Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0/5.1 do 2000 zł


Mateusz123

Recommended Posts

4 minuty temu, PanKlor napisał:

2000 to jest bardzo skromny budżet. Denon jest ok pod warunkiem że sprawny. Kolumny polecił Ci chyba Piotr. Subwoofer jest słaby, adekwatny do budżetu. Z drugiej strony masz kompletne kino za cenę 1 nowej kolumny lub tanuego subwoofera...

Nie poszukuję zestawu dla audiofila, chciałem coś co zagra lepiej niż soundbar, a nie będzie zestawem stereo gdyż zależy mi chociaż na mamiastce efektu surround. Pokój też mały (17m) i nie do końca dopasowany do kina domowego za tysiące złotych. 
Chciałbym od czegoś ruszyć, dlatego szukam coś tańszego, zawsze mozna sprzedac i kupić coś lepszego - dlatego celuje w markowe oryginały żeby nie było problemu z serwisem i ewentualna odsprzedażą. 

Tak kolumny mam zestawienie wyżej, ewentualnie pytam o jakieś amplitunery jakie możecie polecić?

Edytowano przez Mateusz123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łukasz P. napisał:

Słyszałem połączenie Denon (inny model) + Quintas 6500 gra bardzo fajnie w kinie. Mi osobiście lepiej to brzmienie się podobało niż denon + Taga 606. Jeżeli tylko do kina to będziesz zadowolony. 

Kino i czasem muzyka spotify, ale raczej nie jestem koneserem i nie doszukuję się lekko zniekształconych dźwięków gdyż całe zycie słuchałem na miniwieży samsung i wystarczało mi to. Ale z tv jak słucham to uszy mi krwawią.

 

20 minut temu, PanKlor napisał:

No to taki zestaw na początek jest ok. Ważne żeby to ustawić możliwie zgodnie ze sztuką. Będzie lepiej niż soundbar. Posłuchaj trochę i zobacz czego Ci brakuje. 

Znajdę tu na forum jakieś porady apropo ustawienia? nie wszystko uda mi się ustawić zgodnie z kątami i odległościami od scian itp tak jak mówią to ksiązki ale coś będę myślał żeby było dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Zacznij od zaleceń dolby dla zestawu 5.1 (katy).  Znajdziesz na ich stronie. Jak będziesz miał pytania to wróć tutaj, najlepiej z jakimś zdjęciami i pomiarami odległości 

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-marantz-sr5006-kolumny-wharfedale-obsidian-5-0-CID99-IDWhvUY.html

 

A co powiecie na ten zestaw? Lepszy/gorszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 07:53, Piotr Sonido napisał:

Amplitunerów ci nie rzucę bo nie śledze rynku wtórnego. Za tysiaka no wybor będzie ale to nie beda nowe klocki.

Kolumny

Quadral 6500 , starsze 6000 albo 5000. One grają lepiej od Jamo.

Wharfedale Obsidian, Vardus 300, Audio Pro Avanto, Klipsch F1

Kolega Piotr podrzucił mi kolumny ale pytanie czy te Jamo s606 do kina to strasznie zły wybór? Opinie mają mega różne, nie ma jednej reguły. Najbardziej wróciłem do tego zestawu bo ciężko znaleźć coś z sensem quadral albo inne wymienione (najczęściej dużo ponad budżetem) a te Jamo nie dość że podobają mi się zw względu na wersje białą to jeszcze są dość tanie jak za zestawy 5.1 nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten zestaw Marantz 5006 i Wharfedale, Piotrek chyba w propozycjach pisał o Obsidion-ach, cena chyba też w miarę, podobne do wcześniej podlinkowanego Denona 1300, ale Marantz 50xx był chyba odpowiednikiem Denona serii X-2x00. Tyle że Marantz jest łagodniejszy w kinie, najlepiej posłuchać, ale z używkami w tym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 11:31, Mateusz123 napisał:

Kolega Piotr podrzucił mi kolumny ale pytanie czy te Jamo s606 do kina to strasznie zły wybór? Opinie mają mega różne, nie ma jednej reguły. Najbardziej wróciłem do tego zestawu bo ciężko znaleźć coś z sensem quadral albo inne wymienione (najczęściej dużo ponad budżetem) a te Jamo nie dość że podobają mi się zw względu na wersje białą to jeszcze są dość tanie jak za zestawy 5.1 nawet.

Niby do kina nie sa takie złe bo i tak je odcinasz na 80 Hz. A tam problem największy jest z dolnym pasmem. wiec jako kompromis mozna je zostaić ale z czasem i tak bym je sprzedał póki jest jeszcze ktoś kto je kupi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...