Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Dnia 30.12.2023 o 09:20, reCode napisał:

Oczywiście, że tak 🙂 zauważ że praktycznie nie wypowiadam się o jakości dźwięku (poza tym jednym zdaniem) bo:

- nie znam się na tym

- nie mam jakiegoś wielkiego porównania (wcześniej miałem jakaś aiyima i ten gra lepiej)

- moje głośniki to raczej niska półka, więc tym bardziej staram się nie wypowiadać :) mogę tylko powiedzieć, że EQ w tym Wiim działa elegancko i teraz głośniki grają nawet fajnie

 

Ten sprzęt kupiłem głównie ze względu na funkcje sieciowe + streamer w jednym 🙂 ma w sumie wszystko co mi potrzebne w jednym urządzeniu, więc jestem ukontentowany 🙂

no i rozumiem. Dziekuje za wyjaśnienie.

 

Prawda to że ma byc coś zmieniane w Wiim i wyjdzie nowy model bez piszczenia?

Podobno tez jest wada na podłączonym subie. Pisali o tym na audiostereo.

Sorki jesli to omawialiście. Ale nie było mnie raptem pare dni a tu 4 kolejne strony. :)

Namiesza ten wiim namiesza :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Zamów tam , gdzie da się zwrócić jakby coś i zobacz czy Ci przypasuje. Jeżeli będziesz miał na miejscu jeszcze Wiim pro Plus to może pokusisz się o jakieś porównanie ;)

Jasne, jak będę miał oba urządzenia to na pewno je porównam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejna obserwacja na temat Wiim Amp - w Google Home mimo poprawnego dodania, nie pokazuje że coś odtwarza (np przy odtwarzaniu Spotify) przez co nie mogę nim sterować komendami głosowymi z poziomu Google Home... Dodatkowo czasami nie pokazuje tam poprawnie poziomu głośności (pokazuje 0% zamiast faktycznego poziomu).

W porównaniu z moim poprzednim "streamerem" za który robił Canal+ Box z Android TV to kroczek wstecz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karol19825 napisał:

Pomieszczenie około 30m muzyki słucham różnej.

Bo myślałem nad Wilson raport 7 Pomieszczenie około 30m muzyki słucham różnej.

To dużo opcji niestety nie masz do wyboru. O Raptorach i kilku innych opcjach opowiadamy w poniższym filmie, zachęcam do obejrzenia :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reCode napisał:

Moja kolejna obserwacja na temat Wiim Amp - w Google Home mimo poprawnego dodania, nie pokazuje że coś odtwarza (np przy odtwarzaniu Spotify) przez co nie mogę nim sterować komendami głosowymi z poziomu Google Home... Dodatkowo czasami nie pokazuje tam poprawnie poziomu głośności (pokazuje 0% zamiast faktycznego poziomu).

W porównaniu z moim poprzednim "streamerem" za który robił Canal+ Box z Android TV to kroczek wstecz ;)

Google Home jest swiadom jedynie tego, co idzie przez chromecast. Takie ograniczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ProjectPi napisał:

Google Home jest swiadom jedynie tego, co idzie przez chromecast. Takie ograniczenie.

No właśnie to mnie boli, bo poprzednio na boxie z android tv, nawet przy odtwarzaniu przez Spotify Connect wszystko działało i wyświetlało się elegancko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim, do tej pory miałem mało styczności z dobrym stereo, ale zawsze coś tam grało, dobrych parę lat miałem zestaw onkyo txnr609 z kolumnami podłogowymi cat rhine series r701, moim zdaniem była moc w tym zestawie, lubie mocny bas i tutaj fajnie masował, ale jednak zestaw zajmował dużo miejsca, potem zakupiłem soudbar philips fidelio b97, fajnie czysto grał ale bas był taki sobie, koniec końców zepsuł się i poszedł do zwrotu. W związku z powyższym wpadł pomysł na jakieś stereo, mieszkanie po remoncie także zmieniła się kubatura, teraz pokój z aneksem o wymiarach 5,5x5m, podpasował mi wiim amp  z racji małych gabarytów i funkcji sieciowych, o earcu nie wspominając. Do tego chciałbym monitory i może w przyszłości jakiś sub. Muzyka to przestrzał od disco po ciężki metal, dodatkowo lubię masaż pleców basem. Po spędzeniu kilkunastu wieczorów na czytaniu o monitorach, może coś z tego poniżej by podpasowało do wiima:

- kef q350,

- klipsch rp600m,

- dali oberon 3,

- audio physic classic 3

Kolumny raczej używane, nie mam parcia na nowe ;) z całym zestawem chciałbym się zmieścić w okolicach 4k bez suba.

Poniżej zdjęcia umiejscowienia sprzętu, odległość od okna do wyspy 3,30m, od tv do kanapy ok 2m.

Z góry dziękuję za nakierowanie na coś ciekawego.

IMG-20230614-WA0006.jpg

IMG-20230614-WA0008.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Co do suba w stanie spoczynku to już poszedł update ( przynajmniej na forum tak piszą, bo sam nie mam teraz ampa). Co do piszczenia to wymieniają te w których to występuje.

 

Podobno wymieniają. U mnie od 8 dni na supporcie cisza. Ostatnia wiadomość z wtedy to "znamy problem, podaj nam dane swoje oraz dane zakupu". Więc na razie to nie do końca wiadomo jak to będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...