Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

24 minuty temu, Vir3kS napisał:

Cześć, posiadam aktualnie takiego starocia - https://www.philips.pl/c-p/MCM2150_12/mikrowieza

Planuje powoli "upgradować" sprzęt, zastanawiam się właśnie nad WiiM AMP + jakieś kolumny do 1k za parę. 

Mieszkanie 30m2, słucham głownie muzyki rap/pop, źródło dźwięku Tidal

Czy zauważę znaczną różnice przy wymianie sprzętu ?

 

Ewentualnie zamiast kupować wzmacniacz z niskiej półki cenowej może lepszym rozwiązaniem będą 2x monitory aktywne typu KRK RP5 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie 36 m2, Pokój bliżej 25 m2.

Źródłem będzie Tidal, do tej pory podłączałem telefon auxem do wieży. 

Jeśli chodzi o telewizor, rzadko ale przyda się na pewno możliwość podłączenia do tv.

Czyli rozumiem że opcja samych monitorów aktywnych odpada ?

Edytowano przez Vir3kS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vir3kS napisał:

Czyli rozumiem że opcja samych monitorów aktywnych odpada ?

Nic nie musi odpadać , ważne co Tobie pasuje. Możesz kupić np Wimm Pro Plus i aktywne monitory , chociażby z rynku Pro. Zależy jaki dźwięk lubisz i jaki wygląd akceptujesz. Może Adam Audio t8v, może coś od swisssonic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ProjectPi napisał:

Amp to tylko PCM. Nie ma dekodowania o ktorym wspomniales, w szczegolnosci wielokanalowego. Tym musi zajac sie TV i przeslac zdekodowany stream jako PCM.

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem napisać, że w ustawieniach TV w opcjach mam ustawiony format dźwięku wyjściowego na PCM. Mimo tego nie ma dźwięku na tych kanałach. TV źle dekoduje? 

Edytowano przez kjakkajak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kjakkajak napisał:

Witajcie. Zauważyłem, że nie wszystkie kanały z TV (te co mają w informacjach o dźwięku i obrazie logo Dolby Digital) odtwarzają dźwięk na Wiim Amp. To przez brak wsparcia kodeków? Na soundbarze nie było tego problemu (ma wsparcie DD i DTS).

Tak. Wiim nie będzie odtwarzał sygnały 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej Was przepraszam. Błąd z mojej strony. Myślałem, że ustawiając to raz na jednym kanale w TV działa to ogólnie. Muszę zmienić w ustawieniach TV na każdym z kanałów osobno.

TV to Samsung UE55NU7102. 

A w trakcie włączenia tego kanału wyświetla się to co poniżej. Dodam, że na Netflixie było identycznie.

 

 

 

 

screenshot_2024-01-26-08-34-59-502_com.linkplay.wiimhome.jpg

screenshot_2024-01-26-08-35-13-136_com.linkplay.wiimhome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad streamerem do mojego amatorskiego zestawu NAD C326BEE + Tannoy Mercury 7.4.

Mam już dosyć szumów i braku responsywności iEAST M30.

Dlatego mam tylko jedno pytanie: WiiM PRO+ czy WiiM Amp i sprzedaż NAD'a.

Z góry dziękuję za sugestie.

Edytowano przez Alchemik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Wpadłem na recenzje tego sprzętu i zachorowałem na zmianę mojego wysłużonego audio ;)

Mam zestaw marantz sr5004, do tego canton gle 490 5.1 i subwoofer magnat rs8.

Glownym srodlem dźwięku jest tv lg. Muzyka filmy 50/50

Pokoj ~23m2

 

Brakuje mi sterowania muzyka z poziomu telefonu oraz głębi dźwięku. Nie wiem czy to dobrze opisuje. Wszedłem kiedyś do salonu hifi, grały tam jakieś oldskulowe głośniki i aż ciepło na sercu się robiło :)

Nie mniej od dłuższe go czasu myślę nad zmianą. 

Zdecydowanie składniam się ku zestawowi 2.0 bądź 2.1. Dużo muzyki, że streamingów słucham fajnie jak nie będzie trzeba do tego włączać tv. Stąd mój wzrok padł na wiima.

 

Co.myslicie o takiej przesiadce? I jakę głośniki do wiima?

Edytowano przez KondzioR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

5.0.605563 (Latest)

 

Release date:

     1/ 24 / 2024

 

What's New:

  1. Per-Source Volume Control: Introducing individual volume control with memory for HDMI, Optical In, Line In, Wi-Fi, and Ethernet input sources, allowing for a tailored listening experience on your device. (Compatible with the upcoming app update in a few days.)

 

Bug Fixes:

  1. Continuous Volume Increase Issue Resolved: Corrected a problem where volume would continuously increase when using Spotify Connect.
  2. USB Detection Improvement: Resolved an intermittent issue where the amplifier failed to detect a connected USB disk.
  3. Prompt Sound Stability: Fixed the occasional absence of prompt sounds, ensuring consistent audio feedback.
  4. Enhanced Playback Status Accuracy: Resolved a problem in the WiiM Home app to accurately display the playback status when switching to Line-in or Optical-in input sources.
  5. LMS Playback Distortion Resolved: Addressed and corrected the distortion issue encountered during playback through the Logitech Media Server (LMS).
  6. Multi-Room Audio Stabilization for Line-in: Fixed the stuttering issue observed in multi-room audio playback when using the Line-in input source.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maderos napisał:

Czy jest jakiś przybliżony termin dostawy Wiim amp?

Ja oczywiście najbardziej polecam poczekać na np Q21 , bo robią tutaj dobrą robotę. Jeżeli nie chcesz czekać to jest na Amazonie.pl https://amzn.eu/d/9SrHiv4 , przewidywana dostawa do Ciebie na wtorek 13 lutego.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...