Skocz do zawartości

Sansui au70 klon Jakie Kolumny...


Wooke

Recommended Posts

Ogólnie; konstrukcja PP na EL84, moc ok 18W zatem to już dosyć mocna lampa ale jak to w konstrukcjach lampowych kolumny powinny spełniać dwa warunki od strony technicznej;

1. Skuteczność (1W/1m) minimum 92dB

2. W miarę niski spadek impedancji dla niskich częstotliwości - powiedzmy do tych 3,5ohm (kolumny "czołgi" typu zejście do 2 ohm w dole pasma są z reguły dla tego typu lampy problemem)

3. Raczej prosta konstrukcja max 3 drożna

Resztę dopierasz pod siebie; wielkość kolumn, podłogówki/podstawkowe, kolor, design, budżet, vintage/nowe/stare etc.

Kolumn jest od groma od vintage (Tannoy, EV, Pioneer,..) po nowsze typu (Snell) po najnowsze typu (Tannoy, Fyne Audio, Spendor,..). Do tego dodajmy konstrukcje DIY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, jakiego dźwięku od kolumn oczekujesz? Ile chciałbyś wydać? :)

Z tego, co widzę po Twoim drugim wątku, to rozważasz Klipsche Forte. Na pewno spróbowałbym też Pylon Audio Jade 20. Bardzo fajna konstrukcja w swoim budżecie i jeśli szukamy takiego stylu :)  Zainteresowałbym się też Wharfedale Linton, a także warto Klipsch Heresy - to oczywiście sporo wyższy budżet, ale bardzo ciekawa opcja, lepsza też od Forte, zwłaszcza do niewielkiego pomieszczenia. Z nowszym designem warto spróbować Amphion Argon1. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On od wilk audio zamówił tylko tyle wiem 

10 godzin temu, elektron6 napisał:

Ogólnie; konstrukcja PP na EL84, moc ok 18W zatem to już dosyć mocna lampa ale jak to w konstrukcjach lampowych kolumny powinny spełniać dwa warunki od strony technicznej;

1. Skuteczność (1W/1m) minimum 92dB

2. W miarę niski spadek impedancji dla niskich częstotliwości - powiedzmy do tych 3,5ohm (kolumny "czołgi" typu zejście do 2 ohm w dole pasma są z reguły dla tego typu lampy problemem)

3. Raczej prosta konstrukcja max 3 drożna

Resztę dopierasz pod siebie; wielkość kolumn, podłogówki/podstawkowe, kolor, design, budżet, vintage/nowe/stare etc.

Kolumn jest od groma od vintage (Tannoy, EV, Pioneer,..) po nowsze typu (Snell) po najnowsze typu (Tannoy, Fyne Audio, Spendor,..). Do tego dodajmy konstrukcje DIY

25w na kanał 

Lubię dźwięk czysty z delikatną góra żeby nie cięła uszu 

Podobają mi się duże membrany wiem może być to problem.

Preferuje używki bo chodzi o cenę towaru.

Bo do 15k jest już czego wybrać ale się nie upieram 

Jeśli da się tanio to super....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wooke napisał:

On od wilk audio zamówił tylko tyle wiem 

25w na kanał 

Lubię dźwięk czysty z delikatną góra żeby nie cięła uszu 

Podobają mi się duże membrany wiem może być to problem.

Preferuje używki bo chodzi o cenę towaru.

Bo do 15k jest już czego wybrać ale się nie upieram 

Jeśli da się tanio to super....

25w z pp EL84 to trochę zabójstwo dla lamp końcowych. Taka moc ma w zasadzie tylko Pioneer SM83 z napięciem anadowym 460v! Tutaj normalne el84 nie wyrabiają i rozwiązaniem jest droga wersja 7189 lub sowieckie 6p14p. Ale to inny temat.

Duże membrany, używki i budżet 15k to szukasz kolumn Tannoy.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6p14p-er  wojskowe ;) na luzie

Dzięki za podpowiedź 

https://www.ebay.co.uk/itm/256166548767?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=vlk0WI3LRKe&sssrc=4429486&ssuid=HMI_vRxAROq&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

https://www.ebay.co.uk/itm/266426121431?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=0HHnfiTOTmu&sssrc=4429486&ssuid=HMI_vRxAROq&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...