Skocz do zawartości

Zetaw dzielony lub all in one, z głośnikami, do 5000 tys. zł


Adam5

Recommended Posts

Dzień dobry

Planuję zakup sprzętu grającego do sypialni - wzmacniacz + streamer lub all in one. Oczywiście do tego głośniki (do postawienia na komodzie - wiem to profanacja). Komplet do 5000 zł. Ważne jest, aby można było podłączyć komputer jako źródło, choć podstawowym źródłem byłby streaming. Zestaw ma również grać samodzielnie, bez komputera.. Raczej bliski odsłuch. Pokój ok. 11 m2. Muzyka różna, rock, jazz, folk. Chętnie poznam opinie, co w cenie do 5000 zł da się złożyć. Może jakaś chińszczyzna? Tak, wiem, można używane, ale naprawdę, nie chcę czekać aż coś ciekawego się pojawi... lub nie. Będę wdzięczny za podpowiedź praktyków

Edytowano przez Adam5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam5 changed the title to Zetaw dzielony lub all in one, z głośnikami, do 5000 tys. zł

Cześć,
masz wiele ciekawych opcji w danym budżecie. Począwszy od urządzenia all-in-one typu Denon Cool N12 DAB, w którym warto byłoby wymienić kolumny na coś lepszego. Ale moje propozycje są trochę inne. Jeśli kompletny all-in-one z bardzo dobrym dźwiękiem i pełnym wyposażeniem, spójrz na Octavio AMP, do którego dobrałbym kolumny Q Acoustics 3020 lub Kef Q350. Drugą opcją jest zastosowanie bardzo dobrego klasycznego wzmacniacza Rega Brio lub Cyrus One, funkcje sieciowe z WiiM Mini oraz ponownie kolumny Q Acoustics, ewentualnie Indiana Line Nota 260X. Chyba że wchodzimy w klasyczny wzmacniacz o standardowej szerokości, wtedy spójrz na Audiolab 6000A Play.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie mogę zaproponować zestaw  X-HM76D https://sklep.rms.pl/pioneer-x-hm76d-xhm76d-zestaw-stereo-wieza-z-dab-wi-fi-i-bluetooth . Natomiast jeżeli nie jest wymagany odtwarzacz CD, fajnym połączeniem, grającym neutralnie i z lepszym zejście na dole niż Pioneer jest Topping MX5 + kolumn Triangle BR02 + ewentualnie odtwarzacz strumieniowy Wiim Pro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę wysokie oczekiwania na budżet.

Audiolab 6000A Play jest nie do uzycia. Jego funkcje sieciowe to katastrofa

Ceol nie brzmi najlepiej a swoje kosztuje.

Octavio Amp może być całkiem ciekawym pomysłem.

Ale lepiej zrobisz jak po prostu kupisz co innego niż all in one

Cambridge aXR 100, ostatnio bardzo wysoko oceniony Project AMP w AudioVideo czy Cyrus.

Do tego KEF Q 350, ELAC Debut Reference albo UniFi BS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Masz trochę wysokie oczekiwania na budżet.

Audiolab 6000A Play jest nie do uzycia. Jego funkcje sieciowe to katastrofa

Ceol nie brzmi najlepiej a swoje kosztuje.

Octavio Amp może być całkiem ciekawym pomysłem.

Ale lepiej zrobisz jak po prostu kupisz co innego niż all in one

Cambridge aXR 100, ostatnio bardzo wysoko oceniony Project AMP w AudioVideo czy Cyrus.

Do tego KEF Q 350, ELAC Debut Reference albo UniFi BS

Zapraszam Piotrze do nas na kawę i zaprezentujemy działanie funkcji sieciowych Audiolab 6000A Play. To jednak działa, nie jest tak jak piszesz, a kawę mamy naprawdę pyszną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch pierwszych jestem na tak, ale w kwestii trzeciego uważam, że jest to średnia para. Jeśli Bowersy, to wolałbym Regę Brio. Jeśli MX5 to wolałbym KEFy lub Monitor Audio Bronze 100. Znajdziesz też kilka propozycji w naszym materiale z kolumnami podstawkowymi do 2500 PLN. 

Zachęcam też do kontaktu i wizyty w naszym salonie, będziesz mógł przesłuchać tych opcji i samemu zdecydować, która jest dla Ciebie najlepsza :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Za nie duże pieniądze, możemy Ci zaoferować miły dla ucha zestaw ! :)

Znana i ceniona Yamaha WXA50 z głośnikami Elac Debut Reference B6, które często tu na forum się przewijają.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-wxa-50-elac-reference-b-6.html

Funkcjonalnie będziesz miał wszystko, od stremingu (Spotify, Tidal, Airplay, BT, etc) podłączenie telewizora, jakieś źródło analogowe.

Głośnikom Elac nie brakuje zejścia, rozciągnięcia. Brzmi to zresztą trochę cieplej. Może się podobać.

Najlepiej jak się z nami skontaktujesz i posłuchać chociażby tej konfiguracji :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2023 o 21:32, Q21 napisał:

Zapraszam Piotrze do nas na kawę i zaprezentujemy działanie funkcji sieciowych Audiolab 6000A Play. To jednak działa, nie jest tak jak piszesz, a kawę mamy naprawdę pyszną.

Ale ja go miałem :)

Ja wiem że jak ktoś nie ma porównania to po prostu to łyknie. Ale potem jak ktoś używał czegoś innego no to nie.

Rozmawialiśmy ostatnio na Facebooku i bardzo mocno trzymam kciuki aby nowa platforma w którą Audiolab wchodzi się przyjęła i wdrożyła w tańsze urządzenia.

A na kawę chętnie bym zaglądną. Nie pobijecie mnie?

Dnia 5.10.2023 o 12:39, Adam5 napisał:

Witam ponownie.

Mam takie koncepcje:

1. Rega Brio+WiiM Pro + KEF Q350

2. Cambridge AXR10p+ WiiM Pro+ KEF Q350

3. Topping MX5 + WiiM Mini + B&W 607 S2 . Z czasem wzmacniacz do zmiany na lepszy 

Czy to się zgra? 

1 i 2

Ale beda grac inaczej

Te KEFy sa ciekawsze od ELACa no chyba że ich odpowiednik też Adnrego Jonesa UniFi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podłączę się pod ten wątek bo temat  mnie interesuje....
Czy zestaw  Rega Brio+WiiM Pro + nota 260X  lub  NAD 328 + WiiM Mini + nota 260X  mają sens ? Zagra to  fajnie (rock , metal) na powierzchni  20-23 m2 ? 
Wycisnę co najlepsze z tych kolumn?  Bo kolumn zmieniać nie będę. 
Bo im więcej jestem na tym forum to mój pogląd na sprzęt audio bardzo szybko ulega zmianie.  Zupełnie inne spojrzenie sie pojawia a jestem tu dopiero kilka dni. 

Z góry dziekuję za odzew

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...