Skocz do zawartości

[700-1400] Nowe głośniki do salonu


audioab

Recommended Posts

Używam obecnie fajnych głośników Microlab Solo 7c, poleconych zresztą kiedyś na tym forum. Spisują się dobrze, jednak po przeprowadzce i postawieniu ich w większym pomieszczeniu dźwięk już nie jest tak czysty jak w mniejszym salonie kiedyś. Teraz stoją w pomieszczeniu salon + aneks o wielkości 30 m2 i nie ukrywam, że szczególnie przy zwiększonej głośności dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Jaki sprzęt nowy mógłbym wziąć pod uwagę? 7 lat temu płaciłem za te głośniki 700zł, teraz byłbym w stanie wydać dwa razy więcej czyli około 1500zł. Najlepiej jakby to były podobnie podłączane głośniki, czyli wolnostojące, podłączane za pomocą optyka. Mam do dyspozycji DAC fiio, którego potrzebowałem do podłączenia tych głośników optykiem do android boxa, z którego puszczam muzykę, filmy. Posiadam dwa dobrej jakości kable RCA. 

W co by tu pójść. Dopóki grają obecne Microlab to grają, ale jeśli by sie udało na coś przerzucić, to przynajmniej będę wiedział w jaki temat iść. Wtedy pomogliście super, naprawdę te solo 7c grają dobrze, no ale wiadomo, nie wszędzie....

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • audioab changed the title to [700-1400] Nowe głośniki do salonu
28 minut temu, audioab napisał:

Używam obecnie fajnych głośników Microlab Solo 7c, poleconych zresztą kiedyś na tym forum. Spisują się dobrze, jednak po przeprowadzce i postawieniu ich w większym pomieszczeniu dźwięk już nie jest tak czysty jak w mniejszym salonie kiedyś. Teraz stoją w pomieszczeniu salon + aneks o wielkości 30 m2 i nie ukrywam, że szczególnie przy zwiększonej głośności dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Jaki sprzęt nowy mógłbym wziąć pod uwagę? 7 lat temu płaciłem za te głośniki 700zł, teraz byłbym w stanie wydać dwa razy więcej czyli około 1500zł. Najlepiej jakby to były podobnie podłączane głośniki, czyli wolnostojące, podłączane za pomocą optyka. Mam do dyspozycji DAC fiio, którego potrzebowałem do podłączenia tych głośników optykiem do android boxa, z którego puszczam muzykę, filmy. Posiadam dwa dobrej jakości kable RCA. 

W co by tu pójść. Dopóki grają obecne Microlab to grają, ale jeśli by sie udało na coś przerzucić, to przynajmniej będę wiedział w jaki temat iść. Wtedy pomogliście super, naprawdę te solo 7c grają dobrze, no ale wiadomo, nie wszędzie.... Nowe oby grały ładniej i może nawet głośniej, ale przede wszystkim dużo czyściej w tym miejscu.

Niebieska linia to miejsce ustawienia tychże głośników. 

1_1.png

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko będzie niestety załatwić znaczne ulepszenie dźwięku w tym budżecie. Microlaby oczywiście są tańsze, ale to już i tak duża konstrukcja. Optymalnie byłoby dołożyć do Argon Audio Fenris A55, to kolumny idealne na taki metraż, ale budżet x2 niestety. Mają za to HDMI ARC, dobry Bluetooth oraz wejście gramofonowe. Idąc w zestawy pasywne również bardzo ciężko będzie znaleźć coś ciekawego, bo takie minimum to Topping PA3S i Wilson Raptor 7 lub Fyne Audio F303. W razie czego zapraszamy do kontaktu, coś może jeszcze uda się zrobić z cenami, by nie były aż tak ponad budżet :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat te argony poleciłeś? 

Są jeszcze inne w podobnej cenie jak argony a5, tyle, że są dużo mniejsze, ale zastanawia mnie ta podobna cena, ale wielkość już nie. 

Rozumiem, że na taki metraż każde głośniki aktywne w takiej cenie jak podałem nie spowodują, że będzie mi to grało fajnie? Ciekaw jestem porównania dźwięku, może się okazałoby, że to co ja teraz słucham z microlab jest beznadziejnie słabe., bo może słuch już się przyzwyczaił i to akceptuje. 

Ostatnia kwestia te argony a55 mają 150W, microlab 110W. Różnica głośności byłaby odczuwalna? 

A co z edifier s2000? Bo są tańsze. 

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audioab napisał:

Dlaczego akurat te argony poleciłeś? 

Są jeszcze inne w podobnej cenie jak argony a5, tyle, że są dużo mniejsze, ale zastanawia mnie ta podobna cena, ale wielkość już nie. 

Rozumiem, że na taki metraż każde głośniki aktywne w takiej cenie jak podałem nie spowodują, że będzie mi to grało fajnie? Ciekaw jestem porównania dźwięku, może się okazałoby, że to co ja teraz słucham z microlab jest beznadziejnie słabe., bo może słuch już się przyzwyczaił i to akceptuje. 

Ostatnia kwestia te argony a55 mają 150W, microlab 110W. Różnica głośności byłaby odczuwalna? 

A co z edifier s2000? Bo są tańsze. 

Bo te Argony to moim zdaniem fajna opcja w tej cenie :) Na tę przestrzeń wolałbym podłogówki, dlatego też je poleciłem. Mocą bym się nie przejmował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioab napisał:

Pytanie o edifiery ignorujcie, to jest salon, głośniki oprócz gry muszą też ładnie wyglądać, być wyższe chociażby jak te argony czy microlaby. 

Ja bym Edifierow w tym budżecie nie ignorował bo ciężko będziesz miał znaleźć coś lepiej grającego. S1000 to już wg mnie klasa wyzej niż Twoje Microlaby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2023 o 15:32, audioab napisał:

Audio Pro A38 jak się mają w porównaniu do wyżej wymienionych?

I kolejna rozkmina - jak z basem w tych kolumnach już ponad budżet, dzwięk wypada dużo lepiej i niskie tony?

Witaj,

Obowiązkowe byłoby tutaj porównanie obydwu konstrukcji. Audiopro daje Ci szereg możliwości jeśli chodzi o streaming (dodatkowo) czyli Tidal, Spotify, itp.

Jest też HDMI, analog, czego nie ma w Argonach.

Z jakiego miasta jesteś? Może wypożyczenie do domu rozwiązałoby sprawę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, audioab napisał:

Zarzucę z innej paczki, Argon Fenris A55 za 3000zł czy w tym budżecie lepiej zagra jakiś prostszy zestaw wzmacniacz i pasywne głośniki?

Przy kwocie 3 koła to można zacząć myśleć o całkiem ciekawym zestawie wzmak streamer i glosniki ;) I uważam to o tyle lepsza opcje, że jak kiedyś będziesz chciał iść do przodu lub coś się zepsuję to wymieniasz jeden element a reszta może zostać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie Fenrisow A55 i teraz pytanie o podłączenie. Poprzednio stosowałem DAC FiiO żeby połączyć stare głośniki z wtykami RCA do odtwarzacza wyłącznie z wyjściem optycznym dźwięku. Konwertowalem dźwięk cyfrowy na analogowy do głośnikowy. 

Teraz mogę bezpośrednio wykorzystać optyczny, czy mimo wszystko też użyć DACa i przerabiać na analogowy? 

Bez sensu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na optyku gra lepiej. 

Ogólnie dźwiękowo nie widzę wielkiego skoku po starych głośnikach. Nie wiem czemu. Może mi się wydaje albo microlaby były takie dobre, hmm... Trochęrrozczarowanie :/

Na pewno też ich narazie nie podkręcam mocno, niech przez te 15h pograją spokojnie jak w instrukcji,może później będzie lepiej?

A potencjometr obraca się wokół własnej osi, to jest normalne? 

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...