Skocz do zawartości

Dobry polecany glosnik centralny


pawel102bart

Recommended Posts

Dzięki! Kiedys dobralem jego do glosnikow frontowych. Teraz fronty sie zmieniły na staruszki z lat 70'tych i pod nie nie dobiorę 😅 bardzo możliwe że pójdę poprostu model wyżej🙂

15 minut temu, przemeklbn napisał:

Jeżeli nie chcesz szukać z innej stajni to weź C250

Przejrzałem ogłoszenia. Myślałem wydać max 2tys a C250 chodzi dużo powyżej ehhh🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Wielkie dzięki za propozycję. Tak myślę że na jakimś Klipsch się zakonczy😉 tylko to ogromne glosniki.. Heco nie brałem pod uwagę ale to może być myśl 🤔

47 minut temu, PanKlor napisał:

Ja (I znajomi tez) docenili Chore Center ale to wielka kobyła jest. 

Dzięki. Aż taki duży? 😉 porównywałeś z jakimś innym? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel102bart napisał:

Hej! Posiadam kino domowe 5.1.2. Sub Rel, tylne MA FX, sufit B&W instalacyjne. Gra fajnie😉 Najsłabszym ogniwem wydaje mi się glosnik centralny Montor Audio C150. Powoli myślę o jego wymianie. Pokoj niewielki: 2m do głośnika centralnego. Podpowiedzcie w co celowac 😉

Posiadasz Monitor Audio Monitor c150 czy Monitor Audio Bronze c150 ? 
Bo ten drugi według mnie jest znakomitym głośnikiem centralnym i dużo dużo lepszym od pierwszego.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel102bart napisał:

Dzięki! Kiedys dobralem jego do glosnikow frontowych. Teraz fronty sie zmieniły na staruszki z lat 70'tych i pod nie nie dobiorę 😅 bardzo możliwe że pójdę poprostu model wyżej🙂

Przejrzałem ogłoszenia. Myślałem wydać max 2tys a C250 chodzi dużo powyżej ehhh🙃

To może poszukaj c350 ze starszej serii silver, tj 6g, z tym że on jest już trochę duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel102bart napisał:

Wielkie dzięki za propozycję. Tak myślę że na jakimś Klipsch się zakonczy😉 tylko to ogromne glosniki.. Heco nie brałem pod uwagę ale to może być myśl 🤔

Dzięki. Aż taki duży? 😉 porównywałeś z jakimś innym? 

Aż taki duży wcale nie jest. Ale to takie optimum. Mój Heco jest jeszcze większy, a nie uważam żeby to jakieś wielkoludy były. Miałem wcześniej też Heco tylko Music Style czyli z niższej serii. I też oczywiście mniejszy. Ale to nie grało jak ten. Więc jak chcesz usłyszeć różnicę to to musi wyglądać gabarytowo i swoje ważyć. 

Może taki ze starej serii

https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-silver-rx-centre-centralna-kolumna-glosnikowa-14507838822

https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-silver-rx-centre-CID99-IDSU9JT.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A co ci się w nim nie podoba?

nie no na Chore to bym absolutnie nie wymieniał.

Jak wymieniac to na Klipsch 440 / 404. Nie masz miejsca?

To Tannoy DC6Center.

Albo nie wymieniać wcale.

Dzieki! Nie mam porównania do innych  wiem że mój centralny to namiastka dźwięku. Centralny to jeden z najważniejszych glosnikow w kinie i czas na jego wymianę.  Cena tu czyni roznice. Moj nowy był wart chyba 600pln. Szukam uzywki tak do 2000. Te Klipsch ciągle przewijają sie jako polecane więc muszą robić robotę. 

13 godzin temu, STELVIO napisał:

Aż taki duży wcale nie jest. Ale to takie optimum. Mój Heco jest jeszcze większy, a nie uważam żeby to jakieś wielkoludy były. Miałem wcześniej też Heco tylko Music Style czyli z niższej serii. I też oczywiście mniejszy. Ale to nie grało jak ten. Więc jak chcesz usłyszeć różnicę to to musi wyglądać gabarytowo i swoje ważyć. 

Może taki ze starej serii

https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-silver-rx-centre-centralna-kolumna-glosnikowa-14507838822

https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-silver-rx-centre-CID99-IDSU9JT.html

Dzięki. Masz rację musi mieć swoje gabaryty. Jakas ciekawa używka może się trafi 😉

16 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Posiadasz Monitor Audio Monitor c150 czy Monitor Audio Bronze c150 ? 
Bo ten drugi według mnie jest znakomitym głośnikiem centralnym i dużo dużo lepszym od pierwszego.

C150 zwykle że tak powiem 😉

20231114_075416.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model Monitor Audio Monitor, wersja monitor audio bronze c150 myślę że by zrobiła na tobie mocne wrażenie. Między nimi jest spora różnica na korzyść Bronze. Można go śmiało zestawić z Klipsch. Jak to napisał mi kiedyś kolega Piotr Sonido gdy również szukałem centralki: 

Bardzo czytelne granie na średnicy, ogromna szczegółowość detali. Cena Monitor Audio Bronze C150 6G też jest fajna, ja za swój zapłaciłem 1050zł przy negocjacji ;)

IMG_5298.jpeg

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz P. napisał:

To jest model Monitor Audio Monitor, wersja monitor audio bronze c150 myślę że by zrobiła na tobie mocne wrażenie. Między nimi jest spora różnica na korzyść Bronze. Można go śmiało zestawić z Klipsch. Jak to napisał mi kiedyś kolega Piotr Sonido gdy również szukałem centralki: 

Bardzo czytelne granie na średnicy, ogromna szczegółowość detali. Cena Monitor Audio Bronze C150 6G też jest fajna, ja za swój zapłaciłem 1050zł przy negocjacji ;)

IMG_5298.jpeg

Za nowy zapewne? Dobra cena. Zainteresuje się😉 ogolnie to mam glosnik który gra. Napewno wiem ze jest on dosyc budzetowy i ciekawi mnie co i jak wniesie lepszy przy ogladaniu filmów 😉 wydaje mi się że dialogi mam jakieś takie "suche" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pawel102bart napisał:

Dzieki! Nie mam porównania do innych  wiem że mój centralny to namiastka dźwięku. Centralny to jeden z najważniejszych glosnikow w kinie i czas na jego wymianę.  Cena tu czyni roznice. Moj nowy był wart chyba 600pln. Szukam uzywki tak do 2000. Te Klipsch ciągle przewijają sie jako polecane więc muszą robić robotę. 

Ale tylko te. Nie z serii R który wyglądaja podobnie a brzmią jak komedia.

To tanie a dobre kolumny.

Ale moment to który Ty masz centralny za 600 pln?

Ok widze w wątku. Ja też myslałem że masz Bronze C150. A nie Monitor. Ok to ten brzmi faktycznie do wymiany.

Bo u Ciebie jest problem z miejscem jak widze?

Ta szafka ogranicza Cie na szerokość?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale tylko te. Nie z serii R który wyglądaja podobnie a brzmią jak komedia.

To tanie a dobre kolumny.

Ale moment to który Ty masz centralny za 600 pln?

Ok widze w wątku. Ja też myslałem że masz Bronze C150. A nie Monitor. Ok to ten brzmi faktycznie do wymiany.

Bo u Ciebie jest problem z miejscem jak widze?

Ta szafka ogranicza Cie na szerokość?

 

W sumie nie ogranicza bo szafkę mam 1.8m szerokości.  Kolorystycznie też by czarny albo walnut pasował. 😉 rp440c i 404c widze sa bardzo polecane. Chyba obojętne który się trafi w dobrej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawel102bart napisał:

W sumie nie ogranicza bo szafkę mam 1.8m szerokości.  Kolorystycznie też by czarny albo walnut pasował. 😉 rp440c i 404c widze sa bardzo polecane. Chyba obojętne który się trafi w dobrej cenie?

To świetne centralne i to jest to samo. One różnią się tylko delikatnie liftingiem. Grają dokładnie tak samo.

19 godzin temu, pawel102bart napisał:

Dzieki! Bedzie stał na szafce więc przestrzeń no limit😉  

No to end of topic :)

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...