Skocz do zawartości

Amplituner do głośników "Jamo S 606"


mIcHaLos

Recommended Posts

Dzień dobry ;)

Kochani - szukam rekomendacji do zakupu "nowego amplitunera" do zestawu moich głośników - tzn " Jamo S 606 5 + 1 Subuferek Jamo". W tej chwili używam ampli Pioniera VSX - 919AH - nie narzekam, żeby nie było - ale chciałbym ogarnąć coś "nowszego". Głośniki idealnie komponują mi się w pokoju - ale chciałbym coś "ulepszyć w kwesti ampli".

Co możecie polecić ? Żeby ładnie się komponowało + efekt brzmienia - patrzyłem na "Yamaha MusicCast RX-V6A" opinie dobre ale mogę się mylić....

Z góry dziękuje za podpowiedź w temacie oraz rekomendacje. Wielkie dzięki za wszelkie sugestie !!

Edytowano przez mIcHaLos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem jakimś audiofilem - wydaje mi się że na pokój w przekroju do 20m2 głośniki grają w miarę.  Wiem wiem - jest to już wiekowy sprzęt - mający ładne parę lat. Natomiast nie ukrywam że przy tym co mam - Jamo 5 +1 z subem daje radę.

Co do Twojej propozycji z amazona, wygląda cenowo super - ale nigdy nie zamawiałem z tego miejsca i podchodzę sceptycznie. Wolę raczej takie zakupy robić stacjonarnie w razie "W". Czemu piszesz że nie ma specjalnej  różnicy co do wyboru amplitunera ? Nie wyciągnie maxa z głośników ?

Co do budżetu i zakupu ampli A2A - nie wiem czy ma to większy sens. Sprzęt po prostu ma mi ładnie grać i służy do użytku domowego - TV, filmy oraz xbox ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, emigrant napisał:

Jeżeli Ci to coś ułatwi wybór to ja wybrałem(kupię zimą) Denona X2800H do Jamo 606. Aktualnie Jamo 606 zasila 15 letni Onkyo 606. 

Super, dzięki za sugestię. Ale czym się sugerowałeś wybierając Denona ? Właśnie ten model - rozważałeś inne opcje? Czy tylko ten i wyłącznie - Bo ja jeszcze myślę o Yamaszce o której wyżej wspominałem. Porównywałeś ? Jakieś plusy przeważyły na korzyść D ? - parametry mocy podobne

Edytowano przez mIcHaLos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja fanaberia. Po prostu chcę spróbować coś innego niż Onkyo. Yamaha mnie nie interesuje - po prostu nie,  bo nie. Do tego za Yamahą ciągnie się jakiś smród problemów z HDMI, ale do końca nie wiem o co chodzi. Denon ma wszystko najnowsze, co powinien mieć na tę chwilę współczesny amplituner. Cenowo też spoko. Nie wiem jaką finalnie będzie miał cenę za kilka miesięcy X1800H, ale i tak pewnie wybiorę X2800H. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat hdmi w modelach yamahy jest już rozwiązany i działa wszystko poprawienie w połączeniu z konsolami. Pozostali producenci mieli ten sam problem, ale wszędzie temat został rozwiązany w obecnie sprzedawanych  modelach i można go uznać jako przeszłość. Ja posiadam yamahe v6a i hdmi działa Ok. No chyba że jest coś o czym jeszcze nie wiem :)

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, emigrant napisał:

Moja fanaberia. Po prostu chcę spróbować coś innego niż Onkyo. Yamaha mnie nie interesuje - po prostu nie,  bo nie. Do tego za Yamahą ciągnie się jakiś smród problemów z HDMI, ale do końca nie wiem o co chodzi. Denon ma wszystko najnowsze, co powinien mieć na tę chwilę współczesny amplituner. Cenowo też spoko. Nie wiem jaką finalnie będzie miał cenę za kilka miesięcy X1800H, ale i tak pewnie wybiorę X2800H. 

No czytałem gdzieś dzisiaj właśnie ze Yamaha ma czasami problem z HDMI i implementacja urządzeń... No to dałeś mi do myślenia 😉 cenowo w tej chwili ten sam poziom prezentują 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 10:49, Szuprycz napisał:

A czy warto dołożyć i wziąć A2A?

Absolutnie nie.

Dnia 30.08.2023 o 18:51, mIcHaLos napisał:

Co prawda nie jestem jakimś audiofilem - wydaje mi się że na pokój w przekroju do 20m2 głośniki grają w miarę.  Wiem wiem - jest to już wiekowy sprzęt - mający ładne parę lat. Natomiast nie ukrywam że przy tym co mam - Jamo 5 +1 z subem daje radę.

nie chodzi o wiek. Jamo 606 były ładne bardzo ładne na tamte czasy. Ale wiele się zmieniło i jakbyś teraz posłuchał czegoś innego to szybko bys złapał że nie grają jak powinny.

Dnia 30.08.2023 o 20:07, mIcHaLos napisał:

A n co byście postawili - bo w sumie patrzyłem na "Yamaha MusicCast RX-V6A" ale również wpadł mi w oko "Denon AVR-X2800H DAB" - co z dwojga złego ? :)

 

Obojętnie.

tu niema złego.

Smórd HDMI był w każdej firmie tak samo u Denona jak i u Yamahy. Tylko Onkyo oficjalnie nie miało tego wsparcia :P

Wiec nigdzie nie było ale ci nie śmierdzieli :P

I Denon i Yamaha to poprawili 2 lata temu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Absolutnie nie.

nie chodzi o wiek. Jamo 606 były ładne bardzo ładne na tamte czasy. Ale wiele się zmieniło i jakbyś teraz posłuchał czegoś innego to szybko bys złapał że nie grają jak powinny.

Obojętnie.

tu niema złego.

Smórd HDMI był w każdej firmie tak samo u Denona jak i u Yamahy. Tylko Onkyo oficjalnie nie miało tego wsparcia :P

Wiec nigdzie nie było ale ci nie śmierdzieli :P

I Denon i Yamaha to poprawili 2 lata temu.

 

To prawda... Co do głośników i nie mówię że nie - masz rację 😉 wypadłem trochę z obiegu bo sobie stały i grały i grają do tej pory. A jeżeli chodzi o głośniki to na czym mógłbym zawiesić "oko"? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...