Skocz do zawartości

Klipsch RP500SA


Seniormartinez

Recommended Posts

58 minut temu, Seniormartinez napisał:

Czy wyzej wymienione glosniki moga lezec na kolumnach zeby miec dolby atmos czy musze je wieszac. Producent twierdzi ze kladac je na glosnikach uzyskam ten efekt

Powinno być OK pod warunkiem, że:

1) wysokość pomieszczenia to maks 3 metry 

2) sufit jest gładki i z litego materiału (czyli taki który odbija dźwięki a nie je pochłania). 

3) ustawisz to poprawnie i skonfigurujesz w amplitunerze 

 

Jeżeli możesz je powiesić na suficie to zrób to. Jeżeli nie możesz to da się uzyskać efekt dźwięku z góry. Trzeba tylko spełnić szereg wymagań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by głośniki były zamontowane w suficie - bezdyskusyjnie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli absolutnie wykluczasz taki montaż, to zostaje Ci opcja nakładkowa. Ta technologia polega na odbicu dźwięku od sufitu by w miejscu odsłuchu sprawiało wrażenie grania z góry. Generalnie by spełniało to rolę musi być spełnionych kilka warunków, a i tak nierzadko efekt bywa rozczarowaniem. Osobiście nie jestem fanem tego rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę uzupełniał dokładnie tymi klipschami mój set w salonie (gdzie nawiasem mówiąc sam nie widzę opcji atmosów na suficie), więc jak tylko będę po testach dam znać czy warto. Będę miał bezpośrednie porównanie, gdyż bardzo podobny set mam w swoim pokoju, tu już z głośnikami w suficie. Jak się rzeczywiście rozczaruję to RP 500SA zagrają jako surroudy - mają taką opcję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klips napisał:

Dzisiaj będę uzupełniał dokładnie tymi klipschami mój set w salonie (gdzie nawiasem mówiąc sam nie widzę opcji atmosów na suficie), więc jak tylko będę po testach dam znać czy warto. Będę miał bezpośrednie porównanie, gdyż bardzo podobny set mam w swoim pokoju, tu już z głośnikami w suficie. Jak się rzeczywiście rozczaruję to RP 500SA zagrają jako surroudy - mają taką opcję. 

Ok daj znac co i jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, sprawdzałem na szybko Mavericka, Meg 2, Szybcy i wściekli 10, Blue Beetle, czyli to co miałem akurat pod ręką i wiedziałem jak to gra z sufitowymi. Szału nie ma, za to poprawiła się scena, tu mam wrażenie że cały pokój gra. Najlepiej efekt niby z sufitu zagrał helikopter z samego początku Blue Beetle. Set to Denon X3700, Klipsche RP8000FII, RP 504CII, surroudy RP 600M I, Atmos RP 500SA (na frontach), SVS SB 16 ULTRA. Odtwarzanie z płyt BD więc pełny bitrate. 

Poza tym żonka zaczęła coś pląkać że jej się te atmosy na frontach nie widzą, ale raczej odpuści bo kończąc dyskusję tylko pokiwała głową, chyba już się pogodziła . Myślę, że muszę się zastanowić i powiedzmy jak pierwsze prawie wow przejdzie to przy remoncie salonu puścić kable w ścianie i zapedzić te atmosy do grania jako boczna para surroundów, ale to się jeszcze zobaczy. Podsumowując musisz chyba sam sprawdzić czy Ci takie rozwiązanie spasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klips @Seniormartinez - w sieci znalazłem zalecenia (nie pamietam gdzie), żeby upfiring ciąć trochę wyżej 100-150 Hz. Warto spróbować. Dodatkowo w zależności od preferencji podbić trochę po kalibracji. Trzeba też pamiętać, żeby w amplitunerze ustawić wysokość na jakiej znajdują się te głośniki. Żeby było powtarzalnie i wiadomo czego się spodiewać to ustawienia sprawdzałem demami Dolby Audisphere i Helicopter. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Czyli montaż na suficie jest problematyczny a wysoko na ścianie już nie? Nie do końca rozumiem przesłanie... 

 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

 

Kable na ścianie łatwo schować , np u mnie są płyty meblowe . Można pokombinować z tapetą , cegiełką , obrazami , zasłonami itp 

Sufit z korytkami słabo wygląda . W piwnicy przejdzie , ale w pokoju dziennym już chyba nie znajdzie akceptacji partnerki , żony itp 

Wierzysz w siłę odbitego dźwięku od sufitu ?

Jeżeli tak , to zazdroszczę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek72 napisał:

Kable na ścianie łatwo schować , np u mnie są płyty meblowe . Można pokombinować z tapetą , cegiełką , obrazami , zasłonami itp 

 

Pewnie... robiąc remont wszystko łatwo schować. Pokombinować obrazem, zasłonami (przecież to normalne, że wieszam je tam gdzie mam kable a nie okno) itp. itd. Mam wrażenie, że chcesz wszystkich przekonać do Auro 3d imaginując korzyści których nie ma. 

 

4 minuty temu, maciek72 napisał:

Sufit z korytkami słabo wygląda .

Ściana z korytkami wygląda tak samo źle. 

4 minuty temu, maciek72 napisał:

Wierzysz w siłę odbitego dźwięku od sufitu ?

 

Nie muszę wierzyć. Mam, słyszę. Co więcej mam porównanie obu rozwiązań w jednym systemie. Jak kiedyś będę robił remont to może zdecyduję się na kolejną parę na sklepieniu suftu i ściany. Na chwilę obecną nie czuję takiej potrzeby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

producent powie Ci wszystko byle byś kupił. Ale no umówmy się. Coś tam słyszeć będziesz. Czy adekwatnie do ceny?

 No nie.

Już lepiej i wiecej dadza przednie górne.

 

Ja je akurat kupilem w stanach na amazonie za 300$ czyli 1200 zl a nie tak jak u nas 3000 wiec nie jest tak zle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemeklbn napisał:

Ja bym nie chciał kuć u siebie żelbetowego sufitu; co innego ściany, na których poźniej położona będzie gładź.

No jak ktoś ma designerski sufit z gołym żelbetem to co innego. Tylko wtedy widoczne przewody nie rażą tak bardzo. A jak nie ma to przewody do surround zmieści pod tynkiem albo użyje niewidocznych przewódów w postaci taśmy a później pomaluje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PanKlor napisał:

No jak ktoś ma designerski sufit z gołym żelbetem to co innego. Tylko wtedy widoczne przewody nie rażą tak bardzo. A jak nie ma to przewody do surround zmieści pod tynkiem albo użyje niewidocznych przewódów w postaci taśmy a później pomaluje. 

Na suficie też mam gładź, ale żaden wykończeniowiec nie zagwarantował mi, że na suficie po wykuciu i położeniiu miejscowo gładzi nie będzie widać śladów. Wręcz to u mnie odradzali. Na pewno nie chciałbym mieć żadnych, nawet bardzo delikatnych śladów w poprzek sufitu w miejsach gdzie idą przewody. Tak samo nie wyobrażam sobie tam 'niewidocznej' taśmy. Ale nie mówię, że to się u kogoś nie sprawdzi, kwestia padania światła, powierzchni sufitu itd.

To tak apropos estetyki.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeklbn ale czekaj czekaj... na suficie odradzali a na ścianie nie? 😉 Nie ma znaczenia czy pod spodem jest żelbet czy cegła czy inny bloczek. Jeżeli robisz coś punktowo to nikt nie da gwarancji, że nie będzie widać i tyle.

W moim pierwszym poście chodziło mi o to, że jak już mam kuć/robić do 3/4 wysokości ściany to nie widzę większej różnicy, żeby pociągnąć wyżej i zamontować zgodnie z wytycznymi Atmos. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanKlor napisał:

@przemeklbn ale czekaj czekaj... na suficie odradzali a na ścianie nie? 😉 Nie ma znaczenia czy pod spodem jest żelbet czy cegła czy inny bloczek. Jeżeli robisz coś punktowo to nikt nie da gwarancji, że nie będzie widać i tyle.

Tak i się z nimi zgadzam. Inna szansa na sukces na ścianie 2.7m, a co innego na suficie długim na 8m, który inaczej pracuje, gdzie jest inna farba, gdzie inaczej pada światło itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemeklbn napisał:

Tak i się z nimi zgadzam. Inna szansa na sukces na ścianie 2.7m, a co innego na suficie długim na 8m

Ale na tym suficie kujesz 8 metrów pod kabel czy bardziej 1-1,5 metra? Bo na ścianie jakby nie patrzeć 2 i więcej.... Ba gdybym u siebie zmierzył sufit to tych metrów byłoby z 15 ale jakoś nie biorę tego pod uwagę... 

2 minuty temu, przemeklbn napisał:

gdzie jest inna farba

Ja mam pomalowane taką samą.... Dodatkowo chyba częściej masz kolor na ścianie a sufit biały. Zgadnij gdzie widać bardziej różnice...

Gdyby nie to, że w ciągu 5 lat wykańczałem albo remontowałem 3 lokale na różnych kondygnacjach to może bym sie zgodził z Twoimi fachowcami... 

7 minut temu, przemeklbn napisał:

który inaczej pracuje

Ale na parterze czy na 6 piętrze 😛 ? 

 

Chyba trzeba założyć wątek budowlany... 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...