Skocz do zawartości

Kable do Heco Aurora 700


Marek Wojtynski

Recommended Posts

Jestem zdania, że jeśli chcesz to kupuj i jeśli można to negocjuj cenę.  A jesli Ci nie pasuje to bye, bye. W Polsce klienci się rozbestwili i jeśli sprzedawca nie umożliwia wypożyczenia to jest ,,BE,, Proponuje wyprowadzić się na zachód. Tam będzie lepiej. Czy któryś sprzedawca samochodów wypożycza na testy? Czy sprzedawcy mebli wypozyczają na testy? A może dziewczynę przed ślubem można wypożyczyć żeby potestować? Wielu by chciało. Ale NIE DA SIĘ. Tak jest na całym świecie (tylko w Polsce inaczej). I co ciekawe , to już robi się normą. Moim zdaniem bardzi źle. Można posłuchać w sklepie i DOŚĆ. A jeśli nie pasuję to kupić Bambino.

PS. A najbardziej kapryszą ci którzy słuchali pocztówek z Bambino w salonie w Pierdziszewie. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

Jestem zdania, że jeśli chcesz to kupuj i jeśli można to negocjuj cenę.  A jesli Ci nie pasuje to bye, bye. W Polsce klienci się rozbestwili i jeśli sprzedawca nie umożliwia wypożyczenia to jest ,,BE,, Proponuje wyprowadzić się na zachód. Tam będzie lepiej. Czy któryś sprzedawca samochodów wypożycza na testy? Czy sprzedawcy mebli wypozyczają na testy? A może dziewczynę przed ślubem można wypożyczyć żeby potestować? Wielu by chciało. Ale NIE DA SIĘ. Tak jest na całym świecie (tylko w Polsce inaczej). I co ciekawe , to już robi się normą. Moim zdaniem bardzi źle. Można posłuchać w sklepie i DOŚĆ. A jeśli nie pasuję to kupić Bambino. 

Troche jestes 0/1, tak to nie dziala, chociaz bym chcial :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie znam, ale tak się składa, że mieszkałem w kilku krajach europejskich przez . łącznie ok 25 lat, i jedynie w Polsce klienci są tak bardzo roszczeniowi. Poniekąd jest to związane z wygórowanymi cenami sprzętu, ale jednak o żądaniach takich jak w Polsce nie słyszałem nigdzie na świecie. 

10 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Troche jestes 0/1, tak to nie dziala, chociaz bym chcial :)

Marketingu nie musisz mnie uczyć. Miałem sklep przez 17 lat. Wiem coś na ten temat. Wiem , natomiast jedną rzecz - NIGDY więcej sklepu.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

Pewnie się nie znam, ale tak się składa, że mieszkałem w kilku krajach europejskich przez . łącznie ok 25 lat, i jedynie w Polsce klienci są tak bardzo roszczeniowi. Poniekąd jest to związane z wygórowanymi cenami sprzętu, ale jednak o żądaniach takich jak w Polsce nie słyszałem nigdzie na świecie. 

To akurat prawda. Co tu odpowiedziec klientowi, ktory jest oburzony, ze gratisowy kabel jest zly i daje negatywa? ;) ogolnie opcja zwrotu typu „nie pasuje mi”, czy „zakup przez pomylke”, to jest jakas abstrakcja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rega napisał:

Jestem zdania, że jeśli chcesz to kupuj i jeśli można to negocjuj cenę.  A jesli Ci nie pasuje to bye, bye. W Polsce klienci się rozbestwili i jeśli sprzedawca nie umożliwia wypożyczenia to jest ,,BE,, Proponuje wyprowadzić się na zachód. Tam będzie lepiej. Czy któryś sprzedawca samochodów wypożycza na testy? Czy sprzedawcy mebli wypozyczają na testy? A może dziewczynę przed ślubem można wypożyczyć żeby potestować? Wielu by chciało. Ale NIE DA SIĘ. Tak jest na całym świecie (tylko w Polsce inaczej). I co ciekawe , to już robi się normą. Moim zdaniem bardzi źle. Można posłuchać w sklepie i DOŚĆ. A jeśli nie pasuję to kupić Bambino.

PS. A najbardziej kapryszą ci którzy słuchali pocztówek z Bambino w salonie w Pierdziszewie. 

Romku, salony audio chyba wypożyczają na testy, tak zwana jazda próbna,  niektóre auta są nawet oznakowane/oklejone.

Co do salonów Audio, to one wyszły do klienta, myślę że dobrze.

Myślę też, że jest go podyktowane tym, że tu i ówdzie pisze się, że najlepiej posłuchać w swoich warunkach akustycznych, co akurat jest bardzo słuszne.

Z drugiej strony takie wypożyczanie, ba nawet prawa konsumenta i możliwość zwrotu po 14dniach cwaniacy wykorzystują. Pożyczy posłucha, napisze kilka "recenzji" w klubach marki, zabłyszczy na forum i finalnie i tak odda, bo coś tam jednak nie pasuje.

Też znasz kogoś takiego...😉

To jest dopiero chore, a nie klienci , którym salon proponuje uczciwe wypożyczenie za im podejmiesz decyzję wydania często niemałych pieniędzy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Romku, salony audio chyba wypożyczają na testy, tak zwana jazda próbna,  niektóre auta są nawet oznakowane/oklejone.

Co do salonów Audio, to one wyszły do klienta, myślę że dobrze.

Myślę też, że jest go podyktowane tym, że tu i ówdzie pisze się, że najlepiej posłuchać w swoich warunkach akustycznych, co akurat jest bardzo słuszne.

Z drugiej strony takie wypożyczanie, ba nawet prawa konsumenta i możliwość zwrotu po 14dniach cwaniacy wykorzystują. Pożyczy posłucha, napisze kilka "recenzji" w klubach marki, zabłyszczy na forum i finalnie i tak odda, bo coś tam jednak nie pasuje.

Też znasz kogoś takiego...😉

To jest dopiero chore, a nie klienci , którym salon proponuje uczciwe wypożyczenie za im podejmiesz decyzję wydania często niemałych pieniędzy.

 

 

Ja mysle, ze nie o wypozyczanie tu chodzi, wtedy sprzedawca moze ma demowki, jakies expo, ktore krazy po klientach, ale to inna sprawa, niz kupno i zwrot bez podania przyczyny, gdzie sprzet wraca bez worka, albo porysowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rega napisał:

Poniekąd jest to związane z wygórowanymi cenami sprzętu, ale jednak o żądaniach takich jak w Polsce nie słyszałem nigdzie na świecie. 

Romku, tam inna mentalność, ale przede wszystkim inne zarobki i korealcja tychże do cen. 

Takie Albedo Metamorphosis mają więcej nabywców poza granicami niż w rodzimej Polsce.

 

7 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Ja mysle, ze nie o wypozyczanie tu chodzi, wtedy sprzedawca moze ma demowki, jakies expo, ktore krazy po klientach, ale to inna sprawa, niz kupno i zwrot bez podania przyczyny, gdzie sprzet wraca bez worka, albo porysowany :)

No, ale to regulują przepisy prawa, klient z tego korzysta, niestety niektórzy po chamsku nadużywają ten przepis.

Niestety niechlujstwo klientów jest przykre i to należy piętnować, to fakt, jak już wykorzystuje się przepisy, to chociaż należałoby uszanować sprzęt, czy opakowanie.

Panowie, chyba rozwalamy wątek Markowi.

Sorry.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

No ale to regulują przepisy prawa, klient z tego korzysta. Niestety niechlujstwo jest przykre i 5o należy piętnować, to fakt.

Ja dokladnie tylko o tym, rzadko ktory klient mysli o tym, ze ktos daje karton, tasme, czy cokolwiek, pracownika i czas, zeby cos do niego dojechalo. Ma smarta na Allegro i git (za ktorego czesc tez placi sprzedawca), potem obsluguje sprzet przez miesiac, ktory potem nie nadaje sie do sprzedazy jako nowy, a jednak audio to nie ciuchy, ze jest 100%, czy 500% marza :)

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Panowie, chyba rozwalamy wątek Markowi.

Sorry

Marek bedzie lekko w szoku ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:
2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Ja odkąd pamiętam tak wpinam, choćby dlatego, że napięcie zawsze plynie od (-) do (+), a w tym przypadku nie musi plynąć najpierw przez jedną sekcje, żeby dostać się do drugiej sekcji, może w tym jest szkopuł.

I tutaj odzywa się moje zboczenie zawodowe, jestem fizykiem w placówce edukacyjnej. Prąd, nie napięcie, płynie od +do -. Od minusa do plusa to elektrony „płyną”. A poza tym na zaciskach głośnikowych płynie prąd przemienny a nie stały. Czyli raz w te, a raz we wte. 

Edytowano przez WaldekA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WaldekA napisał:

Prąd, nie napięcie, płynie od +do -. Od minusa do plusa to elektrony „płyną”

A przepływ elektronów to co to jest jak nie prąd, czyli od minusa do plusa płyną elektrony, ale to nie jest prąd?

Calkiem niedawno czytałem ciekawostki na ten temat:

"Przez wiele dziesięcioleci dyskutowano jaki jest kierunek prądu elektrycznego. Jedna szkoła reprezentowana w swoim czasie przez fizyków, elektryków i energetyków, jak również przez Beniamina Franklina utrzymywała, że prąd płynie od potencjału dodatniego (większego) do ujemnego (mniejszego). Ten kierunek prądu nazywamy dodatnim lub konwencjonalnym.

Z drugiej strony elektronicy byli przeciwnego zdania; przyjmowali kierunek prądu od potencjału ujemnego do dodatniego. Wynikało to z tego, że elektronicy mieli do czynienia z przyrządami elektronowymi, w których elektrony poruszały się od powierzchni ujemnych (odpychających je) do powierzchni dodatnich (przyciągających). Ten kierunek nazywamy elektronowym."

1 godzinę temu, WaldekA napisał:

zaciskach głośnikowych płynie prąd przemienny

Na pewno przemienny, a nie zmienny?

Definicję obu powinieneś znać.😉

Sorry, jestem ponad 30 lat po ukończeniu szkoły(elektronik automatyk), więc nie pamiętam  szczegółów, a wyuczonego  zawodu nie kontynuowałem.

Niestety, cały czas rozwalamy wątek koledze Markowi.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DiBatonio napisał:

Na pewno przemienny, a nie zmienny?

Definicję obu powinieneś znać.😉

Niestety, cały czas rozwalamy wątek koledze Markowi.

Może się nie pogniewa.😁

Prąd zmienny ma przebieg o dowolnym kształcie, natomiast przemienny, np. sinusoida, okresowo przyjmuje wartości dodatnie i ujemne.

Z mojej strony EOT. Dobrej nocy.

Edytowano przez WaldekA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WaldekA napisał:

Może się nie pogniewa.😁

Prąd zmienny ma przebieg o dowolnym kształcie, natomiast przemienny, np. sinusoida, okresowo przyjmuje wartości dodatnie i ujemne.

Prąd zmienny to taki którego natężenie zmienia się w czasie i jest zależne od zmian napiecia, tak może być o dowolnym kształcie,  czyli taki jak mamy od wzmacniacza do kolumn. Tak myślę,  chyba też wystarczy zmierzyć tę zienność napiecia podczas słuchania muzyki, nie pamiętam już. 

Prąd przemienny to taki w którym wartości chwilowe sie zmieniają  z określoną częstotliwością.np 50Hz, ale napięcie się nie zmienia. Tak sinusoida okresowo zmienia wartości dodatnie i ujemne z czest. 50Hz. To ten w naszych gniazdach.

Też mam swoje zboczenia, po iluś tam latach od czasu kiedy się o tym uczyłem i odbywałem praktyki,  czyli coś mi switalo w głowie.😉

To, że prąd płynie od plusa do minusa to przecież tylko umowna definicja w rzeczywistości nie zawsze tak jest.

 Na potrzeby tej dyskusji znalazłem coś na ten temat.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic828177.html

No i maly zrzut z internetów.

 

Screenshot_20231118_235935_Chrome.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @DiBatonio i @no_i_fajnie macie rację obaj. Być moze ja zbyt długo przebywałem na zachodzie i zbyt mocno przejąłem tamtą mentalność. Jednakże proszę zwrócić uwagę, że na wysokie ceny sprzętu narzekamy wszyscy ale też większość chciałaby wypozyczyć sprzęt do domu. Po czymś takim sprzęt traci już na wartości i nie można sprzedać go jako nowy, nieuzywany. Ktoś musi za to zapłacić. I koło się zamyka. Ilu takich chętnie testujących przy zakupie sprzetu dla siebie chciałoby kupić sprzęt, który wcześniej testowało kilkunastu potencjalnych chętnych? Każdy chce nowy, nieuzywany i fabrycznie zapakowany. A to , ze na wyjściu sprzet jest stanowczo za drogi i sprzedawcy kombinują z rabatami to już inna sprawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kable zamontowane In akustik Silver. Wnioski :

- Jest delikatnie jaśniej i szybszy bas się wydaje ale czy koc całkowicie zdjęty, to chyba nie. Być może dorastam do zmiany kolumn na lepsiejsze 😅 
- Jak zrobiłem zworki z tego kabla i połączyłem je w gniazdach z kablem głośnikowym to było źle. Płasko na maxa. Wróciłem do blaszek. Dziwne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...