Skocz do zawartości

przedwzmacniacz lampowy - zakup


Recommended Posts

 Witam  Kolegow  ....  Ostatnio  miałem  okzje  posłuchać  przedwzmacniacza  lampowego     do  gramofonu    i  byłem  zaskoczony  jakoscia  dzwieku    ,  i  to  znacząco  ......  i  tak  sobie   pomyslałem  ze  moze   do  cyfry  tez  bym  zakupił takie  urzadzenie  ,  gramofonowy  był  diy ,  wiec   nie  ma  strachu . 

   Wertujac   net  wyskakiwały   mi   takie  urzadzenia  jak-

      Projekt  Endera  -  conrad  jonson 

       preamp   Muzg   audio    -  ten   be  z lamp  i  obudowy 

     Olx  audio   note   m  zero-   niestety   sprzedajacy nie   reaguje   ma  moje  maile  .

   projekt    Z  wieliczki  Cat sl  1   ,  niestety   cena  trzy  tysiace .

       Projekt   LAMM    ,          Linn      i  i  ne   znaleziska   z   oglosze n   -  w  ktorym  kierunku   iśc  ,  by  nie  popełnic  błedu  przy  zakupie ,  moze  jakies  sugestie  i  porady  ?   Niestety  mam   dwie   chinskie  lampki   i   one  dosc   słabo  graja   bezposrednio  ze  zródła    moze   dobry    preamp     by  to  poprawił ?    niedawno  przeczytałem  na  jednym  z  forów  ze     podstawa   w   audio  to   dobrze   uformowany  dzwiek  z     przedwzmacniacza  ..... Czy  ktoś  uzywa   z  Was   przedwzmacniaczy    ?  i  jakie  sa  skyutki     takiego  rozwiazania ?    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Natomiast mogę od razu Ci powiedzieć, że dobre pre, nie tylko lampowe, jest drogie.

Chyba  sie   zgadza    ,    znalazłem   dyskusje  na   AS   I    np  doge 8    kosz t  14   tysiaków  .   

      Na  czym  Gram  ? kilka  wzmaków   z  epoki   sony  yamaha   denon  ,  muzyka  akustyczna   .     Sa  te z     Lampy   i  np   podlaczajac    do   lamp   phono   ten  diy ,  słychać    znakomite  rezultaty   .  wiec   Cyfre  tez mozna  poprawic  na  etapie przedwzmacniacza   jak   sobie  mysle   ................   No  wlasnie  tylko  te  koszty    preampy  ida  w  tysiace .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak  zgadza  sie  ,  podłaczyc do  integrry   - naciskajac  najpierw  przycisk  - direct - . Po  przesłuchaniu phono  preampa  i podłaczeniu go  do   wzmaków  zminiła sie   całkowwicie jakosc  odtwarzanego  dzwieku  in plus .     teraz   idac za  ciosem   napaliłem  sie na  taki  preamp do  cyfry .  Oczyiscie  zdaje  sobie  sprawe  ze  dzwiek z winyla jest inny  niz  z cyfry .    Cyfra  brzmi    tak  jakos  na jedno  kopyto  .   A   pontus    drogawy jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Ale przycisk direct nie pomija Ci pre w integrze.

  Jak to  nie  pomija ???   , myslałem ze  jednak  pomija  wszytko  co  zbedne regulatory  barwy balansu  i preamp  ktory  jest  słaby w  tanich wzmakach ......to  sie dowiedziałem.....

 

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Preamp + końcówka mocy, to najlepsza opcja. Albo preamp + wzmacniacz zintegrowany z gniazdami Main in / pre Out.

 wzmak  z gniazdami  main in  - ok mam  NAD 350  ze  zworkami - czyli ok preamp sie  przyda  , albo  zakupie cos   z kategorii  --koncowka  mocy .

 Ender  moze  cos  mi jednak  poskłada  wiec jest nadzieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Weź klon Conrad Johnson od chińczyka z eBay co Ci pisałem. To kompletny preamp. Z pilotem. Za tę kasę nie ma co marudzić. 😉 W tej cenie masz świetną bazę. DIY wyjdzie drożej. A później można modyfikować.

Pozdrawiam 

Podziekowanie  dla  k.  Ender  i   innych   uzytkownikow  forum  za  podpowiedzi   i   konkretny  trop  jakim jest klon Conrad Jonson  .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam od siebie że nawet przy integrze możliwość regulacji poziomu napięcia na wyjsciu z daca to możliwość idealnego zgrania się do czułości wzmacniacza. Niewielki ruch pokrętłem daca w stronę max i mam ostro, twardo, sucho, zmniejszę volume i robi się ciepło, miękko, analagowo, ale też spokojniej i trochę wolniej... do wyboru i koloru 🙃

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...