Skocz do zawartości

ATMOS w małym salonie? :)


Mateusz Górniak

Recommended Posts

Zapomnialem dodac ze zainteresowalem sie rowniez testem mikrofonow (tego co przyjdzie z rz50 w standardzie oraz umik-1) do pomiaru oraz ustawien naglosnienia i na odchodne kupilem umika-1 by dobrze sobie to ogarnac, z tego co sie zaglebilem w temat nie jest to az tak straszne jak sie wydaje majac dirac live, laptopa oraz jakis uchwyt na mikrofon..:)  wszystko bedzie cacy..musi byc :) jak ktos ma jakies tipy co do regulacji to chetnie poczytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, bo tak sie rozpedziłem z tym kinem ze zamiast 5.1.4 uderzam w 7.1.4 i teraz jak wiadomo RZ50 nie obsłuży mi wszystkiego wiec mysle nad czyms do atmosow badz LCR ?? co myslicie o Emotiva BasX A4??? badz A3? nie szukam nic drogiego tylko by sprawnie i fajnie w duecie z txrz50 działało 7.1.4.. jakies sugestie w co można uderzać? nie szukam sprzetu za 10k do tego ani za 15k :D te 3-4k mysle ze w zupełnosci mi wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o takie połączenie, i teraz pytanie brzmi? lepiej dawac 2 tylne glosniki na dodatkowe wzmocnienie mocy a reszte zostawic przy RZ50 czy np wrzucic odrazu 4 górne atmosy na to( Emotiva BasX A4) ? jaka wasza opinia i jakie najlepsze rozwiazanie by bylo?

1651095893578.png

Edytowano przez Mateusz Górniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciek72 napisał:

Zobacz w instrukcji  , gdzie ( na jakie głośniki ) możesz przypisać końcówki mocy . Chyba tylko w topowych modelach możesz decydować gdzie ma być użyta .

 

Mozna podpiac jak sie podoba na pre out :) wiec 4 atmosy by wspomoc i mysle ze to by bylo fajne wyjscie tylko jak to bedzie brzmiec pozniej :)

Screenshot_2023-10-29-20-40-42-80_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mateusz Górniak napisał:

Mozna podpiac jak sie podoba na pre out :) wiec 4 atmosy by wspomoc

Brzmieć będzie tak że po kalibracji nie odczujesz różnicy. Amplituner wyrówna poziomy i będzie ok. Przemyśl czy zamiast Atmosów zasilić porządnie frontowe kolumny. Wydaje mi się to rozsądniejsze, zresztą mam takie rozwiązanie u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Butler napisał:

Brzmieć będzie tak że po kalibracji nie odczujesz różnicy. Amplituner wyrówna poziomy i będzie ok. Przemyśl czy zamiast Atmosów zasilić porządnie frontowe kolumny. Wydaje mi się to rozsądniejsze, zresztą mam takie rozwiązanie u siebie.

Czyli brac ten A4 dodatkowo i zasilic tym front? Ewentualnie pokombinowac z atmosami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, STELVIO napisał:

To ten Onkyo taki słaby jest, że ta Emotiva A4 będzie lepsza? 

Jeśli tak to bez dwóch zdań lepiej na fronty. Albo na cały przód. Ja mam mocną końcówkę właśnie na przód trzykanałową. Ale Denona takiego średniego. 

Bede sie bawil tym, sproboje LCR ewentualnie atmosy i zobacze czy bedzie roznica, tak czy siak musze cos miec pod 7.1.4 bo ten RZ50 za slaby jest na to wszystko :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo to kawał kloca jest widzę. Obsługuje 9 kanałów. To brakują Ci dwa. Do weź końcówkę dwukanałową na fronty. Albo trzykanałową i na centralny. Jak dla mnie w kinie ważniejszy central jest. Ale do stereo fronty się przydają. Ale jak nie jesteś audiofilem z gramofonem to muzyki będziesz słuchał wiele kanałowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, STELVIO napisał:

Ten Onkyo to kawał kloca jest widzę. Obsługuje 9 kanałów. To brakują Ci dwa. Do weź końcówkę dwukanałową na fronty. Albo trzykanałową i na centralny. Jak dla mnie w kinie ważniejszy central jest. Ale do stereo fronty się przydają. Ale jak nie jesteś audiofilem z gramofonem to muzyki będziesz słuchał wiele kanałowo. 

Czaje sie na A3 czyli LCR i mysle ze to bedzie najlepsze wyjscie, z czasem moze gramofon kupie i vynyli zaczne sluchac :) kolejny plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2023 o 00:30, Mateusz Górniak napisał:

mialem budżet 7,5tys zl a poszlo 20 tys zl 🤣🤣 wy tez tak macie??!

Nie

Bo nie mam na to :P

Dnia 27.10.2023 o 08:10, Mateusz Górniak napisał:

Cenowo bardzo zle wyszlo w UK?

Nie przeliczałem. ale w UK są ceny podobne do naszych chyba że jest ultra promocja. To ceny przez pół i to nie na wszystkie produkty, marki, modele.

Ten rynek przez pewien czas lat temu kilka był mi bliski

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanKlor napisał:

Surround za bardzo z przodu. Fronty trochę za nisko.

Bede dostrajał jak wszystko zamontuje :) kupilem podstawki na fronty 55cm max i na tym glosnik, by mniej wiecej gora byla na poziomie wzroku-ucha ale zawsze podstawki moge zamienic z bocznymi czy cos..narazie tylko tak o stoja :) mamy spoko kanape w ktorej sie tez zapadamy, surround troche potem odsune w tyl z pare cm..to tylko 5m dlugosci pokoj takze bede kombinowal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczne są z przodu względem Ciebie. O tym właśnie mowiłem! To nie może tak być.

 

9 godzin temu, PanKlor napisał:

Kanapę musisz przestawić. Inaczej 7.1.4 nie ma tu sensu. 

No i wracamy do tego co mówiłem wcześniej.

Zostałem jednak stłumiony.

Centralny jest za amplitunerem?

Rozumiem że to na chwilę? Bo to tragicznie gra i wygląda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Te boczne są z przodu względem Ciebie. O tym właśnie mowiłem! To nie może tak być.

 

No i wracamy do tego co mówiłem wcześniej.

Zostałem jednak stłumiony.

Centralny jest za amplitunerem?

Rozumiem że to na chwilę? Bo to tragicznie gra i wygląda.

 

Centralny jest w drodze do mnie, dzis moze paczka przyjdzie :) narazie to jest zarys jak mniej wiecej bedzie, i tez bedzie stolik szklany 3 poziomowy gdzie na dole planuje wrzucic rz50, potem wyzej A3 ktory tez jest w drodze do mnie i na sama gore centralny, stolik bedzie mial wysokosc kolo 50 cm :) czekam tez az atmosy przyjda oraz svs PB 1000 pro :) kabli mam 50 metrow OFC 2x2,5 bo to styknie do monitorow..wszystko laczone na kablach OFC oraz earc HDMI czyli moj amazon cube oraz projektor ktory obecnie jest za rz50 na malym stoliczku i oczywiscie potrójny RCA na LCR do A3 i RCA dla suba dobrej jakosci :)

Edytowano przez Mateusz Górniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies przeczytałen ze niestety ale RZ50 wymusza podłączenia tylko i wylacznie surround poprzez dodatkowy amp wzmacniający...wiec jesli mam A3 i na niego podlaczone w sumie LCR, to teraz musze je przepiac spowrotem i uzyc 2 kanałow do podlaczenia surround czy poprostu dokupic w tym momencie cos na 2 kanaly i takto spiać ze soba??? Czy ktos ogarniety w temacie RZ50 moze doradzic?? Czemu na sztywno firma chce by podlaczac tylko 2 chanel amp by tylko wrzucic w nie surroundy?? :(

Link ponizej do źródła...

https://www.avsforum.com/threads/onkyo-rz-50-7-1-4-full-dolby-atmos-setup.3243368/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 10:01, Mateusz Górniak napisał:

Centralny jest w drodze do mnie, dzis moze paczka przyjdzie :) narazie to jest zarys jak mniej wiecej bedzie, i tez bedzie stolik szklany 3 poziomowy gdzie na dole planuje wrzucic rz50, potem wyzej A3 ktory tez jest w drodze do mnie i na sama gore centralny, stolik bedzie mial wysokosc kolo 50 cm :) czekam tez az atmosy przyjda oraz svs PB 1000 pro :) kabli mam 50 metrow OFC 2x2,5 bo to styknie do monitorow..wszystko laczone na kablach OFC oraz earc HDMI czyli moj amazon cube oraz projektor ktory obecnie jest za rz50 na malym stoliczku i oczywiscie potrójny RCA na LCR do A3 i RCA dla suba dobrej jakosci :)

Czyli jest mozliwość chodzenia po pokoju z kolumnami :)

Dnia 1.11.2023 o 21:44, Mateusz Górniak napisał:

Gdzies przeczytałen ze niestety ale RZ50 wymusza podłączenia tylko i wylacznie surround poprzez dodatkowy amp wzmacniający...wiec jesli mam A3 i na niego podlaczone w sumie LCR, to teraz musze je przepiac spowrotem i uzyc 2 kanałow do podlaczenia surround czy poprostu dokupic w tym momencie cos na 2 kanaly i takto spiać ze soba??? Czy ktos ogarniety w temacie RZ50 moze doradzic?? Czemu na sztywno firma chce by podlaczac tylko 2 chanel amp by tylko wrzucic w nie surroundy?? :(

Link ponizej do źródła...

https://www.avsforum.com/threads/onkyo-rz-50-7-1-4-full-dolby-atmos-setup.3243368/

W Onkyo nie ma jka w Denonie że możesz dowolnie manewrować końcówkami.

Ale moment.

Dalej mówimy o 7.1.4?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...