Skocz do zawartości

yamaha vinyl 500 Czy (dla mnie) ma sens ?


rrr7

Recommended Posts

Witam, doradźcie .... Mam wzmacniacz Yamaha rx-a1020  (LAN, bez musiccast) i tv LG oled (spotify, wejscie usb, dlna, wifi - obecnie wykorzystywane). Obecnie sterowanie  spotify,dlna w TV (poprzez smartfon) skąd sygnał leci po HDMI do wzmacniacza yamahy i na kolumny. Chciałem dokupić gramofon bądź SACD i pojawił się on cały na biało... Vinyl 500 - streamer ? + gramofon z wifi bez USB ! z musiccast i teraz mając ampli bez musiccast-a czy to zastąpi TV ?!  Chodzi o to by wszystko działało bez właczonego TV ?!  Czy vinyl 500 obsługuje DLNA z lokalnej sieci ? Jak dźwięk DLNA i Spotify jest przesyłany do ampli chinch, LAN ? , Airplay ? (ampli bez musiccast, ale z airplay). Czy będzie jakaś różnica i kiedy dźwięk będzie najlepszy ? Aplikacja od wzmacniacza nie obsłuży Vinyl 500 i na odwrót ?  Czy vinyl 500 jako streamer ma sens przy amplitunerze bez musiccast-a ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a nie myślałeś o oddzielnym streamerze i gramofonie? :) Niedrogi WiiM Mini lub droższy WiiM Pro Plus zapewnią bardzo dobrą obsługę sieci, razem z Tidalem, Spotify, DLNA i tak dalej :) WiiM Mini jest bardzo fajną opcją, gdy podepniesz go optykiem, a Pro Plus ma ulepszony DAC, więc możesz podpiąć go po RCA. 

Jako gramofon zasugeruję Rega Planar 1, to dość gęsto, ale dalej detalicznie i barwnie brzmiący sprzęt. Drugą propozycją jest Pro-Ject Debut Carbon III DC z wkładką 2M Red. Bardzo uniwersalny sprzęt, o bardziej technicznym brzmieniu. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Hej, a nie myślałeś o oddzielnym streamerze i gramofonie? :) Niedrogi WiiM Mini lub droższy WiiM Pro Plus zapewnią bardzo dobrą obsługę sieci, razem z Tidalem, Spotify, DLNA i tak dalej :) WiiM Mini jest bardzo fajną opcją, gdy podepniesz go optykiem, a Pro Plus ma ulepszony DAC, więc możesz podpiąć go po RCA. 

Jako gramofon zasugeruję Rega Planar 1, to dość gęsto, ale dalej detalicznie i barwnie brzmiący sprzęt. Drugą propozycją jest Pro-Ject Debut Carbon III DC z wkładką 2M Red. Bardzo uniwersalny sprzęt, o bardziej technicznym brzmieniu. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Liczyłem tu na jakiegoś właściciela tego Vinyl-a 500 , a nie na wciskanie nadwyżek magazynowych.  Nie potrzebuje jako tako streamera, bo w tej roli sprawdza się TV lepiej niż dobrze w ostateczności komputer lub smartfon.  Chciałem dokupić gramofon , a ponieważ w dobrej cenie mogę mieć tego vinyla 500 ze streamerem, który dobrze by się komponował  z amplitunerem to chciałem się dowiedzieć czy ten wbudowany w niego streamer się do czegoś nada i czy w ogóle się w niego pchać. 

Może uściślę -

1.Wie ktoś może czy za pomocą AirPlay  można sparować ze sobą Yamahę Vinyl 500 z Yamahą RX-A1020 ? Mając ew. do pomocy smartfona z androidem.

2. Czy aplikacja od Vinyl 500 ma odtwarzanie utworów z DLNA. ?

 

Ad Hoc  Gramofony - te zaproponowane nie spełniają warunku estetycznego, nie twierdzę że źle grają, ale głównym atutem gramofonu jest jego wygląd te pasują do stolika z IKEA za 19,90 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...