Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 do słuchania muzyki i oglądania filmów


TrevorG

Recommended Posts

Cześć.

Chcę poprawić dźwięk w pseudo pokoju audio-video (zwanym też sypialnią).

Plan_sypialni.png.f8c497679d9bceb7464fc3eedaf40ee1.png

Żeby nie było zbyt prosto: nie ma specjalnego miejsca odsłuchu, najczęściej będzie słuchane i oglądane z miejsc wskazanych niebieskim kolorem.

Sprzęt ma przygotowane miejsce w czerwonym prostokącie. Są dwie możliwości: sprzęt może być ustawiony pod stołem (wysokość maksymalna 90 cm) i/albo na stole (wysokość do ~20cm).

Zdaję sobie sprawę, że warunki nie są idealne, delikatnie mówiąc. Ale głównie zależy mi na ogólnym poprawieniu jakości audio - aktualnie dźwięk puszczam z głośników komputerowych, które w dodatku się psują.

Dźwięk będzie puszczany w 90% z komputera (stoi zaraz obok), w reszcie przypadków z Bluetooth.

Wstępnie myślałem o konfiguracji Yamaha A-S500 + Elac Debut 2.0 B6.2, ale jestem niespecjalnie zorientowany w tej kwestii. Jeśli będzie potrzeba to rozejrzę się za odsłuchem. Celuję z nowy sprzęt. Do tego chciałbym dorzucić subwoofer i coś do odbierania Bluetootha.

Budżet: do około 5000 zł.

Z góry dzięki.

 

Edytowano przez TrevorG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Na tak małej szerokości uzyskasz efekt "słuchawkowy" więc raczej nie będziesz z tego zadowolony :)

W 20m2 można byłoby postawić chociażby taki zestaw o którym wspomniałeś albo i coś podobnego. W każdym razie przestrzeń (a raczej jej brak) zje lwią część całej przyjemności.

Nie ma szans na jakieś przemeblowanie :)?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego sprzetu który zagra dobrze dla wszystkich tych miejsc.

Wiec

Albo wybierasz dla jednego a w drugim akceptujesz jak jest. Albo wybierasz dla jednego a dla drugiego sluchawki? czy coś

Z przodu jest maly rozstaw jak na 5 metrów odegłości.

Moim zdaniem bedzie to gralo tak sobie po prsotu.

ELAC B6.2 to fajne kolumny za 1000 zł pare to nie wiem czy znajdziesz coś inngo.

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie ma szans na jakieś przemeblowanie :)?

Ode mnie to samo.

Bez tego średnio.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko będzie załatwić dobre rozwiązanie ze wszystkich tych miejsc. Przemyślałbym niewielkie kolumny on-wall do oglądania z łóżka. Takie System Audio Saxo 6 są ciekawą opcją, taniej Argon Audio Alto 4Wall. Podpinasz je do Argon Audio SA1 i masz fajny, niewielki zestaw do odsłuchu z łóżka, może również z tego narożnika po lewej stronie. Jeśli chciałbyś iść w subwoofer, to świetną opcją jest SVS SB-1000. Dostaniesz go obecnie w bardzo dobrej cenie, ale trzeba się spieszyć, bo zostało już niewiele sztuk :) 

Do odsłuchu na biurku wybrałbym jednak słuchawki lub drugie, niewielkie kolumny aktywne, jak Pioneer DM-40BT. To moim zdaniem będzie najciekawsza i najwygodniejsza opcja na rozwiązanie nagłośnienia sypialni. 

Elaci też są ciekawe, ale czy masz jak je odpowiednio ustawić? 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na wstępie: tak, zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko coś dobrać, żeby grało względnie ok (dla pewnych definicji "ok") wszędzie. Bardziej szukam porady/opinii co można wyciągnąć z tego co jest i ewentualnie powyżej jakiego pułapu już nie wchodzić, bo nie ma sensu przy tak kiepskiej sytuacji przestrzennej.

Przemeblowanie, czy zmiana ustawienia kolumn nie wchodzi w grę raczej. Po lewej jest szafa nie do przesunięcia, a i same głośniki by przeszkadzały przy użytkowaniu. Po prawej jest specyficzne biurko, które ciężko będzie przestawić w inne miejsce. Jedynie jedna kolumnę mógłbym powiesić w gónym, prawym rogu, ale na wysokości min. ~1.70 m. Ewentualnie mógłbym jakąs kolumnę powiesić przed szafą, ale tam byłaby w zasadzie pod sufitem. Podejrzewam, że to niezbyt poprawia sytację, abstrahując od głupiego wyglądu ;) Na górnej ścianie jest wyświetlany ekran z projektora. Na lewej, przed szafą są drzwi. Po prawej przed biurkiem jest okno. No i umieszczenie sprzętu w czerwonym prostokącie ma tę zaletę, że będę mógł tam zabezpieczyć go przed dostępem dzieci.

Swoją drogą: w oryginalnym poście zrobiłem babola - miałem na myśli Yamaha A-S501. W ogóle post jest trochę chaotyczny, bo przypadkiem go opublikowałem za szybko i musiałem bardzo sprawnie go edytować. Wybaczcie :(

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Albo wybierasz dla jednego a dla drugiego sluchawki?

2 godziny temu, Q21 napisał:

Do odsłuchu na biurku wybrałbym jednak słuchawki lub drugie, niewielkie kolumny aktywne, jak Pioneer DM-40BT. To moim zdaniem będzie najciekawsza i najwygodniejsza opcja na rozwiązanie nagłośnienia sypialni. 

Tak, biorę pod uwagę też, żeby przy komputerze mieć osobny niewielki zestaw w przyszłości. Słuchawki posiadam, ale korzystam tylko gdy muszę praktycznie, tzn. tylko jak nie chcę, żeby było słychać coś na zewnątrz.

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Na tak małej szerokości uzyskasz efekt "słuchawkowy"

Tzn.?

3 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś iść w subwoofer, to świetną opcją jest SVS SB-1000.

Dzięki za propozycję, też już mi się przewijał gdzieś w poszukiwaniach.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Takie System Audio Saxo 6 są ciekawą opcją, taniej Argon Audio Alto 4Wall.

Montowane na tej ścianie u góry? Jeśli tak, to będzie ciążko, bo obraz z projektora zajmuje prawie całą ścianę.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Podpinasz je do Argon Audio SA1

O, to jest ciekawa propozycja. W zasadzie ma wszystko co bym chciał (więc nawet przebija A-S501, do którego musiałbym dorzucić coś do Blutootha). Jedyne pytanie: czy będzie w stanie napędzić kolumny (powiedzmy, że te Elaci) stojące w tym czerwonym prostokącie tak żeby dobrze grały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Tak, nie powinno być problemu z napędzeniem.

Ok, dzięki.

11 minut temu, Q21 napisał:

W czerwonym prostokącie będzie średnio przez fakt, że kolumny będą bardzo blisko siebie.

Uhm, rozumiem. Pech, biorę to klatę.

 

13 minut temu, Q21 napisał:

Nie dasz rady przesunąć tej, jak zgaduję, szafy z lewego górnego rogu?

Nie. Duża, na wymiar, przykręcona, takie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na twoje pomieszczenie spróbuj tego urządzenia.Sam nie słuchałem, ale ogólnie jest chwalony, ładnie wygląda , zajmuje mało miejsca i nie potrzeba do niego za wielu kabli.Może warto wypożyczyć i sprawdzić.

 

Naim Mu-so 2nd 

https://www.hfc.com.pl/test/3870,naim-mu-so-2.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...