Skocz do zawartości

Co zmodernizować w sprzęcie, ampli + głośniki


PiotrusPan

Recommended Posts

Q21 chetnie odwiedze ale potrzebuje sie zorganizowac bo troszke daleko. 

Jesli mam wycisnac z ampli maks mozliwosci w konfiguracji glosnikow to jakie proponujecie rozstawienie np. 7.1 Szykuje remont salonu wiec przewody beda nowe. Oczywiscie byc moze ampli tez w przyszlosci. Ale od czegos musze zaczac. Fronty zmieniam i tyly tez no i te atmosy z sufitu moge zrobic. 

Dziekuje wam ze poswiecacie czas na tym wątku forum. Rzućcie jakis pomysl od siebie.  

Apropo podobaja mi sie Focale adria ale nie slyszalem ich. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 08:57, PanKlor napisał:

Różnicę cen już przerabialiśmy - podawałem Ci przykład jakieś 800 PLN na sztuce. Oddzielny głośnik też kilka stówek kosztuje. A prawdziwa alternatywa kosztowa dla takich upfiring/nakładek to nie jest koszt zakupu innego rozwiązania tylko koszt zakupu innego rozwiązania + dostosowanie do niego pomieszczenia. Jak ktoś robi remont i ma możliwość zamocowania sufitowych to świetnie ale tutaj widzimy gotowy salon...

Tak i powiem dokładnie to samo co kiedyś. Osobny głośnik sprzedaż kolejnemu który w to uwierzy. A w jednej bryle nie weżmie ani ten co chce stereo ani ten co chce prawdziwy Atmos.

Dnia 6.12.2023 o 17:16, PiotrusPan napisał:

Dodam ze przy wiekszej głośnosci, takiej imprezowej to zaczyna robić sie juz płytko i nie precyzyjnie. Hałas. Moc głośników za słaba?

Tak. Te kolumny przy wyższych poziomach tak graja. Inna asprawa że napędza je amplituner kina. To nie jest do party.

 

Dnia 6.12.2023 o 21:40, PiotrusPan napisał:

Q21 chetnie odwiedze ale potrzebuje sie zorganizowac bo troszke daleko. 

Jesli mam wycisnac z ampli maks mozliwosci w konfiguracji glosnikow to jakie proponujecie rozstawienie np. 7.1 Szykuje remont salonu wiec przewody beda nowe. Oczywiscie byc moze ampli tez w przyszlosci. Ale od czegos musze zaczac. Fronty zmieniam i tyly tez no i te atmosy z sufitu moge zrobic. 

Dziekuje wam ze poswiecacie czas na tym wątku forum. Rzućcie jakis pomysl od siebie.  

Apropo podobaja mi sie Focale adria ale nie slyszalem ich. Pozdr

Zrób sobie 5.1.2 jak będzie remont w stosunku do 7.1

A jak sub gra nadal za chicho to daj go głośniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak i powiem dokładnie to samo co kiedyś. Osobny głośnik sprzedaż kolejnemu który w to uwierzy. A w jednej bryle nie weżmie ani ten co chce stereo ani ten co chce prawdziwy Atmos.

Ok, jasnowidz nie przewidział, że  być może przez kolejne 10 lat nikt tego sprzedawał nie bedzie. Poza tym w stereo gra tak samo jak zwykła kolumna więc się sprzeda, kwestia ceny.  Nie demonizujmy tych kilku stówek w systemach za dziesiątki tysięcy pln.

 

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A jak sub gra nadal za chicho to daj go głośniej

Wpierw to trzeba sprawdzić czy jest dobrze ustawiony...

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze? W sensie miejsce? Kolega mowił że nie ma chyba innej k=lokalizacji. Z tego co kojarzę.

A to czesty przypadek że kalibracja jednak ścisza suba.

Ok, zostawmy kwestie Atmsów wbudowanych w kolumny. Ja jestem mega przeciwnikiem tego typu rozwiązania. Może to zatwardziała idea siedząca we mnie. Więc nie walczmy z tym :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Dobrze? W sensie miejsce? Kolega mowił że nie ma chyba innej k=lokalizacji. Z tego co kojarzę.

Ja też mówiłem, że drugi mi się nie zmieści ale jak trochę pomieszkalismy w nowym mieszkaniu to się udało i oba grają super ;)

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

, zostawmy kwestie Atmsów wbudowanych w kolumny. Ja jestem mega przeciwnikiem tego typu rozwiązania. Może to zatwardziała idea siedząca we mnie.

Popracujemy nad tym, Focala tez polubisz ;)

Zupełnie na poważnie to działa przy spełnionych warunkach. Już pisałem, że nie udawadniam lepszości nad innymi rozwiązaniami. Za to zdecydowanie lepiej mieć takie rozwiązanie (przy spełnieniu warunków) niż żadne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...