Skocz do zawartości

Amplituner do klipsch RP-8000F mk II


Domin330xi

Recommended Posts

Witam, posiadam zestaw KD 

fronty: Klipsch R-820f

Centralny: Klipsch RP-504C

Surround: Klipsch R-51M

Subwoofer: Klipsch R-120SW

Amplituner: Onkyo TX NR-636,

Ale niedługo ulegną zmianie Fronty na RP-8000F i subwoofer na RP-1400SW,

teraz pytanie o amplituner, z czasem również zmienię, ale nie od razu. Ktory do serii Klipsch RP będzie lepszy Onkyo TX RZ50, Denon AVC-X4800h, czy może coś innego? Do stereo bardzo mało używam, 95% to muzyka, stad kolumny Klipsch przypadły do mojego gustu, z obecnego amplitunera jestem zadowolony i przemawia do mnie brzmienie Onkyo + Klipsch, ale może jest coś ciekawszego. Dodam, że zależy mi na 4K 120hz, przeboleję 60hz, ale to ostateczność, oraz HDR10+ i Dolby Vision, przyszłościowo Atmos mile widziany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyborem byłby Arcam 11, ale to inna kwota.

Z wyborów Onkyo i Denona oba mają w sobie coś ciekawego. Onkyo gra zywo, mocniej, bardziej wciąga w kino. Do tego masz na pokładzie Diraca już.

Denon X4800 gra z Klipschami przyjemniej, spokojniej, równiej. W kinie będzie mniej konturowy i jaskrawy. Masz Audysseya XT32. a Diraca trzeba doliczyć pewnie +/- 2000 zł.

nie ma złego wyboru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dobrym wyborem byłby Arcam 11, ale to inna kwota.

Z wyborów Onkyo i Denona oba mają w sobie coś ciekawego. Onkyo gra zywo, mocniej, bardziej wciąga w kino. Do tego masz na pokładzie Diraca już.

Denon X4800 gra z Klipschami przyjemniej, spokojniej, równiej. W kinie będzie mniej konturowy i jaskrawy. Masz Audysseya XT32. a Diraca trzeba doliczyć pewnie +/- 2000 zł.

nie ma złego wyboru

Arcam 11, może warto poczekać, dołożyć i pośmigać jeszcze na 636. 
Jeszcze pytanie, czym wyróżnia się Arcam, że jest tak polecany? Czystość dźwięku, scenerii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam wyróżnia się całokształtem :) Nie ma najwięcej końcówek mocy, co dla niektórych jest wielką wadą, ale gra już bardzo ciekawie. Szybko, mocno, a jednocześnie naturalnie i bez przesady. Do tego bardzo dobrze radzi sobie w muzyce (jak na ampli KD). Napisz do nas, przygotujemy wycenę na Arcama i może dopłata nie okaże się aż taka straszna ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Eee tam. Ważne że przetwarza 11 kanałów (+sub) i można jako bazę do 7.2.4 zastosować. Zewnętrzne końcówki mocy są wówczas niezbędne... Ale to nawet lepiej dla końcowego rozrachunku.

To się zgadza, ale dla niektórych osób więcej końcówek = lepszy amplituner ;) 

1 godzinę temu, Domin330xi napisał:

A Anthem MRX 540 jakie ma brzmienie? Bo może to dla mnie kompromis. Czy jednak Arcam jednak lepszy?

Anthem jest moim zdaniem spokojniejszy, nie jest tak efektowny jak Arcam, ale to dalej podobne w kwestii sygnatury sprzęty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Q21 napisał:

To się zgadza, ale dla niektórych osób więcej końcówek = lepszy amplituner ;) 

Anthem jest moim zdaniem spokojniejszy, nie jest tak efektowny jak Arcam, ale to dalej podobne w kwestii sygnatury sprzęty. 

A jak ma się kalibracja? Bo a Anthem widziałem, że pomimo braku Direct, mają swój tytułowy, bardzo dobry kalibrator który dają w zestawie z amplitunerem. A jak wpada pod tym względem Arcam? Obojętnie czy 5, czy 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jeden woli jabłka, drugi gruszki :) Obie marki tworzą świetne amplitunery kina domowego, kwestia gustu, który będzie lepszy dla Ciebie 

Mnie zaciekawił Anthem z względu na cenę i możliwość kalibracji, którą dostajemy w zestawie z amplitunerem, Arcam do wersji droższej mamy licencję Dirac, ale jednak trzeba dokupić mikrofon, cena jakby warto było dopłacić do Arcama 11, poczekałbym i kupił, ale jeżeli Anthem gra podobnie i ma kalibracje autorską w zestawie, to potrzebuje argumentów na to, że jest lepszy 😊

Edytowano przez Domin330xi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 09:27, Domin330xi napisał:

Jeszcze pytanie, czym wyróżnia się Arcam, że jest tak polecany? Czystość dźwięku, scenerii? 

Wszystkim, dynamiką, przestrzenią, pełnią brzmienia. To jak byś porównywał amplituner ze wzmacniaczem.

Dnia 7.11.2023 o 20:55, Domin330xi napisał:

Wybór padł na Arcam AVR11, dzięki ofercie Q21, wybrałem sprzęt z wyższej półki spełniający moje kryteria. Piotr Sonido i wszystkim dziękuję za pomoc i informacje udzielone w wątku.

nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ponownie. Po jakimś czasie chciałem podzielić się zadowoleniem z wyboru jaki dokonałem z pomocą forumowiczów. Arcam robi robotę w połączeniu z Klipsch RP-8000F II i nie zmieniłbym obecnie na nic innego. Onkyo który miałem poprzedni wypada blado pod każdym względem. W stereo jakby słuchał wzmacniacza stereo, w kinie mega robota, takich efektów nie spodziewałem się, każdy detal, każdy dźwięk, wyraźny, czuć moc która płynie do każdej kolumny.  Z czasem dojdzie oddzielny wzmacniacz do frontów, ale to przyszłościowy plan. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu z którego każdego dnia czerpie przyjemność odsłuchu. Pozdrawiam 🫡 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Q21 Czy podłączając zewnętrzny wzmacniacz/końcówkę mocy do Arcam AVR11, można wyłączyć wbudowane końcówki mocy? Czy podłączam końcówkę mocy, odłączam kolumny np od stereo, atmos, czy sourround i z automatu amplituner AVR11 nie jest obciążony i nie będzie podawał prądu od siebie, tylko sygnał na zewnętrzną końcówkę mocy/wzmacniacz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido niestety, ale chyba podobnie jak w Onkyo (rozważam RZ50) - fronty są nie do "przypisania", poniżej cytat z instrukcji AVR10,20,30 strona 15

"AVR10, AVR20, AVR30 posiadają 7 końcówek mocy, z czego 5 odpowiada kanałom: przednim lewym, centralnym, przednim prawym, efektowym lewym, efektowym prawym. 2 pozostałe przypisać można do: • bi-ampingu kanałów przedniego lewego i prawego; • kanałów: efektowego tylnego lewego i efektowego tylnego prawego; • kanałów górnego prawego i górnego lewego (Height 1); • kanałów prawego i lewego strefy 2. Kanały: górny przedni lewy, górny przedni prawy, górny tylny lewy, górny tylny prawy i 5 dodatkowych kolumn głośnikowych może zostać podłączonych z zastosowaniem dodatkowych wzmacniaczy mocy. Więcej informacji znajdziesz na stronie 16."

W AVR5, 11, 21 jest tak samo i już naprawdę myślałem coraz poważniej nad AVR5 i dokupieniem Dirac, ewentualnie AVR11, ale ten brak przypisania L/R do innych kanałów niewiele zmieni względem Onkyo RZ50, końcówka z mojego Audiolaba nie "uwolni" i nie pozwoli przypisać L/R amplitunera pod inne kanały. Więc będę potrzebował dodatkowej końcówki dla 4 kanałów chcąc uzyskać 7.x.4 (w Onkyo RZ50 wystarczy końcówka 2 kanałowa). Pozostaje posłuchać i porównać Arcam-a 11 i Onkyo RZ50, ale musiałoby to być w trybie kina, czy różnica w cenie jest tego warta, tym bardziej po korekcji Dirac. Do stereo mam wzmacniacz więc ten argument na korzyść Arcam-a nie jest tak istotny.

Jedyna opcja to "organoleptyczne" sprawdzenie tego przypisania przez kogoś kto ma ma AVR11 np. @Kubakk bo w instrukcjach też różnie bywa, ale wątpię żeby dało się to zmienić.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AVR11 są wyjścia RCA pre-out do frontów, centralnego i pozostałych kanalow, to mija się z celem, jeżeli nie możemy skorzystać z tych wyjść. Nie mam żadnej końcówki mocy żeby to sprawdzić i ciekawie się tematem, czy w przyszłości zawracać sobie głowę dodatkowymi końcówkami mocy, żeby zapodać więcej prądu do frontów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz skorzystać z tych wyjść. Możesz wręcz wszystkie kanały podłączyć pod preout. Ograniczenie polega jedynie na braku możliwości bezpośredniego przepisania nieużywanej mocy frontów na inne kanały. Jeśli jednak nie będą zasilane kolumny frontowe przez amplituner i mimo iż wewnętrzny wzmacniacz Arcama będzie dla nich aktywny to przy braku obciążenia rezerwa prądowa będzie wyższa dla pozostałych kanałów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...