCA z regulowanym przez VOLUME poziomem sygnału. Denon 3800 posiada, Pioneer 305 nie.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peti1 napisał:

Czy na pewno nie należy poprawiać odległości subwoofera bo u mnie faktyczna odległość wynosi 4,05m a Audyssey ustawił 7,29m (reszta odległości jest poprawna)?

Tak gdzieś czytałem, że to kwestia opóźnień a nie odległości i czasami pomiary różnią się sporo. Sprawdziłem kilka ostatnich kalibracji i wszędzie jest 3.6-3.7 metra (s970 i x3800). Te większe rozjazdy miałem ztcp na starym avr1611. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanKlor napisał:

Tak gdzieś czytałem, że to kwestia opóźnień a nie odległości i czasami pomiary różnią się sporo. Sprawdziłem kilka ostatnich kalibracji i wszędzie jest 3.6-3.7 metra (s970 i x3800). Te większe rozjazdy miałem ztcp na starym avr1611. 

Dzięki za odpowiedź ale martwi mnie, że różnica jest tak duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Spróbuj przestawić suba w inne miejsce. Jakiś powód błędnego pomiaru raczej jest.

Dzięki za radę, popróbuję jeszcze z ustawieniem suba w innym miejscu.

Dnia 30.08.2023 o 15:52, Gumowe Ucho napisał:

Jeszcze jest Sony TA-AN1000. Zbiera dobre recenzje - ale branża audio go raczej nie dystrybuuje tylko Sony Centre, więc nie spodziewam się polecajek tutaj.

Mam pytanie o Sony TA-AN1000 bo w danych technicznych znalazłem info, że jego pobór mocy to tylko 240 W. Jak ten amplituner napędza 7 kanałów przy tak małym zapotrzebowaniu na energię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...