Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.1.4 z budżetem 20.000 PLN


wojciech.mwm

Recommended Posts

Napisz coś o pomieszczeniu w któym będzie to kino oraz czy masz jakieś kompromisy które należałoby wypracować. Konkretnie chodzi mi o dowolność ustawiania kolumn oraz swobodę montażu głośników instalacyjnych w suficie. Na jakim etapie jesteś z budową? Akustyka brana pod uwagę?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dokładnych informacji szczególnie w temacie pomieszczenia oraz Twoich wymagań niestety nic konkretnego Ci nie podamy. Ewentualnie zapraszam do kontaktu z naszym salonem, postaramy się zaproponować kilka konkretnych rozwiązań. A przy okazji zapraszamy do nas na prezentację systemu kina domowego, opartego na systemie Dolby Atmos, zbudowanego na instalacyjnych podtynkowych głośnikach Sonus faber. Zobaczysz, jak dobrze potrafi zagrać system kina domowego, którego praktycznie nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania powyżej słuszne.

Dwa warianty

1. Denon X 3800 albo Pioneer LX305

Do Denona Monitor audio Bronze 200 + FX Atmosy z kompletu albo tu mozna nieco oszczędzić wybierajac Magnat / Heco. Chyba że małe jak Klipsch RP240D. Do tego Sub HT1205 II od REL

Do Pioneera małe Magnat w systmie THX cały komplet + Magnat/Heco do Atmosa z malych podłogowych na przykład ELAC F5.2.

2. Amplituner wyższej klasy jak Arcam AVR11 ale wtedy konfiguracja 5.1.2 ale zagra to lepiej.

Słuszne pytania powyzej dlatego że na razie to sa jedynie bardzo luźne propozycje.

W tym budzecie masz wybór.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Napisz coś o pomieszczeniu w któym będzie to kino oraz czy masz jakieś kompromisy które należałoby wypracować. Konkretnie chodzi mi o dowolność ustawiania kolumn oraz swobodę montażu głośników instalacyjnych w suficie. Na jakim etapie jesteś z budową? Akustyka brana pod uwagę?

Pomieszczenie ma wymiary 5,0 x 7,0 m, wysokość 2,7 m. Sufit wykonany został z perforowanych płyt akustycznych Knauf Cleaneo Akustik (z otworami). Mam możliwość dowolnego rozmieszczenia kolumn, jak również głośników w suficie. 

IMG_3214.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Trzymaj sie tego co proponuje Dolby jesli chodzi o położenie głośników https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

Skoro tak, to teraz masz do wyboru typ głośników jakie możesz zastosować. Opcja pierwsza to wolnostojące konstrukcje (podłogowe lub podstawkowe/półkowe). Opcja druga to naścienne lub w ogóle instalacyjne w ścianach.

Od razu Ci sugeruję, nie decyduj się na potężne kolumny frontowe, moim zdaniem budżet przeznacz na DWA porządne suby które ustawisz w relacji vis/a/vis (przód/tył lub lewa/prawa) bądż po skosie. Prawidłowo skonfigurowane kino obcina we wszystkich głośnikach wszystko co poniżej 80Hz, za bas odpowiada kanał LFE (sub). Dwa suby dadzą Ci zrównoważony wykres który znacząco zredukuje problemy podbicia bądź dziury pewnych częstotliwości w miejscu odsłuchu. To wszystko jest zależne od odpowiedzi pomieszczenia (tzw. mody).

Modeli kolumn i elektroniki masz do wybroru sporo, 20k to już jest nienajgorszy budżet. Ja złożyłem kino na amplitunerze Denon, kolumnach Klipsch i dwóch subach SVS. Fajnie by było jakbyś odwiedził jakiś salon i posłuchał coś bo gusta są różne. Już nie wnikam z dezajn... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

No i fajnie. Trzymaj sie tego co proponuje Dolby jesli chodzi o położenie głośników https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

Skoro tak, to teraz masz do wyboru typ głośników jakie możesz zastosować. Opcja pierwsza to wolnostojące konstrukcje (podłogowe lub podstawkowe/półkowe). Opcja druga to naścienne lub w ogóle instalacyjne w ścianach.

Od razu Ci sugeruję, nie decyduj się na potężne kolumny frontowe, moim zdaniem budżet przeznacz na DWA porządne suby które ustawisz w relacji vis/a/vis (przód/tył lub lewa/prawa) bądż po skosie. Prawidłowo skonfigurowane kino obcina we wszystkich głośnikach wszystko co poniżej 80Hz, za bas odpowiada kanał LFE (sub). Dwa suby dadzą Ci zrównoważony wykres który znacząco zredukuje problemy podbicia bądź dziury pewnych częstotliwości w miejscu odsłuchu. To wszystko jest zależne od odpowiedzi pomieszczenia (tzw. mody).

Modeli kolumn i elektroniki masz do wybroru sporo, 20k to już jest nienajgorszy budżet. Ja złożyłem kino na amplitunerze Denon, kolumnach Klipsch i dwóch subach SVS. Fajnie by było jakbyś odwiedził jakiś salon i posłuchał coś bo gusta są różne. Już nie wnikam z dezajn... ;)

Staram się trzymać to co proponuje Dolby i w dużym stopniu tak chcę zrobić ten zestaw. Zamierzam zastosować wolnostojące konstrukcje, natomiast głośniki Atmos schowane w suficie. 

Byłem już w dwóch salonach. Pierwszy salon zaproponował mi:

JBL B-6IC, JBL STUDIO 680, JBL STUDIO 665C, JBL STUDIO 650P, INTEGRA DRX5.4 - AMPLITUNER SIECIOWY 9.2 - za 27k 

drugi salon zaproponował mi:

Bowers & Wilkins CCM665, 603 S2, 607 S2, HTM6 S2, ASW610, YamahaRX-A6A - za 31k

Obydwa salony powiedziały, że jest to podstawa dla 5.1.4. Chciałbym kogoś znaleźć, kto pomógłby mi dobrać sprzęt kompleksowo. Następnie ja bym do podłączył. Później, aby to skonfigurować/wystroić. Oczywiście wszystko odpłatnie. Lokalizacja Rzeszów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te wyceny. Chcę do 10k, to Ci złożą za 15k. Chcę do 20k, to Ci złożą za 30k haha.

Ampli: Najtańszy a wcale nie najgorszy 9-kanałowy Pioneer VSX-LX305 - 4300zł, Denon AVC3800H - ostatnio była promka na Amazon za ~4500zł. Onkyo TX-NR7100 5500zł

Suby to np.  SVS SB-1000 Pro. 2x 3300zł 6600zł

Atmosy: Magnat IC82 4x439zł 1756zł

Fronty: Klipsch RP-8000F 2x2500zł 5000zł

Central: Klipsch RP-504C 2700zł

Surround: Klipsch RP-600M 2x1050zł 2100zł

Wyszło mi niecałe 22500zł. Wydaje mi się że realnie poniżej 20k byś to kupił. Jeśli odpuścisz duże kolumny to lepsze suby możesz sobie sprawić. Bankowo dobrze to zagra ;) 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje sprzętu już dostałeś. Jeżeli się nie bardzo znasz kup amplituner który jest dość popularny. Łatwiej  będzie o pomoc na Forum/ w sieci. Że swojej strony dodam tylko, żebyś przemyślał ustawienie lewego surround. Wydaje się ze zdjęcia, że musisz zainteresować się jakaś podstawką pod ten głośnik lub też dobudować kolumnę w salonie (szkoda bo ładny otwarty plan tam masz).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jedna z lepszych prawie topowa Yamaha A6A z Bowersami serii 6 :P

Powiem że te Topy to już oficjalnie robią sobie żarty z klientów. A potem trafiają ludzie tu że to nie gra.

 

Amplituner i tak obetnie fronty na 80 hz jak wspomniał butler pytanie czy jest sens iść w duże podłogowe. Chyba ze z czasem wyląduje tam końcówka.

Zatem Pioneer 305 , Denon X3800 wchodzą w gre.

Do drugiego wybrał bym Monitor Audio Bronze 200 jako małe podłogówki, do tego center i FX, do Atmosa masz komplet. Wybrał bym dwa suby HT 1205II

Do Pioneera na przykład KEF Q550/750

Jak najbardziej mozna tez patrzeć na Klipsch refeence Pemier czy produkty Paradigm.

Zastanawiam się tylko czy w przypadku SVS nie lepiej brać PB.

Ale i tak wolał bym HT bo to jednak konkurencja do modeli serii 2000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zastanawiam się tylko czy w przypadku SVS nie lepiej brać PB.

Okej... Ale zauważ że PB jest o 1000zł droższy. Przy dwóch sztukach to już ponad 2 koła różnicy.

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale i tak wolał bym HT bo to jednak konkurencja do modeli serii 2000

Jeśli miałby być otwarty sub, to Klipsch RP1000SW zeżre zarówno SVS i RELa w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...