Skocz do zawartości

ATMOS w małym salonie? :)


Mateusz Górniak

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak w Onkyo i Arcamie masz licencje na pokładzie. W Denon i Marantz musisz doliczyć +1000 zł za licencję i mikrofon

Mikrofon - 600 PLN za UMIK. Nie znalazłem taniej w pl. 

Licencją 350 USD za full range więc też nijak 1000 PLN niestety. Można na firmę więc nie doliczą podatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystam z profesjonalnej kalibracji to nie muszę nic kupować. Ani mikrofonu ani licencji żadnej. Ponoszę koszt samej usługi. A kiedy ten mikrofon by mi się przydał to nie wiem. A ile razy robię przemeblowanie w pokoju gdzie są ustawione wszystkie kolumny plus sufitowe to niech każdy sobie sam odpowie. U mnie kino było ustawiane przez te pare lat różnymi sposobami. Ale na koniec nie żałuję wydanych pare stówek na firmę która doskonale wie co z czym się je. Nigdy więcej u siebie bym się z tym nie bawił. To samo tyczy się obrazu tv czy proja. Ale to nie ten temat. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli korzystam z profesjonalnej kalibracji to nie muszę nic kupować. Ani mikrofonu ani licencji żadnej. Ponoszę koszt samej usługi. A kiedy ten mikrofon by mi się przydał to nie wiem. A ile razy robię przemeblowanie w pokoju gdzie są ustawione wszystkie kolumny plus sufitowe to niech każdy sobie sam odpowie. U mnie kino było ustawiane przez te pare lat różnymi sposobami. Ale na koniec nie żałuję wydanych pare stówek na firmę która doskonale wie co z czym się je. Nigdy więcej u siebie bym się z tym nie bawił. To samo tyczy się obrazu tv czy proja. Ale to nie ten temat. 😉

Co dokładnie ustawiali? 

Tylko korekcja basu ? Czy wszystkich kolumn ?Jakieś ustroje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, STELVIO napisał:

Wszystkie kolumny. Subwoofery. Cały zestaw kina do miejsca odsłuchu. 

I żadnych ustrojów?Z tego co pamiętam ,to salon codziennego użytku...? Tak...?A jaka różnica w porównaniu do automatycznej kalibracji?

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pokój (prawie kinowy) i akustyka przygotowana wcześniej wystarczająco. Ale byłem przygotowany, żeby ewentualnie coś dołożyć jakby było nie tak jak trzeba. Byłem otwarty na wszystko. Powiem tak. Nikt nie musi się z ty zgadzać. Przez te lata ustawień, kalibracji było multum. Kombinacji itd. Pierwsza poważniejsza kalibracja robiona przez osobę typu wszystko wiem i umiem. To różnica była. Na pewno. Ale odczuwalna to była ta ostatnia. Wydaje mi się, że tu dopiero wszystko wyłazi z głośników jak należy. I w muzie też. Bo inaczej jest pod muzykę. O basie nie wspomnę. Robiłem też testy subów wcześniej i uważam, że jednak za różnicą w cenie jakość też się zmienia. Mam to już ponad dwa lata i nic nie będę zmieniać jeszcze długo. W końcu jestem usatysfakcjonowany. 

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, STELVIO napisał:

To jest pokój (prawie kinowy) i akustyka przygotowana wcześniej wystarczająco. Ale byłem przygotowany, żeby ewentualnie coś dołożyć jakby było nie tak jak trzeba. Byłem otwarty na wszystko. Powiem tak. Nikt nie musi się z ty zgadzać. Przez te lata ustawień, kalibracji było multum. Kombinacji itd. Pierwsza poważniejsza kalibracja robiona przez osobę typu wszystko wiem i umiem. To różnica była. Na pewno. Ale odczuwalna to była ta ostatnia. Wydaje mi się, że tu dopiero wszystko wyłazi z głośników jak należy. I w muzie też. Bo inaczej jest pod muzykę. O basie nie wspomnę. Robiłem też testy subów wcześniej i uważam, że jednak za różnicą w cenie jakość też się zmienia. Mam to już ponad dwa lata i nic nie będę zmieniać jeszcze długo. W końcu jestem usatysfakcjonowany. 

Twoja wypowiedź potwierdza w dużym stopniu to,że automatyczne systemy coś tam poprawiają ale nie ma jak ręka fachowca od akustyki 👍...Prawdziwego fachowca 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PanKlor napisał:

Mikrofon - 600 PLN za UMIK. Nie znalazłem taniej w pl. 

Licencją 350 USD za full range więc też nijak 1000 PLN niestety. Można na firmę więc nie doliczą podatku.

Bywa że Dirac jest na promocji -50% ale chyba tylko w BF. Słuszna uwaga natomiast nie wiem czy Full range.

No to w takim razie. 1500 - 2000 zł do kwoty :)

Jeszcze lepiej.

14 godzin temu, PanKlor napisał:

No dobra to czym to kalibrował ów fachowiec?

Bo zaczęło się od Diraca i tutaj czy chcesz czy nie to licencje musisz kupić (albo z amplitunerem albo oddzielnie). 

 

Zdarza sięże mają swoje urządzenia pomiarowe. Zewnętrzne.

Poszczają odpowiedni sygnał przez amplituner ale wyłapuje go "inny system"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zdarza sięże mają swoje urządzenia pomiarowe. Zewnętrzne.

Mogą też mieć UMIKa + REW, pewnie są też bardziej pro (płatne rozwiązania). Ale ale .... przecież korektę trzeba gdzieś zapisać, żeby jej używać. Nie wierzę, że za kilka stówek fachowiec zostawił np. mini DSP z jakąś licencją itp. Co najwyzej trochę lepiej pokręcił suwakami w Audyssey za 100 PLN (jeżeli to był Denon/Marantz), ewentualnie zalecił dorzucenie czegoś do pokoju.

 

Więc twierdzenie, że nie ma sensu kupować Diraca bo ktoś a) miał zrobioną akustykę (to też kosztuje i nie wszędzie się da) b) ktoś inny mu to skonfigurował (nie wiadomo czym) jest lekko na wyrost. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Mogą też mieć UMIKa + REW, pewnie są też bardziej pro (płatne rozwiązania). Ale ale .... przecież korektę trzeba gdzieś zapisać, żeby jej używać. Nie wierzę, że za kilka stówek fachowiec zostawił np. mini DSP z jakąś licencją itp. Co najwyzej trochę lepiej pokręcił suwakami w Audyssey za 100 PLN (jeżeli to był Denon/Marantz), ewentualnie zalecił dorzucenie czegoś do pokoju.

 

Więc twierdzenie, że nie ma sensu kupować Diraca bo ktoś a) miał zrobioną akustykę (to też kosztuje i nie wszędzie się da) b) ktoś inny mu to skonfigurował (nie wiadomo czym) jest lekko na wyrost. 

Dokonuje zmian w istniejącej kalibracji na amplitunerze (YPAO, Audyssey) czy equalizerach manualnie.

I potem znowu test na REW i tak do momentu osiągnięcia punktu docelowego. A zapisac ustawienia możesz jako profil.

W nowych Denonach i Marantzach nawet jest to lepie jschowane żeby pacjent nie zmieniał przez przypadek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Dokonuje zmian w istniejącej kalibracji na amplitunerze (YPAO, Audyssey) czy equalizerach manualnie.

 

No właśnie - czyli dalej ograniczony jest tym co można zrobić w ramach wbudowanego systemu korekcji. Pytanie czy ten sam specjalista mający do dyspozycji np. podstawowego Audyssey vs Dirac nie uzyskałby lepszego efektu? Przecież nawet w samym Audyssey vs XT32 słychać duże rónice. 

 

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W nowych Denonach i Marantzach nawet jest to lepie jschowane żeby pacjent nie zmieniał przez przypadek :P

Wcale nie jest schowane i bardzo łatwo to zmienić. Właśnie po to, żeby sobie potestować A/B.

Moża ja po prostu bardziej techniczny jestem i samo dlubanie oraz obserwowanie różnic też sprawia mi trochę frajdy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

No właśnie - czyli dalej ograniczony jest tym co można zrobić w ramach wbudowanego systemu korekcji. Pytanie czy ten sam specjalista mający do dyspozycji np. podstawowego Audyssey vs Dirac nie uzyskałby lepszego efektu? Przecież nawet w samym Audyssey vs XT32 słychać duże rónice. 

Słychać z automatu. Bo kalibracja wyłapuje więcej.

A pytanie ile zmienia sama personalizacja ustawień.

Przypominam że CXR dobrze pamiętam amplitunery od Cambridge  nie miały w ogóle żadnej kalibracji a grały super i użytkownicy byli zadowoleni.

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Wcale nie jest schowane i bardzo łatwo to zmienić. Właśnie po to, żeby sobie potestować A/B.

https://hifistation.pl/marantz-cinema-60-czarny.html

O to mi chodzi

"Instalatorzy uzyskują również dostęp do wielu nowych funkcji, w tym trybu CI, który chroni określone ustawienia i zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności serwisu z powodu błędu użytkownika."

 

Ale chwileczkę. Bo tak rozgorzała dyskusja. Ja nie jestem zwolennikiem zewnętrznych firm :) które zrobią to za nas w domu.

Więc wracam na Twoją stronę :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Słychać z automatu. Bo kalibracja wyłapuje więcej.

A pytanie ile zmienia sama personalizacja ustawień.

Przypominam że CXR dobrze pamiętam amplitunery od Cambridge  nie miały w ogóle żadnej kalibracji a grały super i użytkownicy byli zadowoleni.

https://hifistation.pl/marantz-cinema-60-czarny.html

O to mi chodzi

"Instalatorzy uzyskują również dostęp do wielu nowych funkcji, w tym trybu CI, który chroni określone ustawienia i zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności serwisu z powodu błędu użytkownika."

 

Ale chwileczkę. Bo tak rozgorzała dyskusja. Ja nie jestem zwolennikiem zewnętrznych firm :) które zrobią to za nas w domu.

Więc wracam na Twoją stronę :)

 

 

 

Dyskusja widzę się ciągnie, bo ktoś nie może przełknąć, że kalibrację można zrobić lepiej i za mniejsze pieniądze. Przez kogoś kto faktycznie się tym zajmuje, a nie teoretyzuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, przemeklbn napisał:

A co Ci się nie podoba w takich usługach?

Nic. Lubie to robić sam.

Lubie "zmarnować" 3-4 filmy i ustawiać kino pod siebie. :)

16 minut temu, STELVIO napisał:

Dyskusja widzę się ciągnie, bo ktoś nie może przełknąć, że kalibrację można zrobić lepiej i za mniejsze pieniądze. Przez kogoś kto faktycznie się tym zajmuje, a nie teoretyzuje. 

Może ktoś chce zrozumieć dlaczego za to płacić? Nie wiem to nie do mnie. JA nie jestem przeciw :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Słychać z automatu. Bo kalibracja wyłapuje więcej.

 

Ot to to ... lepsze algorytmy zrobią więcej. 

 

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A pytanie ile zmienia sama personalizacja ustawień.

 

Nigdy tego nie negowałem. Ustawiasz pod siebie a nie automat.

 

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

"Instalatorzy uzyskują również dostęp do wielu nowych funkcji, w tym trybu CI, który chroni określone ustawienia i zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności serwisu z powodu błędu użytkownika."

 

Alboto jakiś bełkot marketingowy albo faktycznie zakopane głęboko w menu. Czego szukać bo w X3800 w instrukcji hasło CI nie znajduje. 

 

17 minut temu, STELVIO napisał:

Dyskusja widzę się ciągnie, bo ktoś nie może przełknąć, że kalibrację można zrobić lepiej i za mniejsze pieniądze. Przez kogoś kto faktycznie się tym zajmuje, a nie teoretyzuje. 

Primo - nie wiesz czy można zrobić lepiej. Wiesz, że Tobie się podobało. Mowa była o Dirac Live Skoro nie słyszałeś go w swoim systemie to możesz co najwyżej powiedzieć, że gra na tyle dobrze, że nie widzisz potrzeby wydawania kasy. I to szanuję. To co tam ten magik zrobił i czym to ustawiał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Alboto jakiś bełkot marketingowy albo faktycznie zakopane głęboko w menu. Czego szukać bo w X3800 w instrukcji hasło CI nie znajduje. 

Ha. Dobre pytanie :)

Nie wiem. Ja tam nie zaglądam. Wydaje mi się że to było. Tylko może teraz mozna to schować zeby faktycznie niedoświadczony pacjent nie mógł czegoś zmienić. Nie wiem.

Marketing na pewno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

Znalazłem.... "Setup lock". Po prostu wyłącza całe menu. 😂

"When “Lock” is set to “On”, no setting items are displayed except for “Setup Lock”."

Serio?

A ha.

Nie no serio. ŻENŁUA

Czyli instalator Ci zmieni a Ty sobie już nic nie  zrobisz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...