Skocz do zawartości

Yamaha as-701


Snow

Recommended Posts

Cześć, Pylony docenią na pewno lepsze wzmacniacze :) Yamaha na pewno jest jedną z opcji, ale warto zapoznać się z kilkoma innymi opcjami jeśli nie jesteś bardzo przywiązany do producenta. Do nich na pewno zaliczyłbym Primare i15 Prisma, które gra również technicznym dźwiękiem, nieco rozjaśnionym. Bardzo ciekawa opcja ze świetną aplikacją. 

Drożej, ale na pewno ciekawiej wizualnie znajdziesz z kolei Cambridge Audio EVO 75. To jest neutralniejsze granie, ale z bardzo fajną dynamiką i pozwala grać kolumnom. Ze sprzętów nie all-in-one sprawdziłbym też Audiolaba 7000A, a do niego WiiM Pro

Ogółem też przyznam, że Twój obecny zestaw jest bardzo wyważony i największą różnicę uzyskasz zmieniając oczywiście nie tylko wzmacniacz, ale i kolumny. W przyszłości warto będzie rozważyć np. Pylon Diamond 25

W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 21:11, Snow napisał:

Witam.Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza  Yamaha as-701 na amplituner Yamaha rn-1000a,czy jest wogóle sens czy rn 1000a lepiej zagra niż as 701 z kolumnami Pylon Audio Sapphire 25

Na Twoim miejscu ......kiedyś byłem. I przesiadłem się z 701-ki na 1200-tkę.

I tak, miało to sens. Granie stało się mniej metaliczne, delikatniejsze, ciemniejsze, takie bardziej dostojne, że się tak wyrażę.

1000a zbudowany jest na bazie 1200-ki , gra zapewne podobnie . Chociaż to amplituner a nie czysty wzmak, ale zbiera dobre recenzje. Ale....jest drogi.

Osobiście doradzałbym Ci przesiadką na np. taki zestaw jak mój :) Wyjdzie Cię to kilka tysięcy taniej , a do tego możesz sobie dobrać dowolny streamer z dowolną aplikacją i funkcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej

Dziś słuchałem kilku wzmacniaczy (Rotel, Arcam, NAD 368 i Yamahy).

Miały pobić mojego leciwego ampli Onkyo 806.

Moje zaskoczenie - Onkyo nadal rządzi, dopiero 701 Yamahy dała coś lepiej. Sprzedawca namówił mnie na nowsze ampli RN 800 lub 1000 i tu zaskoczenie - muzycznie uważam, że 701 jednak delikatnie lepiej reprodukuje dźwięk od młodszych braci, ale jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że streamer Bluosound kładzie na łopatki wbudowany MusicCast w Yamasze.

Decyzja - 701 i zewnętrzny streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Miałem, przerabiałem.

Ale zewnętrznym streamerem była Yamaha z Musiccast :)

Zresztą do dzisiaj jest :) Niezawodna.

Miłego odsłuchu.

Do Yamahy  701 mam podpięte kolumny Pylon Audio Sapphire 25,chcę zmienić na Elac Carina 247.4 i moje pytanie czy będzie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w tych kolumnach, ale z opinii przewijających się na tym forum, myślę ,że są na to bardzo duże szanse. Te Elaki to co najmniej pólka wyżej od Twoich obecnych kolumn. Ale inną kwestią jest też to, w czym oczekiwał byś poprawy ? Co najbardziej chciałbyś zmienić ? Ważna jest też wielkość pomieszczenia. Elaki są zdecydowanie mniejsze.

Są teraz w dobrej cenie. W S4hoime są za 7000 zł . Wypożycz i sprawdź, czy będzie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Snow napisał:

Do Yamahy  701 mam podpięte kolumny Pylon Audio Sapphire 25,chcę zmienić na Elac Carina 247.4 i moje pytanie czy będzie lepiej?

Witaj,

Sądzę, że nie tylko lepiej ale spotkasz się z zupełnie inną prezentacją.

Natomiast...na AS701 nie poczujesz aż tyle ile mógłbyś :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Sądzę, że nie tylko lepiej ale spotkasz się z zupełnie inną prezentacją.

Natomiast...na AS701 nie poczujesz aż tyle ile mógłbyś :)

 

A jak jest z basem w tych Elacach bo Pylony wydaje mi się że go mają trochę za dużo,pokój mam 20 m,myślałem jeszcze nad wymianą Yamahy na Cambridge Audio cxa 81 tylko czy to jest duży krok do przodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 19:41, John_ny napisał:

Hej

Dziś słuchałem kilku wzmacniaczy (Rotel, Arcam, NAD 368 i Yamahy).

Miały pobić mojego leciwego ampli Onkyo 806.

Moje zaskoczenie - Onkyo nadal rządzi, dopiero 701 Yamahy dała coś lepiej. Sprzedawca namówił mnie na nowsze ampli RN 800 lub 1000 i tu zaskoczenie - muzycznie uważam, że 701 jednak delikatnie lepiej reprodukuje dźwięk od młodszych braci, ale jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że streamer Bluosound kładzie na łopatki wbudowany MusicCast w Yamasze.

Decyzja - 701 i zewnętrzny streamer.

starszy RN803 był zbudowany na bazie AS 701.

Kolega z forum obok testował nowego RN1000 z  starszym 803 i podobno gra jednak słabiej.

Więc nic dziwnego że AS 701 wygrał ten bój.

Dnia 29.11.2023 o 07:38, Snow napisał:

Do Yamahy  701 mam podpięte kolumny Pylon Audio Sapphire 25,chcę zmienić na Elac Carina 247.4 i moje pytanie czy będzie lepiej?

będzie. Moim zdanniem to wyższa klasa grania. W każdym paśmie.

9 godzin temu, Snow napisał:

A jak jest z basem w tych Elacach bo Pylony wydaje mi się że go mają trochę za dużo,pokój mam 20 m,myślałem jeszcze nad wymianą Yamahy na Cambridge Audio cxa 81 tylko czy to jest duży krok do przodu?

81 gra lepiej od 701ki. Tak to krok do przodu.

Bas w Carina jest ale faktycznie nie jest taki rozlużniony i dudniący jak w Szafirach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 12.10.2023 o 19:57, Snow napisał:

Ale czy pylon audio diamond 25 lepiej zagra z Yamahą as 701 niż Sapphire 25

ze trzy lata temu kiedy stałem przed zakupem sprzetu odsluchiwalem z Yamaha wiele kolumn i pamiętam ,że te saphire grają z Yamaha jak nakryte kocem, szukałabym innych kolumn 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No przeciez miedzy tymi wzmacniaczami jest spora różnica. Im niższy model wzmacniacza tym brzmi bardziej Vką. I bardziej metalicznie.

Patrząc na 701 względem 1200 to tak. Słuszne odczucie.

Patrząc natomiast na 201 vs 701 model gra bardziej liniowo i mniej technicznie. Bardziej naturalnie. Wiec zalezy do czego się ktoś odnosi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No przeciez miedzy tymi wzmacniaczami jest spora różnica. Im niższy model wzmacniacza tym brzmi bardziej Vką. I bardziej metalicznie.

Patrząc na 701 względem 1200 to tak. Słuszne odczucie.

Patrząc natomiast na 201 vs 701 model gra bardziej liniowo i mniej technicznie. Bardziej naturalnie. Wiec zalezy do czego się ktoś odnosi.

 

Słusznie,

Podobnie jest też pomiędzy modelami AS1200, AS2200 i AS3200, choć ten ostani jest czymś INNYM :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, terracan1929 napisał:

Nie chce mi się nawet odpowiadać na tak zadane pytanie.

 

Słusznie. Musze się od Ciebie uczyć.

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Słusznie,

Podobnie jest też pomiędzy modelami AS1200, AS2200 i AS3200, choć ten ostani jest czymś INNYM :)

 

Tak. chociaż tutaj nie powiedział bym że jest naleciałość metaliczna.

I pomiędzy 1200 a 2200 ja takiego skoku nie odczułem. W sensie nie tak instotnego jak miedzy 201 a 701 :)

3200 chyba nie był mi dany do odsłuchu.

3100 ostatni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...