Skocz do zawartości

Yamaha


jablon

Recommended Posts

1 godzinę temu, jablon napisał:

Witam,jestem świeżak i mam takie pytanie.mianowicie zamierzam kupić Yamaha rx-v4a w zestawie z kolumnami indiana nota 550x i nie wiem czy te kolumny są dobrze dobrane do tego sprzętu?

Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale mój sąsiad ma od 2 lat podobny model yamahy, również głośniki indiana, subwoofer taga  i jest zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jablon napisał:

Witam,jestem świeżak i mam takie pytanie.mianowicie zamierzam kupić Yamaha rx-v4a w zestawie z kolumnami indiana nota 550x i nie wiem czy te kolumny są dobrze dobrane do tego sprzętu?

Czy wziałeś set kinowy czy nabrałeś się na marketing i to jest system stereo?

Bo jak kino 5.1 to będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy wziałeś set kinowy czy nabrałeś się na marketing i to jest system stereo?

Bo jak kino 5.1 to będzie ok.

Wziolem zestaw 5.2 narazie z dwoma kolumnami ale z myślą rozbudowy w przyszlosci

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, planujesz rozbudowę do 5.1, czy chcesz pozostać przy stereo? Jeśli planujesz pozostanie przy 2.0, to warto sprawdzić inne opcje, dedykowane pod taki system. 

W przyszłości mam zamiar rozbudowę ale narazie zostanę przy tych dwóch kolumnach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kto Ci tak powiedział?

Zestaw się nazywa Yamaha RXV4A + Indiana Line nota 550x

Ta Yamaha ma dwa wyjścia na subwoofer ale to się tak nie nazywa :/

16 godzin temu, jablon napisał:

A rozbudowa nastąpi jak będzie mnie stać na resztę głośników😁

Nie zaczepiam Cie tylko chce ci pomoc. Kiedy?

Bo jak za 3 lata to wez sobie teraz wzmacniacz. Będzie grał lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz pomoc.wlasnie wczoraj już odpaliłem sprzęt i pierwsze wrażenie to jestem zadowolony. Jest dużo opcji i bajerów w tym kinie i muszę wszystko posprawdzac,q jeśli chodzi o tą resztę głośników to ja bym dołożył je najlepiej od razu ale wiesz...udało się żonę przekonać na to co teraz mam.wiec teraz zacznie się urabianie dalej żebym mógł dokupić reszte😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jablon napisał:

Rozumiem że chcesz pomoc.wlasnie wczoraj już odpaliłem sprzęt i pierwsze wrażenie to jestem zadowolony. Jest dużo opcji i bajerów w tym kinie i muszę wszystko posprawdzac,q jeśli chodzi o tą resztę głośników to ja bym dołożył je najlepiej od razu ale wiesz...udało się żonę przekonać na to co teraz mam.wiec teraz zacznie się urabianie dalej żebym mógł dokupić reszte😁

Użyj Pure Direct - to się przyda do odsłuchu tylko dwóch kanałów w stereo :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2023 o 16:31, jablon napisał:

Zestaw się nazywa Yamaha RX+4a 5.2 ale w zestawie teraz są 2 kolumny.

BackflipDoubleGIF.gif.93b0abbefd4bff1264127b7633bc86bc.gif

😉

W oznaczeniach 5.2.4 masz kolejno - 5 - liczbę głośników warstwy dolnej (lewy, prawy, centralny, surround, tylne surround), 2 - liczbę subwooferów, 4 - liczbę głośników warstwy górnej (Atmos). 

Oznacza to tyle, że kupiłeś zestaw stereo z amplitunerem kina. Jeżeli zamierzasz w najbliższej przyszłości dokupić centralny, subwoofer i kolumny surround to OK. Może i mało rozwojowy amplituner jak juz ktos tu napisał. Jeżeli zaś zamierzasz pozostać przy 2 kolumnach to są lepsze rozwiązania - wzmacniacze stereo, nie płacisz tam za dodatkowe kanały, dekodery itp. więc w podobnym budżecie jesteś w stanie kupić rozwiązanie które zagra lepiej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 13:05, bora902 napisał:

widze ze szpece forumowe zamiast zaproponowac swiezakowi doplate do modelu  rx-V6A  amplitunera rozwodza sie nad systemem glosnikow :)

swiezaku ten amplituner co kupiles nie jest przyszlosciowy i nalezy go oddac do sklepu i kupic drozszy 

 

 

Co masz na mysli?

Przyszłościowy? One są z tego samego nazwijmy to rocznika. Chodzi ci o Atmos? Jeśli koega wie że przez najbliższe 10 lat nie da głosników górnych to co wtedy?

Czasem V6A jest tylko 200 zł drożej wtedy też bym wolał dołozyc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...