Skocz do zawartości

Dobór Wzmacniacza


Wooqash

Recommended Posts

8 minut temu, Majtek2013. napisał:

Jeżeli warunkiem pisania na forum jest przytakiwanie głupotom nt. audio to wcześniej sam podziękuję. W latach świetności tego forum (2013-2018) nikt by się nie ośmielił pisać, że amplitunery grają tak samo dobrze jak wzmacniacze.

Jestem w stanie zaprosic Cie, oplacic Ci caly pobyt, zwiazany z tym testem, o ktorym wspomnialem wyzej, no i do ktorego sie niestety nie potrafiles odniesc, zebys udowodnil swoje zdanie, co Ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Majtek2013. napisał:

Jeżeli warunkiem pisania na forum jest przytakiwanie głupotom

Warunkiem pisania na forum jest przestrzeganie forumowych zasad oraz powstrzymywanie się od personalnych przytyków co uczyniłeś. 

Ocenę treści postów zaś pozostaw czytającym. Dla Ciebie głupota, dla kogoś innego mądre słowa. Bez względu na ocenę nic nie upoważnia do inwektyw czy innych uszczypliwości. 

Mam nadzieję, że rozumiesz o czym napisałem i dalsza dyskusją w tej kwestii jest zbędna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu „amplituner” to było określenie dla wielokanałowego wzmacniacza z dodatkami m.in. z tunerem (który pewnie nigdy nie był używany) ale tez z procesorami dźwięku i obrazu.

Wtedy rzeczywiście trudno było zakładać, że amplituner za 5 tys zagra tak w stereo jak dwukanałowy wzmacniacz.

Natomiast obecnie to chyba jednak trochę inna sytuacja. Są „gole” wzmacniacze, są wzmacniacze z przetwornikiem, są wzmacniacze z Bluetooth, są z phono itd. 
Do tego niektóre firmy oferują moduły dac czy phono, których zainstalowanie nie powoduje przecież, że wzmacniacz gra gorzej. 
To samo z modułem tunera: o ile wzmacniacz jest porządny, to dorzucenie do niego modułu tunera nie degraduje jego jakości.

Pozostaje kwestia ceny, pewnie wsadzenie paru dodatków typu tuner czy dac powoduje wzrost ceny, czyli powiedzmy odpowiednikiem „gołego” wzmacniacza za 4 tys będzie amplituner z dac za 5-6 tys. (dwukanałowy oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, predator22 napisał:

Witam serdecznie wszystkich piszę tutaj aby nie zakładać nowego tematu i tak proszę o poradę, posiadam kolumny jak w temacie czyli Dynavoice df 8

Proszę teraz o poradę żeby dobrze wysterować te kolumny to potrzebuję wzmacniacza czy też może być dobrym wyborem jakiś bardzo dobry amplituner(to bardziej preferuję).

A jeżeli tak to proszę o konkretne porady jakie modele i jaka moc jest potrzebna do wysterowania tych głośników.

Czy wiecie coś na temat bo pojawił się już Onkyo 8470 i czy się pojawi może Onkyo 8490 analogicznie jak było z poprzednią serią.

Zakres cenowy powiedzmy tak do 6000 a czym mniej to milej widziane . Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedzi pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Cześć :) Do 6000 znajdziesz ciekawsze brzmieniowo modele od Onkyo. DF8 ogółem są dość proste do napędzenia, ale lubią wzmacniacze z dobrą kontrolą na basie. Sprawdziłbym na pewno Audiolaba 7000A + 7000N skoro zależy Ci na obsłudze sieci. Warto też posłuchać Primare i15, a z opcji bardziej budżetowych sprawdziłbym na pewno Cyrusa One, wspomniane przez Ciebie Onkyo, a także Cambridge CXA81 MkII :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) Cenowo też można podziałać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Do 6000 znajdziesz ciekawsze brzmieniowo modele od Onkyo. DF8 ogółem są dość proste do napędzenia, ale lubią wzmacniacze z dobrą kontrolą na basie. Sprawdziłbym na pewno Audiolaba 7000A + 7000N skoro zależy Ci na obsłudze sieci. Warto też posłuchać Primare i15, a z opcji bardziej budżetowych sprawdziłbym na pewno Cyrusa One, wspomniane przez Ciebie Onkyo, a także Cambridge CXA81 MkII :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) Cenowo też można podziałać :) 

Dziękuję bardzo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...