Skocz do zawartości

Co się stanie jeśli masa wtyku RCA dotknie pinu


Recommended Posts

Hej,

Jak w temacie. Zrobiłem sobie własny kabel rca, który nie był z gotowego przewodu tylko sam plotlem przewodniki, izolowałem itd. Natomiast przewody ledwo mi się zmiscily we wtyczkach RCA. Przylutowałem, sprawdziłem multimetrem, jest git. Ale gdyby nie daj Boże tam się coś poluzowało i we wtyku RCA pin gorący zetknął się z masą to co wtedy może się stać? Uszkodzi sprzęt? Czy po prostu przestanie grać?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mateolo2 changed the title to Co się stanie jeśli masa wtyku RCA dotknie pinu
Dnia 28.11.2023 o 21:37, mateolo2 napisał:

Hej,

Jak w temacie. Zrobiłem sobie własny kabel rca, który nie był z gotowego przewodu tylko sam plotlem przewodniki, izolowałem itd. Natomiast przewody ledwo mi się zmiscily we wtyczkach RCA. Przylutowałem, sprawdziłem multimetrem, jest git. Ale gdyby nie daj Boże tam się coś poluzowało i we wtyku RCA pin gorący zetknął się z masą to co wtedy może się stać? Uszkodzi sprzęt? Czy po prostu przestanie grać?

1. Dlaczego z góry zakładasz, że tak się stanie, nie jesteś pewien własnej roboty?

2. Z czego to, że takie problemy z włożeniem do wtyków?

3. Jakie wtyki zastosowałeś, to znaczy z jaką średnicą wlotu dla kabla? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 20:37, mateolo2 napisał:

poluzowało i we wtyku RCA pin gorący zetknął się z masą to co wtedy może się stać? Uszkodzi sprzęt? Czy po prostu przestanie grać?

po prostu przestanie przesyłać sygnał lub zacznie buczeć na kanale gdy masa/ ekran będzie miał przerwę. Sprzętowi nic nie grozi, tylko testuj na min. głośności aby nie uszkodzić kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...