Skocz do zawartości

Wrzucanie filmów YT do treści postów


Piotr Sonido

Recommended Posts

Nie chciałbym rozpoczynać burzy a bardziej zachęcić do dyskusji. Z czasem ten post niech wyląduje w NIC O NAS BEZ NAS. Ale myslę że warto o tym porozmawiać.

Zachęcam także branżę do wypowiedzenia się w tej kwestii.

 

Otóż nie chce aby to zabrzmiało dziwnie bo sam jako pierwszy jeszcze z S4Home zamieszczałem filmy tutaj. Ale  w ostatnim czasie ilość podlinkowanych materiałów zaczyna wręcz przeszkadzać zamiast pomagać. Pytanie czy tylko ja to zauważyłem?

 

Przykładowo. Autor szuka stereo do 10K. Natychmiast podlinkowane są nagminnie filmy szybka piątka wzmacniaczy, kolumn. I to przez wszystkie branże.

Problem jest taki że w szybkiej 5 bardzo czesto nie ma produktu o który pyta autor. Nie spełnia na przykład początkowych założeń wyboru.

Uważam że te filmu, jaka mają formę, niech sobie będą ale nie specjalnie ich linkowanie w takich ilościach jest potrzebne. Na sąsiednim forum AS jest to samo i zaczęto ju to tam nazywać nagminnym marketingiem (nie przeze mnie).

Film ma sens ale nie koniecznie podlinkowany cały czas.

 

Zachęcam do merytorycznej wymiany zdań. Także branżę. Wszystkim zalezy nam na rozbudowywaniu forum.

Jesli tylko to mi deczko przeszkadza a innym nie to ja się oczywiście dostosuje.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

zaczęto ju to tam nazywać nagminnym marketingiem (nie przeze mnie)

Ponieważ to jest marketing. Dla kliknięć i wyświetleń. "Branża" kopiuje te filmiki wszędzie na forum, nawet jeśli w danym temacie pasuje to jak wół do karety. Zwróć uwagę, czy jest tam mówione cokolwiek o wadach danego sprzętu. Jest? No właśnie. ;) Filmik ma tylko zachęcić do kupna i widełki cenowe mają się zgadzać (albo i nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podgląd tych filmików jest po prostu za duży. Gdyby to wyglądało tak:

Tu masz Pan filmik o podłogówkach do małego pokoju:

LINKLINKLINKLINKLINK

Tu o wzmacniaczach w twoim budżecie

LINKLINKLINKLINKLINK

A tu o streamerach

LINKLINKLINKLINKLINK

To tak bardzo nie zapychałoby całej strony wątku. Choć rozumiem, że podglądy są wielkie, kolorowe i mają na sobie kuszące hasła, więc jest większa szansa, że komuś będzie się chciało na nie kliknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze jak narazie problemu. A jesli mowa o wrzutkach typu "szybka 5tka" to... gratuluje pomysłowości. Doceniam kreatywność. A że jest to branża to... moim zdaniem może sobie pozwolic na to, zamiast pisać, ktory ezmacmiacz poleca i dlaczego. 

Druga sprawa to jesli wymusimy na branży by nie linkowała filmów z yt, to wszyscy powinni tez przestać linkować filmy z muzą z yt w temacie "czego słuchasz" !!!

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, od dawna mnie to wnerwia.

Ale dzisiaj...... sam wkleiłem filmik "5 najgorszych wzmacniaczy" i ... nie mam prawa się wypowiadać w temacie.

Nie nie nie. Właśnie to nie o to chodzi. Nie chodzi żeby tego nie robić. Ale żeby ograniczyć ilość.

Wrzuciłeś film w temacie.

A ja mówie kiedy wrzucane sa filmy gdzie produkt z filmu nie do końca jest nawet w temacie :/

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja tam nie widze jak narazie problemu. A jesli mowa o wrzutkach typu "szybka 5tka" to... gratuluje pomysłowości. Doceniam kreatywność. A że jest to branża to... moim zdaniem może sobie pozwolic na to, zamiast pisać, ktory ezmacmiacz poleca i dlaczego. 

Druga sprawa to jesli wymusimy na branży by nie linkowała filmów z yt, to wszyscy powinni tez przestać linkować filmy z muzą z yt w temacie "czego słuchasz" !!!

 

No i takie wypowiedzi tez są potrzebne dziekuję.

Jak mówię ja się dostosuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...