Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Dnia 15.04.2024 o 23:00, Mirosław Kucharski napisał:

Mam Wiim Ampa od kilku dni, gra z kolumnami Heco Aurora 700. Odtwarzanie i jakość z sieci działa pięknie, ale z wejścia HDMI gra o wiele ciszej i jakby jakość o wiele gorsza. Oglądając TV muszę go podgłaszać dużo bardziej, jakość muzyki z kanałów muzycznych z kablówki kiepska (pewnie z taka jakością nadają) i jakoś tak cicho. Czy można ustawić poziom głośności HDMI ?

To jest całkiem normalne i powszechnie znane zjawisko, że z TV a szczególnie programy telewizyjne grają o wiele ciszej niż pozostałe źródła, temat jest poruszany na różnych forach. Po prostu TV słabiej przekazuje dźwięk czy to po optyku czy po HDMI bez względu na to jaki wzmacniacz podłączysz, ja mam Wiima i Yamachy i jest to samo. Jedynie laptop podłączony do TV po HDMI potem z TV optykiem lub HDMI do wzmaka gra ok. Osobiście nie znalazłem opcji podbicia dźwięku z TV, po prostu zwiększam głośność na wzmaku i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam na testach Wiim Amp. Sama funkcjonalność jest fantastyczna. Łatwość użytkowania, prostota w obsłudze. Co do dźwięku. Wokal wycofany w niektórych utworach przytłumiony. Bas jest ok dość dobrze kontrolowany nie jest rozlazły. Stereofonia nienajgorsza. Wysokie tony nie są mocno natarczywe, jednak w moim odczuciu kawałków rockowych ciężko się słucha. Wszystko się zlewa. Po lekkich modyfikacjach w equalizerze jest dużo lepiej. Miałem poprzednio Smsl al200, Sabaj a30a i według mnie Wiim gra najgorzej z nich. Dam mu jeszcze szansę jak się nic nie poprawi wraca do Amazon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujecie porównanie Wiim Amp do CA AXR100? 
Mam CA i jest ok, ale funkcjonalnie to inna epoka niż Wiim. 
Jak będzie dźwiękowo?

 

Oczywscie będą testy, niemniej zanim wydam $$ chętnie poznam Wasze zdanie  

 

Kolumny to Bang Olufsen Beovox Penta (pasywne). Salon 50m2. 

Edytowano przez zapsu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 14:24, Maciej H napisał:

Od 3 dni mam na testach Wiim Amp. Sama funkcjonalność jest fantastyczna. Łatwość użytkowania, prostota w obsłudze. Co do dźwięku. Wokal wycofany w niektórych utworach przytłumiony. Bas jest ok dość dobrze kontrolowany nie jest rozlazły. Stereofonia nienajgorsza. Wysokie tony nie są mocno natarczywe, jednak w moim odczuciu kawałków rockowych ciężko się słucha. Wszystko się zlewa. Po lekkich modyfikacjach w equalizerze jest dużo lepiej. Miałem poprzednio Smsl al200, Sabaj a30a i według mnie Wiim gra najgorzej z nich. Dam mu jeszcze szansę jak się nic nie poprawi wraca do Amazon. 

Z jakiego zrodla leci ten rock? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zapsu napisał:

Jak czujecie porównanie Wiim Amp do CA AXR100? 
Mam CA i jest ok, ale funkcjonalnie to inna epoka niż Wiim. 
Jak będzie dźwiękowo?

 

Oczywscie będą testy, niemniej zanim wydam $$ chętnie poznam Wasze zdanie  

 

Kolumny to Bang Olufsen Beovox Penta (pasywne). Salon 50m2. 

AXR jest dużo mocniejszy i gra głebszym basem. Moim zdanniem to jest lepsze granie. nie ma sieci. Wychodzi drożej. Proporcjonalnie do jakości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyświetlane są pliki po podłączeniu pendriva do  USB wiima ?

Miałem ostatnio dziwną sytuację, pierwszy raz wpiąłem pendriva 32GB z muzyką do USB i po kilku sekundach przestał działać port eth ( włączyło się wifi), po chwili zmuła i całkiem się zawiesił. Przestraszyłem się, wyłączyłem z prądu i wypiąłem pendriva. Po włączeniu wiimamp działa normalnie ale pendrive jest całkowicie martwy :(  Próbowałem jeszcze inny pendrive, nie uszkodziło go ale nie mogę znaleść plików, tak jakby go nie czytało.

 

Edytowano przez Mirosław Kucharski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowales go wczesniej na PC?

Miałem kiedyś takiego co po wpieciu do urzadzen audio wyłączał je. Nie ważne czy był to amplituner kinowy, czy CD czy mini wieża. Coś był oz nim nie tak. Potem zaczął wariować także po podłączeniu do kompa. Wywaliłem go. Z innym nie iałem żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mirosław Kucharski napisał:

Gdzie wyświetlane są pliki po podłączeniu pendriva do  USB wiima ?

Miałem ostatnio dziwną sytuację, pierwszy raz wpiąłem pendriva 32GB z muzyką do USB i po kilku sekundach przestał działać port eth ( włączyło się wifi), po chwili zmuła i całkiem się zawiesił. Przestraszyłem się, wyłączyłem z prądu i wypiąłem pendriva. Po włączeniu wiimamp działa normalnie ale pendrive jest całkowicie martwy :(  Próbowałem jeszcze inny pendrive, nie uszkodziło go ale nie mogę znaleść plików, tak jakby go nie czytało.

 

Właśnie mnie się przytrafiło...usb pen wpięty do Ampa, skanowanie plików, szukam wcześniej wgranej płyty - nie widzę jej. Rescan i cisza, tzn. pusto. Wiim gra normalnie, nie zawiesił się itd. Odpiłąłem pen od Ampa i komp już do nie widzi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Formatowales go wczesniej na PC?

Miałem kiedyś takiego co po wpieciu do urzadzen audio wyłączał je. Nie ważne czy był to amplituner kinowy, czy CD czy mini wieża. Coś był oz nim nie tak. Potem zaczął wariować także po podłączeniu do kompa. Wywaliłem go. Z innym nie iałem żadnego problemu.

Tak, formatowałem, na PC działał bez problemu , po włożeniu do wiima już nie działa, komputer go nie rozpoznaje, windows wyświetla komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB", próbowałem innego starego pendriva i wiim go też nie widzi, ale nie uszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i Tune In gra bez problemu, co do pendriva to przez kilka sekund po podłączeniu na kompie na pasku pojawia się ikonka po czym wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB..." Oczywiście nie da się sformatować, próbowałem go naprawiać różnymi programami ale w ogóle go nie wykrywają więc szkoda czasu i idzie w kosz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem zapytanie poprzez apkę  ( Wiim app )co to mogło być.  Dostałem odpowiedź abym sprawdził czy pendrive jest widoczny na kompie.  Mogłem od razu napisać, że komp go nie rozpoznaje. Nie mam zwykłego pendrajwa aby spróbować jeszcze raz podpiąć pod Ampa. Szkoda mi na test wrzucić te lepsze...

Edytowano przez maderos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...