Skocz do zawartości

Akustyka


Giedomb

Recommended Posts

Cześć

Mam pytanie w sprawie akustyki pomieszczenia. Posiadam zestaw kina domowego składający się z Bowers & Wilkins 606 S2 + subwoofer SVS SB-1000. I ogólnie jak oglądam filmy na tym miejscu na środku w obrazku to wydaje mi się, że basu jest wystarczająco, ale wystarczy, że trochę siądę dalej bliżej łóżka to basu jest dużo więcej, ale ten bas wręcz dudni tak jakby się dźwięk odbijał od ściany. Na ścianie za łóżkiem mam jedynie dwie małe półki ale po za tym jest to pusta ściana i moje pytanie jest czy jest sens czegoś przyklejenia np. jakieś panele akustyczne. Czy te głośniki po prostu takie są, że jestem za blisko odsłuchu i dodatkowo akustyka jest jaka jest w pomieszczeniu i nic się z tym nie zrobi ? I moje ostatnie pytanie czytając instrukcję z kolumn ostatnio zwróciłem uwagę na "wytwarzanie pola magnetycznego". Piszą, że niby nie szkodzi na telewizory nie oddziałuje, ale o ekranach komputerów coś wspomnieli. Tak samo w instrukcji tv piszą "W pobliżu odbiornika TV nie należy umieszczać urządzeń dodatkowych lub urządzeń emitujących promieniowanie elektromagnetyczne. Może to spowodować zakłócenia obrazu i/lub dźwięku" Czy może cokolwiek według was się stać z tv/monitorem LCD czy nie ma się co przejmować ? i jedynie z telewizorami CRT trzeba było na to zważać ? Dzięki za pomoc :D 

111.jpg

naeverhaegg-panel-dzwiekochlonny-dekoracja-szary__1161190_pe889312_s5.webp

Desktop Screenshot 2023.10.27 - 01.46.23.38.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Giedomb napisał:

czy jest sens czegoś przyklejenia np. jakieś panele akustyczne

Jest sens umocowania „paneli akustycznych”.

Ale na dudnienie nic, ale to nic nie pomoże. Pomoże w czymś innym, ale nie wiem, czy jesteś tą informacją zainteresowany.

9 godzin temu, Giedomb napisał:

Posiadam zestaw kina domowego składający się z Bowers & Wilkins 606 S2 + subwoofer SVS SB-1000

Gratuluję zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AudioTube napisał:

Jest sens umocowania „paneli akustycznych”.

Ale na dudnienie nic, ale to nic nie pomoże. Pomoże w czymś innym, ale nie wiem, czy jesteś tą informacją zainteresowany.

To zależy w którym zakresie basu dudni, czasem panele szarpną trochę bas, ale takie 50x50 raczej nie.

Po kątach pomieszczenia zawsze będzie więcej wzbudzenia basu.

Panele PT80 są efektywniejsze odsunięte od ściany,  trochę zabawy jest 😊 no i akustyka samymi panelami nie stoi😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Giedomb napisał:

ogólnie jak oglądam filmy na tym miejscu na środku w obrazku to wydaje mi się, że basu jest wystarczająco

Najważniejsze że w miejscu docelowym jest poprawnie.

U kazdego z nas są przecież miejsca gdzie sie bas wzbudza bardziej. Na szczescie tego nie odczuwamy (chyba że meble graja/brzęczą wzbudzone energią wibracji 😜 )

Pozdr.

 

 

Ps: mam jedno miejsce w pewnym pomieszczeniu gdzie nie słychać nic poza ultra niskim zejsciem (jakby był sam subwoofer włączony). Dobrze że to miejsce w ktorym na codzień mało przebywam ;)

21 godzin temu, Giedomb napisał:

ale wystarczy, że trochę siądę dalej bliżej łóżka to basu jest dużo więcej, ale ten bas wręcz dudni tak jakby się dźwięk odbijał od ściany

Najlepszym/najszybszym rozwiazaniem jest korekcja basu np. Regulator barwy w wzmacniaczu, gdy opuszczasz miejsce docelowe, chcac np. Posłuchać muzyki/filmu z pozycji łóżka. Tyle...

Nie ma co się w tym wypadku "spuszczać" nad poprawnoscia balansu, bo i tak juz jesteś w niesymetrycznej lokalizacji względem kolumn.

Ps: widze że w narożnikach masz trzy szafy/ki. Jesli wewnatrz są ubrania, to otwórz drzwi tych szaf i sprawdz na ile zmienił się bas.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...