Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz i kable audio do 6500-7000zl


myszak

Recommended Posts

Witam wszystkich. Powiedzieć, że jestem kompletnym laikiem, byłoby sporym nadużyciem. Sprawa wygląda tak, że na moment obecny nie wiem nic na temat sprzętu audio. Nie znam się nawet na żadnych parametrach. Natomiast szukam jakiegoś sprzętu kolumnowego wraz z tym wzmacniaczem i dobrej jakości kablami do odsłuchu. Głośniki byłyby przeznaczone głównie do słuchania muzyki elektronicznej. Zależy mi najbardziej na jakości dźwięku, nie lubię słuchać głośno muzyki tak czy inaczej. Czy możecie mi coś polecić? Nie musi być to konkretnie ta półka cenowa, może być mniej więcej od 5-7,5 tys. w zależności od tego, czy gdzieś znajdę dobre ratio ceny do jakości. 

Podsumowując, potrzebuje: kable, wzmacniacz, kolumny.

Muzyka byłaby odtwarzana łącząć się z komputerem przez spotify/youtube music, etc. Pomieszczenie w którym byłaby odtwarzana muzyka jest to zamknięty pokój o dosyć małej przestrzeni.

Pozdrawiam 

Edytowano przez myszak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak duże jest to pomieszczenie dokładnie? Bo dosyć mała przestrzeń to dla jednego 25m2, dla drugiego 8 :) 

Na pewno rozważyłbym Monitor Audio Silver 100 z cieplejszym wzmacniaczem, jak Musical Fidelity M2si, Magnat MR780. Jak wolisz bardziej zaznaczoną górę, to np Audiolab 6000A jest fajnym kompanem. Otrzymasz nasycone, szybkie brzmienie, które jest fajne moim zdaniem do muzyki elektronicznej.

Świetną opcją mogą też okazać się KEF LS50 Meta, które fajnie mogą sprawdzić się z Cyrus One. 

Oczywiście nic w ciemno nie kupuj :) Odsłuch w sklepie, a potem w domu się jak najbardziej przyda. Obie opcje są u nas możliwe, więc zapraszamy do kontaktu :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się przede wszystkim rozmiarem pomieszczenia bo od tego będzie zależało to czy będziemy celować w podłogówki czy kolumny podstawkowe. CXA81 za 3400 zł możesz brać w ciemno. To potężny, fajnie "pompujący" wzmak, który pozwoli Ci na napędzenie dosyć szerokiego spektrum kolumn  i bardzo fajną dynamikę przy niskim poziomie głośności. Nie ukrywam jednak, że wzmacniacz łatwiej dobiera się pod kolumny a żeby te zaproponować musimy wiedzieć czy znajdziesz tam miejsce na pełnowymiarowe konstrukcje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Charicki napisał:

@myszak Te Kefy to pewnie cena za sztukę 😀

Hehe, prawda, nie zauważyłem nawet. 😄

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, jak duże jest to pomieszczenie dokładnie? Bo dosyć mała przestrzeń to dla jednego 25m2, dla drugiego 8 :) 

Na pewno rozważyłbym Monitor Audio Silver 100 z cieplejszym wzmacniaczem, jak Musical Fidelity M2si, Magnat MR780. Jak wolisz bardziej zaznaczoną górę, to np Audiolab 6000A jest fajnym kompanem. Otrzymasz nasycone, szybkie brzmienie, które jest fajne moim zdaniem do muzyki elektronicznej.

Świetną opcją mogą też okazać się KEF LS50 Meta, które fajnie mogą sprawdzić się z Cyrus One. 

Oczywiście nic w ciemno nie kupuj :) Odsłuch w sklepie, a potem w domu się jak najbardziej przyda. Obie opcje są u nas możliwe, więc zapraszamy do kontaktu :)  

Dzięki za poradę, zrobię tak jak mówisz, przejadę się w wolnym czasie do sklepu i tam zrobie testy. Na pewno wezmę pod uwagę Twoje propozycje.

Co do pomiaru to obecnie głośniki zamieściłbym w pokoju ok~~ 14m2, ale przeprowadzam się za rok do nowo wybudowanego domu, gdzie mój pokój będzie miał dosłownie z 8m2 wraz  z pochyłym zadaszeniem.

 

Dzięki serdecznie za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...