Skocz do zawartości

Wybór głośnika centralnego do Klipsch Rp6000f mk1


zelekzelek

Recommended Posts

Hej, prośba jak w temacie. Modernizuję swoje KD. Pomieszczenie 26 m2, odległość od TV ok 3,5m.

Ampli Onkyo tx nr 686 - on zostaje. Na przód idą RP6000F mk1. Zastanawiam się nad centralnym. Problem polega na tym, że głośnik centralny będzie stał na półce w szafce RTV. Wnęka ma wymiary  szer. x wys x gł.: 50x18x35 cm, także jestem tu mocno ograniczony. Pod fronty oczywiscie pasowałby RP500C, ale on ma obudowe otwartą, z portem bass reflex umieszczonym z tyłu. To chyba nie ma sensu na półce? Alternatywą są R50C i R52C - oba w obudowie zamkniętej, wiem, że seria niżej, ale zakłądam, że zagrają lepiej z półki?

Co myślicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zelekzelek napisał:

Pod fronty oczywiscie pasowałby RP500C, ale on ma obudowe otwartą, z portem bass reflex umieszczonym z tyłu. To chyba nie ma sensu na półce?

To nie gra roli. Masz głośnik centralny ustawiony na full band? Chyba nie. Konfiguracja powinna odciąć poniżej ~80Hz, więc basy nie powinny tu się pojawiać = położenie BR nieistotne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Butler napisał:

To nie gra roli. Masz głośnik centralny ustawiony na full band? Chyba nie. Konfiguracja powinna odciąć poniżej ~80Hz, więc basy nie powinny tu się pojawiać = położenie BR nieistotne. 

Zgadza się, napewno nie będą grały na full band, ale z jakiegoś powodu ten bass reflex strojony na te 60-pare HZ. Nie wiem - głośno myślę ;)

Z drugiej strony na półce za głośnikiem też jest przestrzeń, jest również otwór na kable w tylnej ściance półki - umożliwiający ruch powietrza z bass reflexu.

Może przesadzam i po prostu szukać Rp-500C ? ew. RP-250C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zelekzelek napisał:

ale z jakiegoś powodu ten bass reflex strojony na te 60-pare HZ. Nie wiem - głośno myślę

Szczerze... Olej to. To bardzo ważny kanał w systemie, odpowiada za całą centralną akcję i przede wszystkim za dialogi. Z mojej strony, nisko schodzący wobec tego central to nic fajnego. Nie chciałbym by niskie tony zaburzały wyrazistość mowy, a słabe realizacje często nie pomagają. Nie kupuj erek, tylk RP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...