Skocz do zawartości

Apple Music na amplitunerze


Lukaszwr

Recommended Posts

Hej. Mam do Was pytanko. Posiadam amplituner Denon AVC3800 do tego używam aplikacji Apple Music. Obecnie przesyłam muzykę na Denona przez AirPlay. Czy to dobry pomysł ? Jest jakiś inny sposób aby uzyskać jak najlepszą jakoś ? Czy to już max ? Nie chce inwestować w tidal, bo już płacę jeden abonament w Apple. Pod ampli mam podłączony TV LG C2, ewentualnie tutaj zainstalować jakąś aplikację ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszwr napisał:

Czy to dobry pomysł

Tak.

2 godziny temu, Lukaszwr napisał:

Jest jakiś inny sposób aby uzyskać jak najlepszą jakoś ?

Chyba moża jeszcze kablem (nie mam urządzeń Apple więc nie potwierdzę). Wtedy chyba nie masz ograniczeń wynikających z Airplay. Różnica pewnie będzie bardzo trudna do wychwycenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszwr napisał:

Hej. Mam do Was pytanko. Posiadam amplituner Denon AVC3800 do tego używam aplikacji Apple Music. Obecnie przesyłam muzykę na Denona przez AirPlay. Czy to dobry pomysł ? Jest jakiś inny sposób aby uzyskać jak najlepszą jakoś ? Czy to już max ? Nie chce inwestować w tidal, bo już płacę jeden abonament w Apple. Pod ampli mam podłączony TV LG C2, ewentualnie tutaj zainstalować jakąś aplikację ? 

Airplay zamienia wszystko na ACC 256 więc nie ma prawdziwego hi-res, inna rzecz czy to słychać.

Najprościej pełne możliwości Apple Music osiągnąć podłączając iPada lub Iphone z pzejściówką USB i konwerterem USB/SPDIF (używałem Douk Audio U2 mini) i dalej np. optykiem.

Można też podłączyć korzystając z przejściówki na mini jack i dalej analogowo, ale gra ciszej i nie obsługuje pełnej rozdzielczości.

Wątpię, czy na LG C2 można zainstalować Apple Music, chociaż na Androida też jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Może czegoś nie wiem ale Airplay jest IMHO lossless... 

Może coś się zmieniło, bo dawno nie bawiłem się Apple Music, ale pamiętam, że  ludzie z połączenia przez Airplay robili wręcz doktoraty.

Generalnie Apple Music przez Airplay wszystko wysyła(ło ?)  jako AAC256. Na Mac'u można było się ratować wybierając globalnie Airplay i wtedy było 16/44.1. Ale, o ile pamiętam, nie udało mi się zestawić połączenia bit perfect na moim sprzęcie. A o hires nie było mowy.

BTW tzw. Lossless u Apple jest do 24/48, a oficjalnie o Airplay w Apple Music z wyższą jakością nie ma ani słowa https://support.apple.com/en-us/HT212183

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszwr napisał:

W LG C2 widzę, że jest Apple Music, pytanie czy tam będzie też najwyższa dostępna jakość ?

no i tutaj jest pytanie, Apple nie na wszystkich urządzeniach wspiera pełną jakość. Ba nawet Apple TV 4K pozwala na przesłanie przez HDMI 24/48, jeżeli chcemy HiRes musimy posiłkować się połączeniem kablowym z IPhone, Ipod itd. oraz zewnętrznym DAC (to akurat załatwia amplituner). Według Apple można też uzyskać lossless na urządzeniach z Androidem (też w zależności od urządzenia albo DAC w urządzeniu, albo zewnętrzny).

Reasumując z aplikacji na TV powinieneś uzyskać lossless 24/48, co jest już bardzo dobrą jakością. Nie wiem jak będzie z AirPlay bo nie korzystam, ale możesz to sprawdzić w aplikacji amplitunera na telefonie podczas odtwarzania. Natomiast mało prawdopodobne że będzie odtwarzał muzykę dostępną w Dolby Atmos, na pewno nie przez AirPlay, a liczba urządzeń mających wsparcie od Apple w tej kwestii jest bardzo skromna, Apple nawet nie kwapi się aby je wymienić tylko odsyła do producenta urządzenia z Androidem, LG natomiast ma swój WebOS więc trudno mi jest powiedzieć jak jest ze wsparciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...