Skocz do zawartości

Końcówka mocy - Musical Fidelity M6s PRX


Marek333

Recommended Posts

Czy ktoś miał na stanie i słuchał tego sprzętu ? 
Bardzo ciekawy jestem odczuć i różnicy w szczegółowości , dynamice itd. w stosunku do innych wzmacniaczy 
Jak uplasowalibyście radość ze słuchanie tego PRX w połączeniu z Luminem / Tidalem  - wyższym oczywiście. 

Czy któreś modele Hegla miał ktoś porównawczo podłączone obok tej końcówki mocy M6s PRX  i czy postawilibyście wyżej w dynamice i przyjemności słuchania czy niżej   MF M6s PRX  w stosunku do ...........  ?
Z góry dziękuję za podzielenie się osób które w REALU SŁUCHAŁY i mają porównanie. 

Miłego dnia :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, aleś Ty aktywny ostatnio😃

A ja przy Tobie.

Na forum Audiostereo znajdź usera Marcin Wielgus. Mieszka we Wrocław. Podaj mu rękę😉 a on Cię zaprowadzi na salony Musical Fidelity. Nie żartuję. 
Na tym forum ta marka nie dla Marka. A Ty jeszcze z takim wynalazkiem 😉

Daj znać i powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Tobie na bardzo wysokiej dynamice grania, z basem z tzw. wykopem to polecam odsłuch końcówki mocy stereo Exposure 3510 https://m.sklep.rms.pl/exposure-3510-koncowka-mocy-stereo-2x110w W porównaniu do Musical Fidelity i Hegla H300, piszę o tym modelu, bo jakiś czas temu przywiózł klient, do porównania i Exposure pod tym względem wypadł, lepiej. Wyższa dynamika grania w całym pasmie. Natomiast rozwiązanie oparte o dwie końcówki mono Expoure 3010 https://m.sklep.rms.pl/exposure-3010-s2-pwr-mono-3010s2-koncowki-mocy-mono-2x100w oprócz dynamiki, wnosi poprawę w budowaniu przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chciałbym podbijania basu , raczej dokładności i szczegółowości, przyjemniejszego-głębszego dźwięku - głównie wokali . Możliwe że nie da się już osiągnąć lepiej niż oferuje mój Hegel
Po prostu sądziłem zę jak zredukuję tor audoo o jeden szcebel (odpadnie sekcja przedwzmacniacza Hegla) i pójdzie ze xródła prosto na końcowkę mocy będzie wiele przyjemniej, dokłądniej i czyściej . To są moje jedynie przypuszczenia więc obecnie trwa moja konsultacja  z Ekipą tu na forum a potem pożyczę jeśli dojdę do wniosku że to ma ręce i nogi ;) 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie już 😊 nie lubić. 
Ani Hegel, d’Agostino, Yamaha, MF, Accu, ML, Audiosynergia, WBA… nie dołoży ani grosika do 

4 minuty temu, Marek333 napisał:

dokładności i szczegółowości

Zdaję sobie sprawę, widzę i słyszę tu na forum oraz od kolegów z realu, że to niemożliwe z różnych przyczyn. 

To co stoi Tobie na drodze do uzyskania precyzyjnego, dokładnego, szczegółowego itp brzmienia to maskowanie go przez hałas zwany pogłosem.

Im mniej hałasu, tym więcej precyzji, detali, które nie kłują, nie rozpraszają, nie powodują „krwi z uszu”.

Marku, liczę na Ciebie i ufam, że dołożysz swoją cegiełkę/obserwacje tutaj/forum na drodze do osiągnięcia 

14 minut temu, Marek333 napisał:

Nie za bardzo chciałbym podbijania basu , raczej dokładności i szczegółowości, przyjemniejszego-głębszego dźwięku - głównie wokali

Od serca pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, byłbym głupcem gdybym obrażał się za szczere rady, niepodkolorowane :)
Po prostu dziękuję !

PS. Pogłosu mam zero, nie wiem czemu tak miałem w poprzednich kolumnach/wiesz zresztą jakich a w tych zero tego nieprzyjemnego bazu dudniącego jakby trochę czy tez pogłosu (trudno mi to okreslić).
A ustawienie w salonie bez żadnych zmian przecież a taka poprawa jak niebo i ziemia. Mam bardzo fajnie ale porównuję może do zbyt dobrych odsłuchów na Audio Show sprzętów bardzo drogich. Najbardziej urzekło mnie ogranie sprzętów  młodego,  zdolnego chłopaka który robi sprzęty zdaje się Lucardo czy jakoś tak  a po drugie  jestem obecnie bardzo zadowolony z QR5 Audiovectora ;) Tu już nie mam zamiaru zmieniać i kombinować z kolumnami nic!
Mnie korci do PRXa dlatego ,że wybranie tej końc.mocy  usuwa mi z toru cały przedwzmacniacz Hegla +  wiem, że ludzie z MF-ów są megazodowoleni, stąd pokusa weryfikacji i ewentualnej wymiany/sprzedaży/kupna.H>MF

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek333 napisał:

Pogłosu mam zero

Na zdjęciu miejsce, gdzie nie ma pogłosu.
Nie byłem tam, nie wiem jak to jest, słyszałem, że niefajnie. 

8E06EC56-C293-498A-91D4-CE10C45C3C04.jpeg

Ale domyślam się co masz na myśli Marku. Pisałeś o dudnieniu. To po części także pogłos. W pewnym „momencie” wysoki, a na pewno przeszkadzający i niefajny. 
I to jest właśnie hałas.

Zapewne „trochę” tego hałasu by się u Ciebie znalazło. Ale takiego parkietu nie zasłaniaj😊

 

Zachęcam, byś uderzył do Marcina Wielgusa. Równy chłop. A i gościnny podobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czy sądzicie że warto dołożyć podstawki antywibracyjne pod ciężką końcówkę mocy MF M6s PRX?
Mam IsoAcoustic Orea Graphite 4 sztuki   w szufladzie ale niewygodnie mi ich używać bo czasami przesuwam i wysuwam sprzęt z szafki i rozjeżdża mi się  wszystko spada ją nóżki oryginalne z tych nóżek Orea.

Dałem na razie gąbeczkowe nóżki pod PRX ale nie wiem czy to w ogóle jest potrzebne bo PRX ma gumowe nóżki wbudowane i jak dotyka nie drga nic nawet jak gram dość głośno.
Po kolumnami są oczywiście odpowiednie.
Pytam Was o zdanie czy wg Was można odpuścić podstawki antywibracyjne pod tą 20 kg końcówkę mocy ? / Używam tylko Tidala jak  nieraz zresztą wspominałem  :)
Tak więc Hegla pożegnałem jak zapowiadałem. Czy dobrze , nie wiem do końca bo w dniu   gdy się z nim rozstawałem grał pięknie w moim audio-systemie
Testowy pożyczony MF PRX zagrał jednak jeszcze lepiej, bardziej dynamicznie i szczegółowo szczególnie gdy głośniej  testowałem / był wygrzany
Obecna nówka ma jakby sporo mniej basu ale wydaje mi się że musi wpierw się wygrzać chociaż z 50 godzin.  Na razie może przepracowała 15 godzin.

 

Fotka obecnego power amp. i nóżek:
 

20231210_173841.jpg.360068bb7c5c156442d06b63c3149c67.jpg

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, zainteresował mnie temat odejścia od wzmacniacza zintegrowanego ( obecnie posiadam MF M3i ) na rzecz dobrej, markowej końcówki. Korzystam z Tidala Max poprzez EverSolo Dmp-A6 i zastanawiam się, czy  pójść śladem kolegi  powyżej? Czy gonić po prostu za dobrym wzmacniaczem zintegrowanym dla poprawy jakości brzmienia? Dodam, że nie zanosi się na to, bym w najbliższym czasie mógł sobie pozwolić na cokolwiek poza Tidalem, dlatego nie potrzebuję mnogości gniazd wejściowych jak to ma miejsce w tradycyjnym wzmacniaczu tylko zależy mi na podwyższeniu jakości odsłuchu. Powiedzmy też, że posiadane kolumny chciałbym pozostawić do jakiegoś czasu przynajmniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A jakie masz kolumny?

Mam Tannoy XT8F. Ten model powoli wychodzi z rynku o ile już to sienie stało. Mimo wszystko ładnie brzmi z Musicalem. Kupiłem te prawdę mówiąc  wierząc w opinie w mediach ( wybiórczo i rozsądnie ) a także z powodu budżetu. Wznawiam pasję starą pasję do hi fi, bo życie przez naście lat napisało mi taki scenariusz, że musiałem rozstać się z muzyką :( ale wracam obecnie do żywych.  Nie jestem oblatany w asortymencie i wiem prawie nic o elektronice, dlatego mogę być łatwym kąskiem finansowym dla sprzedawców i różnej maści doradców "z za lady". Dlatego badam ile się da. jak wiesz kolego coś coś w temacie to podziel się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Cześć . Bardzo dynamicznie ta końcówka mocy gra M6S PRX ale nabyłem po niecałych  2 tygodniach grania jednak H390 Hegla bo ma super DAC ! wg mnie i pokochał moje Audiovectory więc jak chcesz jest do sprzedania ten praktycznie nowy PRX ode mnie oczywiście z papierami.
Leży sobie  zapakowana po bardzo krótkim graniu w sumie :) 

Jakby co to na PW na priv pisz , (żeby tu nie wtrącać offtopów) poniżej ceny sklepowej zawsze coś zostanie w kieszeni. Nie ma żadnej ryski ani plamki. Kompletny  jak w sklepie :)  pachnący nowością hi hi.

Miłego dnia,

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie. Czyli sentyment do Hegla okazał silniejszy.

To może kolejno: Panie Piotrze, budżet.....? Mógłbym w granicach 8 - 10 tysięcy rozumowo, ale gdy emocje skuszą, to może i więcej :) kocham świat muzyki.....

Nie chodzi mi o samą kwotę tylko o dobry bilans jakości do ceny z uwzględnieniem posiadanego już streamera ES DMP a6 ( poszedłem z wyborem za tłumem ) i głośników. Powolny rozwój moim zdaniem pozwala delektować się dłużej pasją.

Zastanawiam się tylko, w czym kryje się "czar" końcówki mocy? Końcówka poza wygarem, który poruszy  z mocą zwrotnicami w głośnikach i zapewni ożywienie odsłuchu, raczej niczego nie dodaje. Obróbką jakościową i wymodulowaniem sygnału - zdaje się - zajmuje się przedwzmacniacz ?? W jednym ze sklepów po zapoznaniu się z moją wersją oferują mi MF M6si500 !!! Czy to oby nie przesada z tą mocą? Dual mono to rozwiązanie na które też spoglądam z apetytem ale zapewne są też równorzędne sprzęty i "bezpieczniejsze".

Panie Marku, pomyśle, pomyślę. Żebym nie zrobił podobnego kółka jakie zrobił Pan :). Najpierw muszę ustalić czy technicznie zaopatrzenie się w końcówkę mocy ma sens czy może lepiej gnać od razu w stronę integry o półkę wyżej niż ta moja. Moje typy dotychczas to MF6si ( ale boli mnie to jego powietrze w obudowie ) czytałem / słuchałem o Gato, albo Vincent......

Edytowano przez redo444
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2024 o 13:09, redo444 napisał:

W jednym ze sklepów po zapoznaniu się z moją wersją oferują mi MF M6si500 !!! Czy to oby nie przesada z tą mocą?

Myślę, że ciekawą dostałeś propozycję. Nieważna moc, ale w jednej obudowie masz dwa oddzielne monobloki, każdy swoje oddzielne zasilanie. Podpinasz pomijając preamp i ciekawe jak to zagra. Po za tym zamiast nowego ESDMP a6 lepszym rozwiązaniem byłby używka Lumin T1. To tylko moje przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

w jednej obudowie masz dwa oddzielne monobloki, każdy swoje oddzielne zasilanie. Podpinasz pomijając preamp i ciekawe jak to zagra

Poszedłbym tą drogą. Ot tak dla testu. Nie musi, ale może zaskoczyć, nawet pozytywnie. 

Mam inne komponenty, w ogóle inna sytuacja, ale wyrzuciłem z toru dedykowany przedwzmacniacz i steruję volume z daca. Ze trzy miesiące testowałem. Wielokrotnie wracając i nie wrócę już do preampa w torze. Oczywiście pozwoliła na to czułość wejścia.

Różnica w precyzji szczególnie w paśmie 80-250Hz. Ciepły, energetyczny „bas”. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...