Skocz do zawartości

Buchardt s300 vs s400. Czy ktoś miał okazję porównać?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 4.12.2023 o 22:47, mateolo2 napisał:

Luz :) A po roku z R3 przyznam szczerze, że obiektywnie uważam je za neutralne z lekką nutą ciepła. Ale w porównaniu do Gato i buchardt to są zimne i ostre :) Tak jak przy kolumnach chario wszystko się wydaje jasne ;) 


Wyjasnisz o co kaman z tą wersją gato FM8 mk2 
to była jakas wersja mk1 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 czytając Twoje posty, mam wrażenie że mamy podobne gusta. Gato FM-8 ciągle mi chodzą po głowie. Mam te KEFy R3 które mi się podobają, graniem i wyglądem. Ale właśnie słuchając przez chwile Gato FM-8 było coś w nich takiego co przyciąga. Zapomniałem co prawda dokładnego dzwięku z Gato, ale pamiętam że było właśnie muyzkalniej niż w R3.Teraz szukam zmian, i właśnie ciągle myślę żeby sprzedać R3 i kupić Gato FM8 z tym że problem tkwi w tym że boję się zaryzkować, bo R3 me gusta. Gato to była chwilowa przygoda, żebym mógł ocenić te kolumny musiałbym mieć na dłużej, nie tylko odsłuch chwilowy. 

Przypomnij czy gato miały taki gęsty bass jak R3 ? Tego nie pamiętam, i obawiam się że w gato będzie za szczupło na dole... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukluk71 napisał:

@mateolo2 czytając Twoje posty, mam wrażenie że mamy podobne gusta. Gato FM-8 ciągle mi chodzą po głowie. Mam te KEFy R3 które mi się podobają, graniem i wyglądem. Ale właśnie słuchając przez chwile Gato FM-8 było coś w nich takiego co przyciąga. Zapomniałem co prawda dokładnego dzwięku z Gato, ale pamiętam że było właśnie muyzkalniej niż w R3.Teraz szukam zmian, i właśnie ciągle myślę żeby sprzedać R3 i kupić Gato FM8 z tym że problem tkwi w tym że boję się zaryzkować, bo R3 me gusta. Gato to była chwilowa przygoda, żebym mógł ocenić te kolumny musiałbym mieć na dłużej, nie tylko odsłuch chwilowy. 

Przypomnij czy gato miały taki gęsty bass jak R3 ? Tego nie pamiętam, i obawiam się że w gato będzie za szczupło na dole... 

Szczupło na dole absolutnie nie jest. I mówię to z perspektywy osoby która większość podstawek które testowała dla siebie odrzuciła z tego powodu i wybrała R3. Fm-8 jest znacznie mniejsza kolumna niż kef. Ale jakimś dziwnym sposobem bas określiłbym jako porównywalny. R3 ma może w tym Basie większe uderzenie, ale jeśli chodzi o jego zejście głębię i sygnaturę dźwięku to fm-8 jest zestrojona na bardziej basowe granie niż R3. Gato jest przede wszystkim wyraźnie cieplejsza kolumna, która gra gęściej. R3 jest bardziej neutralna, ostrzejsza i twarda. Tu jest miękko, muzykalnie i melodyjnie. U mnie na niecałych 20m2 fm-8 sprawia, że przy wyższych poziomach głośności bas czujesz w ciele i drży pomieszczenie. R3 gra bardziej koncertowo, tutaj się bardziej czujesz jakbyś siedział z muzykami sam na sam :) Nie wiem czy Ci to coś wyjaśniło, ale podsumowując - na bas fm-8 narzekać raczej nie będziesz. Możliwe nawet, że będzie Ci się bardziej podobał niż w r3. 
 

https://www.olx.pl/d/oferta/gato-audio-fm-8-orzech-hg-CID99-IDWNGND.html

Te trochę stoją więc myślę że za 3500 są do wzięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Przeczytałem ten watek (szkoda, że dopiero teraz) i w pełnej rozciągłości zgadzam się z @mateolo2 co do różnic pomiędzy S300 i S400Wprawdzie nie piszesz, czy miałeś I wersję S300, czy MKII, bo rozumiem, ze S400 miałeś MKII? Ja przez ponad 2 lata byłem szczęśliwym posiadaczem S300 I wersji , które kupiłem bezpośrednio w siedzibie firmy Buchardt Audio i byłem absolutnie oczarowany ich brzmieniem (wcześniej słuchałem ich I modelu S200 na Audio Show). Nietrudno się domyślić, że jestem zwolennikiem brzmienia ciepłego, muzykalnego i nie interesują mnie kolumny analityczne, otwarte, rozdzielcze, itp...  Traf chciał, że uszkodziłem w transporcie do kumpla obudowę swoich S300 i musiałem je sprzedać. Po rozmowie z Madsem Buchardtem dałem się namówić na jego nowy wtedy model S400 spodziewając się tego samego, co S300, tylko jeszcze lepiej i więcej. Szczerze mówiąc dużych różnic w muzykalności nie zauważyłem, ale niestety nie były już aż tak ciepłe, jak moje S300. Rzeczywiście scena S400MKI była jeszcze szersza, wyższa, głębsza, były bardziej rozdzielcze i szczegółowe, ale ich brzmienie nie miało już tej magii S300, którą tak lubimy (mówię o zwolennikach takiego ciepła). Były  jednak tonalnie tak niedaleko S300, że postanowiłem je zostawić. Kolejny niefart spowodował znów uszkodzenie obudowy S400 (miałem po prostu pecha) i znów je sprzedałem, oraz kupiłem najnowsze S400MKII, które miały być według ich konstruktora absolutną petardą!!!  I rzeczywiście są to genialne kolumny, ale niestety nie dla mnie...  Stały się jeszcze bardziej rozdzielcze i otwarte, niż ich pierwsza wersja. Myślę, że w ich obecnej wersji stały się najlepszymi monitorami Buchardta dla zdecydowanie większej liczby słuchaczy, niż ich I wersja, nie mówiąc już o S300MKI.  Nigdy nie słuchałem R3, ale z Waszych opisów wynika, że obecne S400MKII bardzo się chyba zbliżyły do KEF-ów, a to już jest nie nasz typ. Wprawdzie S400MKII grają dość gładkimi wysokimi i mają takie lekkie zaokrąglenie na krawędziach, ale po ponad roku ich słuchania postanowiłam je sprzedać i albo wrócić do S300, które (niestety?) dostępne są już tylko w wersji MKII i trochę się boję, czy Buchard nie poszedł w nich tą samą drogą, co w S400 i czy nie są dużo bardziej otwarte niż moje "stare" MKI?   

Innym wyjściem jest kupno czegoś, co będzie jak najbardziej zbliżone do I wersji S300 i tu bardzo mnie zainteresowałeś tymi Gato FM-8.  Myślałem wprawdzie o Revel M106, albo Dynaudio Evoke 20, ale Gato rzeczywiście wyglądają bardzo obiecująco. 

Napisz mi proszę czy miałeś I, czy II wersję S300 i kilka zdań różnić pomiędzy Twoimi poprzednimi S300 i obecnymi Gato FM-8.    Nie interesuje mnie bas tych monitorów, bo do tego używam szwedzkie aktywne XTZ sub 12.17 Edge.    Pokój mam teoretycznie zbliżony wielkością do Twojego (poniżej 20m2), ale jest otwarty do góry (schody na II poziom) i na lewo przedpokój i kuchnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...